Flakë në autobus, dyshohet për të vdekur (VIDEO)
Një autobus është përfshirë nga flakët në hyrje të qytetit të Krujës dhe dyshohet, sipas dëshmive fillestare nga persona në vendin e ngjarjes, se ka disa persona të lënduar. Raportimet fillestare janë kontradiktore. Disa raportime thonë se bëhet fjalë për një autobus me turistë të huaj, ndërsa disa thonë... Më shumë
Të dielën pastrohet Ujëvara e Mirushës
“Exploring”, një organizatë joqeveritare e cila merret me promovimin e bukurive natyrore dhe mbrojtjen e ambientit ka marrë iniciativën që të bëjë pastrimin e ujëvarave të Kosovës nga mbeturinat. “Njerëz jo natyrëdashës të cilët harrojnë se nga e marrin oksigjenin që i mban gjallë, pa ndërgjegje shpesh herë e... Më shumë
Anderlechti ka shkarkuar edhe zyrtarisht Besnik Hasin nga posti i trajnerit. Lajmi është dhënë nga vetë klubi belg në orët e mbrëmjes së të enjtes. “Ky vendim është pjesë e futbollit. Skuadra i uron të gjitha të mirat Besnikut në karrierën e tij. Ne besoj se ai do të... Më shumë
A duhet të jetë demarkacioni kusht për viza? Ja çfarë thotë politikanja gjermane
Politikania gjermane dhe ish-deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pack, në një postim në Twitter ka shkruar se ajo nuk po pajtohet me vendosjen e demarkacionit me Malin e Zi si kusht për liberalizimin e vizave.   Ish-deputetja Pack ka shkruar se ajo është kundër kushtit të demarkacionit me Malin... Më shumë
BDI merr garanca nga BE

BDI merr garanca nga BE

Kryesoret 27 May, 2016, 11:52

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka realizuar sot një takim pune në selinë e Bashkimit Evropian në Shkup me z. Kristian Denielson, drejtor i Drejtorisë për Zgjerim pranë BE-së si dhe ambasadorin evropian në Maqedoni Aivo Orav. Z. Ahmeti dhe drejtori Denielson, shkëmbyen përshtypjet rreth zhvillimeve... Më shumë
Veseli takohet me Jean Todt
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli priti sot në takim Jean Todt, kryetar i Federatës Ndërkombëtare të Automobilzmit dhe i dërguar special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së për siguri në trafik. Në takim Veseli e falënderoi Todtin për mbështetjen e tij personale për anëtarësimin e... Më shumë
Kuvendi i Kosovës kohëve të fundit është duke u përballur me mungesë të pjesëmarrjes së deputetëve në seanca plenare. Disa nga seancat kanë dështuar të mbahen pasi në sallë ishin më pak se 61 deputetë, aq sa është kuorumi i nevojshëm për të marrë vendime. Deputetë të cilët kanë... Më shumë
Konfiskohen 13 kg marihuanë në Prishtinë
Dje në fshatin Hajvali të Prishtinës njësitet antidrogë të Policisë së Kosovës gjatë një kontrolle që kanë bërë në veturën e një shtetasi serb kanë gjetur dhe konfiskuar 13 kilogramë e 457.6 gramë marihuanë. Ky është njoftimi i plotë i policisë: “Fshati Hajvali, Prishtinë 25.05.2016-23:30. Njësitet antidrogë të Policisë... Më shumë
Historianët e Deçanit i reagojnë KMDLNj-së
Kryesia e Lidhjes se Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, nëpërmjet një komunikate për media i ka dhënë përgjigje Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, i cili ditë me parë ka reaguar për shkak të deklaratës tonë për opinion ku është theksuar se... Më shumë
A do kërkojë falje Obama në Hiroshimë
I bindur se ky është momenti i duhur, përfundimisht, presidenti Barack Obama sot do të bëhet presidenti i parë amerikan që e viziton Hiroshimën. Në vendin që përjetoi shumë vuajtje dhe humbje, aty ku forcat amerikane lëshuan bombën e parë atomike, që e nisi edhe periudhën e armëve bërthamore,... Më shumë