Fun
Dasmat afgane, ky mund të quhet “Fast Food” i vërtetë
Në ceremonitë e posaçme, siç janë dasmat dhe ahengjet tjera familjare, shërbimi duhet të jetë i organizuar mirë, në mënyrë që askush të mos jetë i uritur dhe i etur, e kjo gjithashtu varet edhe nga shkathtësia e kamerierit. Edhe pse ekzistojnë teknika të ndryshme të shërbimit të ushqimit... Më shumë
Njëvjeçarja në snowboard si një profesioniste (VIDEO)
Sloan 14 muajshe ka kaluar fundjavën e parë të snowboardit në pjerrtësinë e Park City, Utah. Edhe pse ajo mezi di të ec, ndihet goxha me vetëbesim në snowboardin e saj të vogël. https://www.youtube.com/watch?v=01w-embhncE Më shumë
Anglishtja angleze dhe ajo amerikane dihet se dallojnë. Por ky djalosh na tregon se sa interesante dinë të jenë dialektet e krijuara nga anglishtfolësit e kombeve të tjera. Më shumë
Për njerëzit thuhet se janë qeniet më të mençura në botë. Megjithatë, jo rrallë këto qenie dinë të bëjnë dhe gjëra të marra – që kalojnë madje në budallallëk. Si të përshkruajmë ndryshe krijimin e këtyre 10 gjësendeve të panevojshme prej ari – të cilat do t’i prezantojmë në... Më shumë
Kandidati i vetëshpallur për president të Kosovës, është pritur sot solemnisht në Gjakovë. Qytetarë të një lagjeje të këtij qyteti, i kanë organizuar atij një pritje impozante dhe një fjalim përpara qytetarëve. Hebibi, e ka marrë me gjithë mend kandidimin e tij. Mbase kjo është ironia më e mirë... Më shumë

Tiranë, Hajdut me shije (VIDEO)

Fun 30 January, 2016, 19:55

Në person ka vjedhur një shishe whiskey në një dyqan pranë Librit Universitar në Tiranë. Whiskey i vjedhur nuk ka qenë nga ata të lirët, por Johny Walker me etiketë blu, që kushton 24 mijë lekë të reja. Ka kujtuar se ia ka hedhur, por çdo veprim i tij... Më shumë
Është argëtuese të njohësh edhe këtë anë të njerëzve, kur nuk ia dalin që të dëshmojnë anën e tyre më të mirë. Më shumë
I kishte thënë vetit se është burr i fortë, mirëpo u alivanos kur mori lajmin se fëmija që do t’i lindte është djalë. Ai është nga New Yorku, arsyeja e alivanosjes ishte se do të bëhej baba për herë të pestë dhe se këtë herë fëmija do të jetë... Më shumë
Prej 6 vitesh në qytezën Mihalgazi të Eskishehir-it datat e dasmave i vendos berberi Rıza Tek. Tek, i cili prej 30 vitesh ushtron profesionin e berberit në këtë qytezë, në një intervistë për Anadolu Agency (AA) shpjegon se në vitet e shkuara organizoheshin 4-5 dasma në të njëjtën ditë... Më shumë