Fun
14 mësuesit më të mirë në botë

14 mësuesit më të mirë në botë

Fun 25 January, 2016, 15:21

Të gjithë ne kemi mësues të preferuar që kujtojmë nga ditët e shkollës ose universitetit dhe ne përgjithmonë mbajmë me vete nga ta kujtime të mira nga të cilat jemi inspiruar. Të gjithë ata mësues  që dijnë të komunikojnë me fëmijët dhe e bëjnë mësimin jo të mërzitshëm dhe... Më shumë
A jeni në konfuzion për shumë gjëra në botën që jetojmë? Ne mundohemi që të ju njoftojmë me faktet më të dashura që ju bëjnë të ndiheni mirë, e deri tek ato më të çuditshmet që i japin mrekulli universit. Këtu do ju paraqesim një varg faktesh të cilat mbase... Më shumë
10 fakte të çuditshme

10 fakte të çuditshme

Fun 24 January, 2016, 17:32

Bota është e mbushur përplot me çudira dhe me krijesa të veçanta, këtu kemi mbledhur 10 fakte të çuditshme për botën. Koha më e gjatë në mes të lindjeve të dy binjakëve është 87 ditë. Në vitin 2007, në Amerikë një burrë i quajtur Corey Taylor ka provuar të... Më shumë
Ndryshimet e kostumit të Spider Man ndër vite
Ashtu si çdo superhero edhe Spider Man ka pësuar shumë ndryshime të kostumit gjatë viteve. Ai madje po pëson edhe ndryshim të kostumit në filma. Mashable ka mbledhur fotografitë e kostumit Spider Man, që do të na ndihmonë të mos harrojmë ato dhe të shohim ndryshimet në vite. Më shumë
Reagimet qesharake të kafshëve (VIDEO)
Kur kafshët gjendet në pozita të ndryshme nuk mund ta imagjinoni se si do të sillen ato, këto reagime mund ti shihni në videon më poshtë: Më shumë
E mahnitshme, si reagojnë kafshët para pasqyrës (VIDEO)
Studiuesit e kafshëve kanë bërë një eksperiment për të parë reagimin e kafshëve kur shikohen në pasqyrë. Pamjet që do të shihni janë të mahnitshme. Më shumë
Për këtë qen është thënë se është lojtar më i mirë se Lionel Messi, dhe kjo as që mund të kontestohet. Ai u bë i famshëm, pasi u xhirua në një plazh të Brazilit duke luajtur me tre njerëz të tjerë. Performanca e tij ishte e mahnitshme dhe video po... Më shumë
10 numra të mahnitshëm nga shkenca

10 numra të mahnitshëm nga shkenca

Fun 22 January, 2016, 8:51

Duke shfrytëzuar njohjen e shkencës, mund të krijoni numra të mahnitshëm me gjërat që përdorim çdo ditë. Kjo video tregon disa të tilla, të cilat mbase mund t’i provoni. Më shumë
6 vjeçari i kërkon babait rritje rroge
Të jesh në moshën 6 vjeçe të duket vetja mjaftueshëm i madh për të kërkuar një rritje pagese në ditë. Një fëmijë nga Saint Luisi në SHBA, ka vendosur që t’i kërkojë babait një rritje prej 20 dollarësh në ditë. Arsyeja? Mund t’i shpenzojë duke lozur. Më pas ka... Më shumë
Orangutangu jetim ndjen shumë mungesën e nënës, përqafon vazhdimisht veten
Ky orangutang të copëton zemrën, sepse duket që i mungon shumë nëna e tij, pasi ai vazhdimisht përqafon veten. I mbetur jetim shumë i vogël, Joss, është mbajtur i mbyllur prej dy vjetësh në Katapang, West Bomeo, para se ti dorëzohej Agjencisë së Ruajtjes ndërkombëtarë të kafshëve. Tani stafi... Më shumë