Fun

Ja pse zebra ka vija

Fun 29 January, 2016, 16:17

Studimi më i ri i shkencëtarëve amerikanë nga Universiteti i Kalifornisë ka dëshmuar se vijat e trupit të zebrës nuk janë pjesë e kamuflimit më të mirë nga grabitqarët, sikur që është menduar më parë, por se ato shërbejnë për termorregullim. Edhe pse shumë kafshë afrikane kanë trupin me... Më shumë
Pas 57 vjetësh Barbie bëhet më “njerëzore”
Tashmë, 57 vjet nga krijimi i saj, përveç Barbie origjinale mjaft elegante dhe shumë shpesh e parodizuar, kukulla do të vijë edhe në versionin e gjatë, e vogël dhe me forma të kolme. Në fund të fundit edhe vajzat dhe gratë nuk kanë të gjitha një formë. “Mattel” ka... Më shumë
Gjeni gjashtë fjalët e fshehura në këtë foto
Deri më tani ju kemi prezantuar enigma të ndryshme, siç janë ato për të gjetur dallimet në foto, pastaj për të gjetur figura të ndryshme, por kjo më e reja, do t’ju vër vërtetë në vështirësi. Në të vërtetë, në këtë foto gjenden 6 fjalë të shkruara me shkronja... Më shumë
Fituesi i shumëfishtë i çmimeve në ndeshje me dema, e ka plasur në Instagram një fotografi, ku shihet duke u ndeshur me një dem, ndërsa mbanë në krah vajzën e vogël. Francisco Rivera Ordonez nga Spanja, është fotografuar duke u stërvitur me një dem të ri në moshë, ndërsa... Më shumë
Majmuni “adopton” këlyshin e qenit
Kafshët udhëhiqen nga instiktet dhe ndoshta janë pikërisht këto që i duhen më shumë njeriut ndonjëherë. Një majmun makau në Indi ka vendosur “të adoptojë” një këlysh qeni të vogël, duke u kujdesur për të në çdo rrethanë. Një set fotografik që tregon përkujdesjen e majmunit makau ndaj këlyshit... Më shumë
Obama ‘diss’ Donald Trump (VIDEO)

Obama ‘diss’ Donald Trump (VIDEO)

Fun 26 January, 2016, 17:14

Pas deklaratës së Donald Trump, ku thumboi Obamën: “Ai është presidenti më i keq në histori të SHBA-së”, disa persona montuan një video duke rikrijuar këngën e Drake “Back to Back” në një version mjaft interesant. Në video shfaqet ‘Obama’ duke i bërë ‘diss’ Trumpit. Më shumë

7 video të mrekullueshme

Fun 26 January, 2016, 16:20

Jeni të lodhur nga shkolla dhe nga puna? Është koha për një pushim. Këtu keni disa video që do t’ua ndreqin disponimin:             Më shumë
Ja si ndikon komplimenti tek njerëzit
Ndërton shtëpi prej bore në kopshtin e tij dhe e lëshon me qira (FOTO)
Stuhia e borës që ka goditur Nju Jorkun dhe disa zona të caktuara në SHBA ka bërë që shumë njerëz atje të bëjnë gjëra interesante, pavarësisht faktit se bora ka bllokuar shumicën prej tyre. Një qytetar në Brooklyn ka ndërtuar një shtëpi të stilit eskimez në kopshtin e tij... Më shumë
9 arsye pse duhet të falënderoni veten
Ne e praktikojmë gati çdo ditë falënderimin ndaj të tjerëve, megjithatë ne asnjëherë nuk e falenderojmë veten tonë. Mendoni për këtë gjë, një falenderim i thjeshtë për veten tonë mundet fuqishëm të influencojë nivelin tonë të lumturisë. Vetëm ata që dijnë të vlerësojnë dhe të falenderojnë veten, jetojnë jetën... Më shumë