Mustafa pas takimit te Jahjaga: Opozita ta ndalë dhunën dhe të kthehet në Kuvend (Video)
Kryeministri i Kosovws, Isa Mustafa tha pas takimit se ka shprehur shqetësimin për bllokimin e kuvendit. Ai tha se bashkë me opozitën duhet të punojnë në gjetjen e zgjidhjës, dhe se për asosciacionin fjalën e vet e ka thënë kushtetuesja “Kerkuan ndaljen e dhunes”, tha Mustafa. “Kemi nevojë të... Më shumë
Haradinaj: Zgjidhja e vetme është shpërbërja e Parlamentit
Menjëherë pas takimit ka folur kreu i AAK’së Ramush Haradinaj. Ai thotë se gjatë këtij takimi ka shprehur shqetësimin e tij se si shteti është kapur nga PDK dhe LDK. “Kemi mungesë investimesh, Rend dhe ligj të politizuar skajshmërish. Edhe politika e jashtme dështuar. Vendi duhet të shkojë në... Më shumë
PE dërgon mision vlerësues për financat publike
Parlamenti Evropian pritet të dërgoj në muajin prill në Kosovë një mision vlerësues, për mbikëqyrjen e financave publike. Dërgimin e këtij misioni vlerësues, i cili do të bëjë një raport të veçantë mbi çështjet e financave publike në vend, veçanërisht fushën e prokurimit publik, Parlamenti Evropian, e ka  miratuar gjatë... Më shumë
Kurz në Ballkan, viziton Kosovën dhe Shqipërinë
Ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz bën të ditur se ka nisur një tur vizitash në vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë këtu Shqipërinë dhe Kosovën. Ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz bën të ditur se ka nisur një tur vizitash në vendet e Ballkanit Perëndimor, përfshirë këtu... Më shumë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nuk është pjesë e takimit të liderëve partiakë të thirrur nga presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë. Në këtë takim nuk kanë ardhur lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, dhe ai i Nismës, Fatmir Limaj, raporton Koha.net. Takimi... Më shumë
Delawie dhe Zhbogar arrijnë te Jahjaga
DELAWIE DHE ZHBOGAR ARRIN TË JAHJAGA Ambasadori amerikan, Greg Delawie dhe shefi i zyrës së BE-së në Kosovë Samuel Zbogar, kanë arritur në takimin e presidentes Atifete Jahjaga, e cila ka ftuar liderët politik për tejkalimin e krizës. Në këtë takim që fillon pas pak minutash, Jahjaga do të... Më shumë
Fillon takimi (Video)

Fillon takimi (Video)

KryesoretLajme 8 February, 2016, 8:29

Takimi i paralajmëruar në mes Presindetes Atifete Jahjaga dhe liderëve të partive politike ka nisur. Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Isa Mustafa e Lista Serbe janë ulur në tryezë bashkë me Jahjagën. Ashtu siç thanë Nisma nuk po merr pjesë në këtë takim. Më shumë
Vritet një person në Podujevë
Një person ka vdekur mbrëmë në Podujevë pas një shkëmbimi me armë zjarri mes disa personave. Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e policisë e rajonit të Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila ka shtuar se policia është duke e hetuar rastin në tërësi dhe detaje tjera do të shpalosen... Më shumë
Kosovë – Maqedoni vetëm me letërnjoftim
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme në Kosovë, Hashim Thaçi, do të pres sot në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Poposki. Thaçi dhe Poposki, pritet që të nënshkruajnë dy marrëveshje, për kalim të kufirit mes dy vendeve me letërnjoftime, si dhe marrëveshja për hapjen e vendkalimit... Më shumë
Presidentja takon sot Mustafën, Thaçin dhe Haradinajn
Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka thirr në takim sot të gjithë drejtuesit e subjekteve politike parlamentare. Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Visar Ymeri dhe Fatmir Limaj, kanë marrë ftesat që sot të jenë në një tavolinë. Por, jo të gjithë do t’i përgjigjen pozitivisht kësaj ftese. Mustafa... Më shumë