Fun
Është e vërtetuar shkencërisht se gjatë vjeshtës dhe dimrit gjumi ju thërret më fortë se sa ushtrimet dhe stërvitja fizike, për këtë arsye mund ta keni pak të vështirë të qëndroni në formë . Nëse ditët e ftohta ju plogështojnë dhe ju demotivojnë, Elise Facer Childs, eksperte nga Universiteti... Më shumë
Sandi Ford me fotografi të mrekullueshme të fëmijëve të sapolindur
Fotografja Sandi Ford ka fotografuar bebe të sapolindura për shumë vite. Ajo ka mësuar se si të gjejë mënyrën e duhur për të fotografuar bebet duke qeshur. ’ Kam lexuar diku që janë dy tipa të njerëzve: ata që qeshin me të sapolindurit dhe ata që nuk qeshin. Mendoj... Më shumë
Nëse keni lindur mes viteve 1950 dhe 1980, këtë nuk duhet ta humbni në asnjë mënyrë!
1. Kur bridhnim në biçikletë nuk mbanim kokore. 2. Pinim ujë nga tubi i çezmës, dhe jo nga shihja me ujë mineral. 3. Kalonim orë të tëra duke ndërtuar karroca me kuzhineta dhe fatlumët që kishin pranë shtëpisë rrugë të… 1. Kur bridhnim në biçikletë nuk mbanim kokore. 2.... Më shumë
New York, qytetarët po skijojnë në rrugët e qytetit (Video)
Stuhia e madhe e borës që bllokoi 11 shtete të SHBA-ve bëri që disa njerëz të kapin snowboard-at e tyre dhe të argëtohen nëpër rrugët e ndryshme të qyteteve. Disa të rinj u siguruan që të krijojnë videon më mahnitëse duke bërë ski në rrugët e Nju Jorkut dhe... Më shumë
10 fotot që tregojnë se kafshët janë shokë shumë të afërt me fëmijët (Foto)
Kafshët nuk janë vetëm të këndshëm dhe falënderues, por ata gjithashtu mund të jenë shumë të dashur dhe të devotshëm. Ata mund të na mësojnë neve se si të jemi të përgjegjshëm, të besueshme duke e bërë kështu çdo familje të jetë më e hareshme dhe me më shumë... Më shumë
Si nëna ashtu dhe e bija

Si nëna ashtu dhe e bija

Fun 25 January, 2016, 17:36

Shumë femra  ëndërrojnë që të kenë vajza që së bashku me to të ndreqin flokët, të blejnë rroba dhe të ndajnë me to këshilla nga jeta. Dhe sigurisht që do te ato të shohin  një version të vogël të vetes. Ja disa foto të këtyre femrave që i’u është bërë... Më shumë
Gallatë e paparë deri më tani, kryeministri Edi Rama te Ermal Mamaqi – epike, e papërsëritshme! (VIDEO)
Kryeminsitri Edi Rama, ka marrë pjesë në emisionin 6 ditë pa Ermalin. Ai ka postuar këtë video në profilin e tij. https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10153447904011523/ Më shumë
Chuck Norris dhe Van Damme në role që nuk i keni parë asnjëherë
Besoj se të gjithë e keni parë reklamën e Van Damme me brendin ‘VOLVO’, duke reklamuar kamionët. Chuck Norris duket se e ka shikuar këtë reklamë në një mënyrë më ndryshe nga ne. Për më shumë foto në vijim. Më shumë
15 fotografi të mrekullueshme të vëllezërve dhe motrave
Ata që kanë motra dhe vëllezër e dijnë se sa e mrekullueshme është kjo ndjenjë .  Ne kemi mbledhur 20 foto të cilat ilustrojnë në mëyrë perfekte këtë lidhje:   Më shumë
Ja çka ndodh nëse i lini fëmijët vetëm në shtëpi
Fëmijët përjetojnë botën në mënyrë të ndryshme nga të rriturit. Kjo është mënyra e tyre për përjetimin e botës. Ja disa nga veprimet që mund të bëjë fëmija juaj nëse e leni vetëm në shtëpi:   Më shumë