Fun
Praktikantin e zë gjumi, ja çfarë i bënë kolegët (Foto)
Dita e parë e punës është më e rëndësishmja, por ky djalosh duket se nuk ka qenë i përgatitur. Praktikanti është kapur nga kolegët i përgjumur. Dhe në vend se ta zgjonin, ata i bënë një foto dhe e shpërndanë në Reddit. Aty nisi edhe beteja e fotomontazheve. Por... Më shumë
Ja si e nxjerr dhëmbin ky djalosh (VIDEO)
Ky djalosh ka vendosur ta nxjerrë dhëmbin e fëmijërisë, në një mënyrë interesante. Ai e ka lidhur dhëmbin, me veturën lodër që lëvizë me shpejtësi. Video më poshtë tregon momentin interesant të heqjes së dhëmbit.   Më shumë
Balena kërkon ndihmë nga peshkatari (Video)
Balena sillej rrotull varkës, futej dhe dilte nga uji në kërkim të ndihmës, për t’ia larguar nga goja një qese të plastikës. Peshkatarët filmuan skenën sepsee ishin shumë të surprizuar nga sjellja e balenës. Por më vonë e kuptuan se në gojë i kishte ngecur një qese plastike dhe... Më shumë
Fytyra bebesh që ngjajnë si emoji

Fytyra bebesh që ngjajnë si emoji

Fun 4 February, 2016, 19:56

https://www.facebook.com/brightside/videos/vb.727974550664624/808839799244765/?type=2&theater Më shumë
Shakaja me veturë (Video)

Shakaja me veturë (Video)

Fun 4 February, 2016, 18:00

Një veturë e llojit McLaren, që kushton 200,000 funte, u la e hapur në mes të rrugës. Por, ata që dëshiruan ta merrnin atë, do të përjetonin diçka të çuditshme. Disa amerikanë e patën të vështirë dhe madje edhe patën një goditje elektrike kur provuan që ta vozisin këtë... Më shumë
Art me gjëra shtëpie (Foto)

Art me gjëra shtëpie (Foto)

Fun 4 February, 2016, 13:36

Një student i arkitekturës ka realizuar disa fotografi shumë interesante. Stepan Ruzek, studenti nga Praga, këto fotot i ka bërë me disa gjëra të thjeshta në shtëpi. Ai duke përdorë gjëra shtëpiake ka arritur që të bëjë ilustrime shumë interesante. Më poshtë mund t’i shikoni disa prej ilustrimeve të... Më shumë
Një qen është fshehur në mesin e pandave (FOTO)
A mund ta gjeni qenin i cili është fshehur në mesin e pandave? Imazhi është publikuar në llogarinë e Legos në Instagram pas fotografisë virale të pandës-transmeton arbresh.info, e cila po fshihej në mesin e dordolecëve. “Ne arritëm ti gjejmë të gjitha pandat, por a mund ta gjeni qenin”-është... Më shumë
Mos i besoni këto foto në shikimin e parë
Shpesh na ndodh që kur shikojmë ndonjë fotografi, objekti në të, të na ngjajë me diçka tjetër. Edhe këto fotografi janë aq të çuditshme saqë do t’ju bëjnë t’i shikoni më shumë se një herë. Vëreni nëse edhe ju bëheni konfuzë me këto fotografi që do të shihni. Më shumë
Qeni që çdo ditë ndërron stilin e flokëve (FOTO)
Kjo është Kuma, një qen me shumë stil që ka mbi 25 mijë ndjekës në Instagram. Ajo është një qen shumë me fat – e pronarja e tij quhet Yuki e cila shpenzon shumë orë në ditë për t’ia rregulluar asaj flokët. “Unë vet i’a rregulloj flokët Kumas, inspirohem... Më shumë
Erza Muqolli këndon Hello të Adele

Erza Muqolli këndon Hello të Adele

Fun 2 February, 2016, 21:42

Erza Muqolli sjellë versionin e saj të këngës së famshme “Hello”. Kosovarja Erza Muqolli me zërin e saj sa të ëmbël edhe të fuqishëm, përsëri lë përshtypje duke kënduar ‘live’. Ajo ka kënduar këngën e Adele, Hello në këtë video ku shihet bashkë me një vajzë më të madhe... Më shumë