City në histori, De Bruyne dërgon “citizens” në qiellin e shtatë (VIDEO)
Manchester City kalon në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve Manchester City ka arritur të kalojë në gjysëmfinale të kompeticionit të Ligës së Kampionëve për herë të parë në historinë e ekipit, përcjellë Sovrani.info. Ekipi i Pellegrinit arriti të fitojë me rezultat final 3-2 nga të dy ndeshjet kualifikuese. Heroi... Më shumë
Protestuesit rrethojnë qeverinë (VIDEO)
Qytetarët janë rrugëve pas vendimit të kryetarit Ivanov që të firmos faljen e të gjithë politikanëve të cilët janë nën hetime, ndaj të cilëve është ngritur procedure hetimore si dhe për një politikan i cili është duke vuajtur dënimin me burg, kanë protestuar qindra qytetar të cilët kanë gjuajtur... Më shumë
Këta janë emrat e rinj të kabinetit qeveritar
Në fillim të javës së ardhshme do të kompletohet kabineti qeveritarë. Dy pozitat të cilat mbetën të zbrazëta pas zgjedhjes së Hashim Thaçit President, pritet të zëvendësohen me emra të rinjë. E në fakt, janë tri pozita te rëndësishme qeveritare që tani më do të pësojnë ndryshime, raporton “RTK”.... Më shumë
Nisma do ta vazhdojë kundërshtimin e “qeverisë antikushtetuese”
Sot, Nisma për Kosovën ka mbajtur mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Në mbledhje është diskutuar për situatën aktuale politike, njofton kumtesa partiake. Këshilli Kombëtar i Nismës, i dha mbështetja të fuqishme qëndrimeve të kryesisë së NISMA për Kosovën, karshi zhvillimeve politike. “Nisma për Kosovën do të vazhdoj të kundërshtoj fuqishëm... Më shumë
Gecaj: Vetëm Shpend Ahmeti mund ta rimëkëmbë Vetëvendosjen
Anëtarët e Fraksion +, Fatos Aliu e Arben Gecaj, kanë thënë në KTV se si grupim i tillë kanë arritur objektivat e tyre dhe se nuk ka kuptim të vazhdohet në këtë mënyrë, andaj deri në fund të muajit prill apo në fillim të muajit maj do të dalin... Më shumë
A përkrah Liburn Aliu Fraksion + ?
Kapësit e Lëvizjes Vetëvendosje, sipas Fatos Aliut dhe Arben Gecajt, janë kryesia e tanishme, për të cilët kanë thënë se kanë humbur legjitimitetin dhe mënyra e zgjedhjes së tyre nuk është demokratike. Me këtë mënyrë të funksionimit të LVV-së, Gecaj ka thënë se nuk pajtohet as Liburn Aliu, i... Më shumë
FIFA e zyrtarizon kërkesën e Federatës së Futbollit të Kosovës për pranim
FIFA edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka pranuar kërkesën e Kosovës për pranim në kongresin e rregullt që do të mbahet me 13 maj në Mexico City. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka konfirmuar aplikimin e saj për pranim në FIFA më 15 mars të vitit 2016. Në... Më shumë
Aktakuzë ndaj kryeshefit të AKPM-së
Kryeshefit të AKPM-së Jeton Shala, që të martën e priti kryeministrin Isa Mustafa dhe ministrat Imet Rrahmani e Hykmete Bajrami në ceremoninë e inaugurimit të akreditimit të laboratorit të ilaçeve, i është ngritur aktakuzë. Lajmin e ka konfirmuar Ekrem Lutfiu, zëdhënës i Këshillit Prokurorial të Kosovës. Sipas tij, Prokuroria... Më shumë
Demagogjia e LDK-së: Kërkojnë sqarime nga partneri i koalicionit për vrasjet  e pasluftës(VIDEO)
Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri gjatë një interviste në emisionin “InfoBox” të RTV Dukagjinit, ka thënë se nuk ka besuar se Kadri Veseli do të vijë në krye të një subjekti politik në vend.  Ajo tha se “falë të kaluarës së Veselit, nuk i duhej kjo as PDK-së e... Më shumë
Veteranët e luftës nga komuna e Hanit të Elezit dhe Kaçanikut kanë paralajmëruar protestë në rast se merret vendimi për zvogëlimin e pensioneve të kësaj kategorie. Përfaqësuesi i Organizatës së Veteranëve të Luftës nga këto komuna, Jeton Kuçi përmes telefonit tha për KosovaPress se nëse pensionet nuk merren në... Më shumë