Fun
106 vjeçarja vallëzon me Michelle and Barack Obama
“Kam menduar se kurrë nuk do të mund të vi në shtëpinë e bardhë”, kështu është shprehur 106 vjeqarja e cila është takuar sot  me presidentin e Shteteve të Bashkuara Barack Obama dhe zonjën e parë Michelle Obama. Ajo po ashtu me ngjyrë, është shprehur shumë e lumtur që... Më shumë
Një nxënës në Gjermani ka kërkuar që të informohet paraprakisht mbi pyetjet që përmban testi i provimit, duke parashtruar se, kjo është një e drejtë që çdo individ e ka për t’u informuar. Simon Schrader, 17 vjeç, i ka kërkuar Ministrisë së Arsimit në North Rhine-Westphalia të zbulojë “pyetjet... Më shumë
Njeriu që bën art me biçikletën e tij (FOTO)
Një çiklist kanadez i quajtur Stephen Lund, si mjet për të bërë art ka përdorur biçikletën e tij dhe një pajisje të GPS. Në një faqe të internetit është postuar një video ku Lund shihet teksa shpjegon se si ka arritur që t’i bëjë disa nga krijimet artistike të... Më shumë
Përplasja e Lamborghinit shkakton reagime të çuditshme (VIDEO)
Aksidentet rrallëherë gëzojnë dikë. Megjithatë, ka njerëz që ndiejnë kënaqësi kur dikujt i ndodhë diçka e keqe. Ndaj, për këtë është krijuar një term i përbashkët: schandenfreude. Arsyet që kanë njerëzit për t’u gëzuar kur dikush pëson ndonjë aksident janë nga më të ndryshmet. Djemtë në videon e mëposhtme... Më shumë
A mund ta gjeni Kourtney Kardashian në mesin e Kim (Foto)
Kim dhe Kourtney Kardashian duken shumë të ngjashme ndonjëherë. Kështu, a do të mund ta dalloni motrën e madhe në mesin e shumë fytyrave të Kim? Më shumë
Momenti kur prezantuesja gris pa dashje posterin super të shtrenjtë (Video)
Ky është momenti kur prezantuesja e motit në emisionin “Good Morning Britain” gris pa dashje një poster shumë të rrallë. FacebookTwitterGoogle+LinkedIn Bashkëprezantuesit e saj dhe audienca mbeti e shokuar pasi ajo grisi aksidentalisht posterin e rrallë. 34-vjeçarja kishte vendosur disa dorashka mbrojtëse për të prezantuar posterin e Replikatorit. Por... Më shumë
E shndërroi furgonin në një ‘shtëpi mbi rrota’ (Video)
Një grua e cila thotë se nuk kishte njohuri mbi veturat ose ndërtimin ka ndërtuar një furgon të mahnitshëm kampingu për vete, duke e dokumentuar kështu tërë procesin e ndërtimit në një video. Ky ndërtim i kësaj gruaje – e njohur si Chris – zgjati pothuajse tri vjet, në... Më shumë
Poston foton e gjyshit ushtar, reagime të shumta
Një foto e shkrepur 66 vite më parë e një ushtari amerikan ka çmendur internetin. “Gjyshi në vitin 1950-ën, para luftës në Kore” ka qenë përshkrimi i fotos ku shihet një ushtar amerikan me helmetë dhe një buzëqeshje fantastike. Kanë mjaftuar disa orë që fotoja të bëhet virale dhe... Më shumë
‘Shtëpia e Bardhë’ në shitje për 6 milionë dollarë (Foto)
Një mansion, i cili është kopje e Shtëpisë së Bardhë, është vënë në shitje për 6 milionë dollarë. Ky mansion i cili ndodhet në Morgan’s Point, rrreth 25 kilometra larg Houston-it, u ndërtua në vitet e 20-ta dhe ka 21.000 metra katrorë, transmeton Gazeta Blic. Ky version i Shtëpisë... Më shumë
Nëse Donald Trump dhe Hillary Clinton do të ishin një person (Foto)
Kjo është fotografia më ‘perfekte’ ndoshta e krijuar me Photoshop, e cila i bashkon Demokratët dhe Republikanët njëherë e mirë. Një përdorues i Reddit e shpërndau fotografinë e manipuluar me Photoshop të Donald Trump dhe Hillary Clinton, të bashkuar në një person – në një politikan të vetëm. Përdoruesi shkroi:... Më shumë