Fun
Kjo është kamera e fshehur më e keqe që keni parë
Në Japoni kamerat e fshehura janë specialiteti i parapëlqyer i shumë personave, mirëpo me këtë të fundit si duket e kanë tepruar. Një e tillë e bërë brenda një ashensorit, gjoja në momentin që hipën dikush ai bie poshtë bashkë me personin, i ka tmerruar personat që e kanë... Më shumë
Ky test do ju tregoj shumë karakteristika që nuk i dini për veten!
Ky test nga “Bright Side” do të zbulojë shumë për ju! Fytyrë apo peshk? Fytyrë: Ju jeni njeri social dhe i komunikueshëm. Jeni kurioz për jetët e të tjerëve. Është në natyrën tuaj t’i zgjidhni problemet me anë të aftësisë suaj intelektuale. Peshk: Jeni i lumtur me jetën dhe... Më shumë
Boeing 787 Dreamliner, aeroplani që s’i lë gjë mangu hotelit
Aeroplani më luksoz në botë privat Boeing 787 Dreamliner, është duke joshur në masë të madhe të gjithë ata që i kanë xhepat e thellë, dhe dëshirojnë në maksimum të shijojnë luksin derisa udhëtojnë. Brenda këtij aeroplani që ka vlerën e 230 milionë funteve nuk mungon asgjë, pasi posedon... Më shumë
8 fjali të çuditshme të të burgosurve pak para ekzekutimit
Të gjithë ata që denohen me burg të përjetshëm, apo edhe me ekzekutim sigurisht që kanë një mendime shumë ndryshe ndaj të tjerëve, pasi jeta për ta mbaron. Andaj, ata që ekzekutohen gjithmonë kanë disa fjalë të fundit për t’i thënë që ju ftojmë t’i lexoni më poshtë: 1.Kënaqësi... Më shumë
Kujdes: Mos i shkruani këtë mesazh partnerit!
Ky mesazh bën që gjithçka të prishet në lidhjen tuaj. Është zhgënjyese kur keni të njëjtin argument shpesh. Ju nuk mund të gjeni një zgjidhje. Fillon me një keqkuptim të thjeshtë dhe përfundon deri në ndarje. Sipas intv.al duhet të bëni kujdes dhe mos të dërgoni pikërisht këtë mesazh... Më shumë
E gjen makinën e parkuar pas 20 vitesh

E gjen makinën e parkuar pas 20 vitesh

Fun 22 November, 2017, 20:00

E Autoritetet në Frankfurt kanë gjetur automobilin e pronarit, i cili zhdukjen e tij e kishte lajmëruar qysh në vitin 1997. Ndoshta këtu nuk do të ishte asgjë e çuditshme, sikur automobili të ishte vjedhur Vetura u gjet e parkuar në garazh në një objekt të vjetër industrial, i... Më shumë
Transformim dramatik në kukull

Transformim dramatik në kukull

Fun 22 November, 2017, 17:00

Regina George ka pyetur fansat e saj nëse dëshironin që ta shihnin në formë të kukullës dhe ata u përgjigjën njëzëri pozitivisht. Kështu, ajo filloi të transformohet, duke e shndërruar në dramë pamjen e saj. U shndërrua në kukullën Bratz dhe më pas realizoi një video me të. Shikoni... Më shumë
Zbuloni karakteriskat tuaja përmes shenjës egjiptiane!
Shumica e njohurive për astrologjinë egjiptiane vjen nga një disk prej guri prej 12 inçësh dhe i krijuar rreth 50 B.C (Koha e Kleopatrës). Ky disku u zbulua në Tempullin e Hathorit në Egjiptin Qëndror. Tani ndodhet në Luvër ku vizitorët mund të shohin se 12 muajt janë ndarë... Më shumë
Ky është vendi me numrin më të madh të veturave për banorë
Mesatarja e 28 shteteve anëtare të BE-së është 573 makina për 1,000 banorë, rekord absolut mban Malta me 775 makina për 1,000 banorë. Ajo pasohet nga Luksemburgu me 745 për 1,000 banorë. Italia është e treta me 706 vetura për 1,000 banorë. Në fund janë Letonia me 391, Hungaria me... Më shumë
Gazetarja e përqeshë në emision live Ermal Mamaqin
Gjatë emisionit të sotëm “Dita ime” ku i ftuar ka qenë aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, gazetarja Dajana Shabani ka habitur me ato çfarë ka thënë për kolegun e tij komikun Ermal Mamaqi. Ndërkohë që Besi po thoshte se së shpejti do të niste emisionin e tij... Më shumë