Këshilli Ekonomiko-Social (KES) ka propozuar që paga minimale për punëtorët kosovarë të ngrihet në 210. Një propozim i tillë tashmë është dërguar në Qeveri dhe vendimi për ngritje të pagave pritet të merret muajin tjetër, në mënyrë që të fillojë të zbatohet nga janari 2017. Aktualisht paga minimale në... Më shumë
Prokuroria intervistoi 90 mjekë të dyshuar në rastin “Stentat”
Nëntëdhjetë mjekë, kryesisht kardiologë, janë intervistuar deri më tani nga Prokuroria si të dyshuar në rastin e njohur si “Stentat”, ku të dyshuar janë mbi 100 mjekë kosovarë. “Ju informoj se lidhur me rastin janë duke u zhvilluar hetimet, ku deri tani përveç shumë dëshmitarëve që janë intervistuar, janë... Më shumë
Gashi: Dua t’i bashkohem Vetëvendosjes
Tomë Gashi, avokat i njohur në Kosovë, ka thënë në “Interaktiv” të KTV-së se mund të bashkohet me Vetëvendosjen. Ai ka thënë se kur të vinë zgjedhjet ai do të bashkohet, potencialisht, me Vetëvendosjen. “Dëshira ime është të jem pjesë e Vetëvendosjes. Dua t’i bashkohem Vetëvendosjes. Aty është e... Më shumë
Maloku: Po mos të intervenonte NATO, Agim Çeku kurrë s’do t’i merrte erë luftës në Kosovë (VIDEO)
“Agim Çeku ka ardhë në Kosovë dy javë pasi kanë filluar bombardimet e NATO-s”, thotë eprori i ish-UÇK-së, Naim Maloku. Në një intervistë për Rrokum Rroll në TV Rrokum, ai thotë se Çeku – shef i Shtabit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë muajve të fundit të Luftës së... Më shumë
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se AAK është “befasuar” nga vendimi i Donika Kadaj-Bujupit që të mos jetë më pjesë e partisë. “Na ka befasuar vendimi i Donikës”, ka thënë Haradinaj në një lidhje telefonike për emisionin Rrokum Roll në Rrokum TV. “Nuk kemi marrë ndonjë shpejgim, përpos një letre të shkruar të... Më shumë
Dorëheqja e Donika Kadaj-Bujupit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, parti në të cilin ajo dha kontribut 13-vjeçar, bëri bujë mediale, derisa filloi edhe debati lidhur me atë se ku do ta vazhdojë aktivitetin politik deputetja që deri sot ishte e AAK-së. Edhe pse dorëheqja e saj mbetet ende... Më shumë
24 marsi nuk është një ditë e zakonshme për kosovarët.  17 vjet më parë në këtë ditë qytetarët e Kosovës përjetuan ditën e shumëpritur, bombardimin e caqeve serbe që nënkuptonte mbrojtjen e një populli që po dhunohej e vritej nga shteti Serb. Ndonëse, NATO bombardonte objektet e ushtrisë serbe,... Më shumë
Çedomir Jovanoviç, lideri i Partisë Liberal Demokratike, deklaroi se gjykimi i Radovan Karaxhiqit është satisfaksion i pamjaftueshëm për familjet e viktimave të politikave të tij. Përveç kësaj, ai tha se vendimi është “një kujtesë e tmerrshme” e kostos së zgjidhjes së problemit të luftës. “Dënimi i Radovan Karaxhiqit është... Më shumë
Kadaj Bujupi në VV?

Kadaj Bujupi në VV?

Kryesoret 24 March, 2016, 20:17

Pas dorëheqjes nga Aleanca për Ardhmërinë Kosovës, Donika Kadaj Bujupi mund të bëhet pjesë e Vetëvendosjes. Kështu bëjnë të ditur disa burime që nuk japin shkaqet e dorëheqjes së befasishme të Kadaj – Bujupit. Gjatë akiviteteve të fundit të opozitës është hetuar afërsi e Kadaj – Bujupit me VV-në.... Më shumë
Vendimi i sotëm i Donika Kadaj-Bujupi, që të mos jetë më pjesë e AAK-së, është vendim që i përketë vetëm asaj dhe arsyeve të saj,thuhet në komunikatën e AAK-së. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, shpreh keqardhje për këtë vendim të Zonjës Kadaj-Bujupi, dhe asaj i shpreh mirënjohje për kontributin... Më shumë