Kurti Zhbogarit: Zajednica ka vdekur
Ish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i është kundërpërgjigjur deklaratave të përfaqësuesit të BE-së në Kosovë, Samuel Zbogar lidhur me Asociacionin me Serbinë, duke thënë se kjo marrëveshje nuk kalon, dhe se opozita nuk do ta lejojë ringjalljen e saj. Në një konferencë për medie të LVV-së ku... Më shumë
Opozita: Protestat e ardhshme më të forta dhe më të shpeshta
Që nga dita kur zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, u votua president i vendit, opozita e bashkuar është “shukatur” . Por, sipas eksponentëve të opozitës së bashkuar, “kundërshtimi i dy marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën dhe i këtij koalicioni qeverisës do të vazhdojë” më protesta dhe mënyra tjera të... Më shumë
Njëzet qytetet më atraktive të Evropës, por të panjohura për turistët
Përveç  disa vendpushimeve të famshme dhe destinacioneve të njohura turistike, ka mjaft të tjera të cilat janë më pak të frekuentuara nga turistët. Sipas Bright Side në vazhdim do të ju sugjerojmë disa vende më pak të frekuentuara por shumë atraktive për të pushuar, transmeton sovrani.info.   Český Krumlov, Republika... Më shumë
Televizioni gjerman N-tv ka emetuar skicën e “Rrugës së re” të refugjatëve që kërkojnë shpëtim në Evropë . Sipas këtij televizioni gjerman refugjatët nga Greqia do të nisen drejtë Shqipërisë dhe pastaj do të vazhdojnë në Mal të Zi, Bosnje,Kroaci dhe drejt Evropes perëndimore, raporton sovrani.info Ditë më parë... Më shumë
Burri i Shkurte Fejzes e demanton Gani Gecin dhe i quan absurde fjalët e tij
Bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza, Hajrush Behluli ka reaguar pas deklaratave të Gani Gecit se Ruzhdi Shaqiri, tashmë i ndjerë, i ka vënë haraç këngëtares me një vlerë prej 170 mijë euro. Në një deklaratë  Hajrushi e ka quajtur absurde dhe të pa vërtet gjithë atë çka ka deklaruar... Më shumë
Opozita (nuk) do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për Thaçin!
Tri partitë në opozitë, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën ende nuk kanë vendosur përfundimisht që ta dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese çështjen e zgjedhjes së Hashim Thaçit në krye të shtetit. Një zyrtar i lartë i opozitës, në kushte anonimiteti i ka thënë Gazetës... Më shumë
Frikë nga refugjatët, reparte të FNSH-së blindojnë kufirin
TIRANË – Frika e mbërritjes së “dallgës” së refugjatëve sirianë nga Greqia në Shqipëri, ka sjellë dhe reagimin e strukturave policore, të cilat kanë blinduar 5 pika doganore, në jug të vendit. Bëhet fjalë për rreth 450 efektivë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, që janë dislokuar në pikat doganore... Më shumë
Rreth 4km nga qendra e Prishtinës, kryeqytetit të gjallë e të shkatërruar të Kosovës, qëndron një ndërtesë super-moderne 30 milionë eurosh që është monument i përpjekjeve të BE-së për ta kthyer shtetin e ri të Ballkanit në një demokraci paqësore e të qëndrueshme. Është Pallati i Drejtësisë së Kosovës,... Më shumë
Mëngjesin sotëm policia ka shkuar në banesën ku jeton deputeti i VV’së Visar Ymeri dhe e ka arrestuar atë. Ju sjellim pamjet nga momenti i arrestimit të Ymerit të dërguara nga një qytetar. Më shumë
Ish-komandanti i UÇK-së, Rexhep Selimi, përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj akuzave që po i bëhen nga disa persona. Të gjitha këto ai i quan të porositura, transmeton Sovrani.info. Ja postimi i tij i plotë: Rexhep Selimi përmes një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me deklaratat... Më shumë