Fun
Virusi vdekjeprurës i bimëve që po i shkatërron trëndafilat
Një sëmundje e pashërueshme e bimëve po shkakton dëme të mëdha në biznesin e rritjes së trëndafilave. Dr. David Byrne i Universitetit të Teksasit po udhëheq një projekt prej 4.6 milionë dollarësh për të studiuar virusin që shkakton sëmundjen e trëndafilave, transmeton lajmi.net. Ai thotë se një prodhues i... Më shumë
Nëse para larjes në makinën e enëve i lani enët me dorë, bëni gabim
Enët e përdorura rregullisht i shpëlajmë nën vrushkull uji, dhe vetëm pastaj i fusin në makinë. Jo vetëm që në këtë mënyrë procesi i larjes bëhet më i gjatë dhe më i vështirë, por ky është veprim plotësisht i panevojshëm Në të vërtetë, makinat moderne të larjes së enëve... Më shumë
Publikohen fotografitë e Adelina Tahirit duke shfaqur barkun e fryrë
Këngëtarja e njohur dhe burri i saj Serjozha Markov po presin fëmijën e parë  Para disa ditësh këngëtarja konfirmoi shtatzëninë e saj, duke treguar se bebja është e gjinisë mashkull. Për herë të parë nga konfirmimi i lajmit, Adelina ka shfaqur barkun e saj, i cili veçse ka filluar... Më shumë
Rashela shpërfaq ndërhyrjet plastike (Foto)
Momentalisht është një nga femrat më të komentuara shqiptare. Në fillim e njohëm si velinë në emisionin “Xing me Ermalin” , ndërsa tani është pjesë e një emisioni sportiv. Bëhet fjalë për Rashel Kolaneci, e cila shquhet për linjat e saj trupore, shkruan Indeksonline. Por shumë shpesh ajo është... Më shumë
Çiljeta befason publikun në emisionin live
Një çift të moshuarish janë martuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë emisioni të kësaj të mërkure në “Top Show Magazine”. Siç e kërkon edhe tradita nusja duhet të hedhë tufën e luleve, e ajo që e kap do të bëhet nuse së shpejti. Pas nuses 80 vjeçe,... Më shumë
Lista me emrat e foshnjave më të popullarizuara në botë
Megjithëse pesë emrat e foshnjave për djem dhe vajza kanë mbetur në thelb të pandryshuar për disa vite të fundit. Këta janë emrat Emma për vajza dhe Liam për djem, megjithëse emrat që e kanë karakterizuar vitin e kaluar si duket janë akoma në përzgjedhjen e prindërve. Nëse doni... Më shumë
Ju kujtohet Nermini tek seriali “Jetë e hidhur”?Ja si duket ajo sot(FOTO)
Selin Demiratar është aktore e famshme turke. Ka marrë pjesë në shumë seriale dhe ka pasur sukses. Por, në serialin “Jetë e hidhur” u bë më e përfolura e mjeteve të informimit në Turqi. Ajo në Kosovë është shëndrruar në njërën nga aktoret me të dashura për publik .Sovrani.info... Më shumë
E kuptuan se ishin vëllezër pas 60 vitesh miqësi (FOTO)
Në një kthesë të ngrohtë të fatit, dy miqtë më të mirë kohët e fundit zbuluan pas 60 viteve të miqësisë se ata në të vërtetë janë vëllezër biologjik. Dy vendasit nga Haëaii, Alan Robinson dhe Walter Macfarlane, të cilët kanë lindur vetëm 15 muaj larg njëri tjetrit.Përveç afërsisë... Më shumë
Rregullat e arta të shtrimit të tavolinës, ja gabimet që duhen shmangur me raste festash
Ne rekomandojmë thjeshtësi, finesë dhe kombinim me natyrën, për një tavolinë që të hap oreksin pa e pare ende ç’do të serviret në të. Mbulesa e thjeshtë dhe me ngjyra të hapura ju jep mundësinë të luani me aksesorët që do të përbëjnë tavolinën tuaj. Tavolinë e thjeshtë, me... Më shumë
Ndajuni, po humbni kohë!

Ndajuni, po humbni kohë!

FunKureshtje 22 December, 2017, 8:30

1. Ju krahason me ish-in Nëse nuk është mbyllur e kaluara, nuk ja vlen të nisësh një histori të re dashurie. Kjo tregon se e ka mendjen ende te ish partneri. 2. Ka shumë gjëra për ta përmirësuar Ndoshta, jeni të lodhur duke i dhënë këshilla personave të tjerë.... Më shumë