Sezona e fundit e ‘Game of Thrones’ merr numër rekord të nominimeve në Emmys
Kanë dalë nominimet për sezonat e serive më të mira televizive, Emmys. Sezona e fundit e serialit shumë të shikuar e të komentuar, ‘Game of Thrones’, ka arritur të marrë gjithsej 32 nominime, një numër ky rekord dhe shumë i papritur, sidomos pas sezonës që nuk është pritur aspak... Më shumë
Zbulohet logoja e vazhdimit të ‘Game of Thrones’
Janë ende të pakta informacionet mbi serialin e ri spin-off të “Game of Thrones”, ku do të tregohen ngjarjet e lidhura me periudhën e Natës së Gjatë. Titulli me të cilin njihet tani mund të jetë konfirmuar nga rrjedhje informacioni në një faqen interneti. “Watchers on the Wall” publikoi... Më shumë
Së shpejti vjen filmi “Breaking Bad”?
Bryan Cranston dhe Aaron Paul paralajmëruan filmin e “Breaking Bad”? Pas raportimeve që dolën në shkurt se Aaron do të kthehej për një film pasues, dy yjet e serisë televizive postuan të njëjtën foto në Twitter me përshkrimin “së shpejti”, transmeton Klan Kosova. Bryan ka thënë më parë se... Më shumë
Jeta e Pavarottit së shpejti në perdet e kinemave
Jeta Luciano Pavarottit, njërit prej aktorëve legjendarë të operës, së shpejti do të shfaqet përmes një dokumentari nëpër kinematë botërore, raporton Anadolu Agency (AA). Jeta e jashtëzakonshme e Pavarottit, albumet e të cilit thyen rekordet me mbi 100 milionë shitje, do të shfaqet nëpërmjet dokumentarit të përgatitur nën regjinë... Më shumë
Përgatituni! Ky është seriali i Steven Spielberg, i cili mund të shihet vetëm natën!
Steven Spielberg po shkruan një serial televiziv horror për ‘Quibi’ që do të shikohet vetëm natën, kur celularët do të tregojnë se jashtë është errësuar, shkruan lapsi.al. Për momentin titulli i zhvillimit të serialit është “Spielberg’s After Dark”. Regjisori i famshëm ka shkruar gjashtë episode të një historie të... Më shumë
“O moj Shqipëri” shfaqet në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës
Baleti Kombëtar i Kosovës në kuadër të festimeve zyrtare, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, nesër do të shfaq premierën “O moj Shqipëri”, nën koreografinë e koreografit Pëllumb Agalliu. “O moj Shqipëri” shfaqet në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës Për këtë premierë e cila është... Më shumë
“Chernobyl”, rekord shikueshmërie në mbarë botën
“Chernobyl”, është një miniserial i cili rindërton katastrofën më të madhe bërthamore që ka njohur ndonjëherë historia njerëzore. Ai regjistroi shikueshmëri rekord që theu në numra edhe sagën “Game of Thrones”, ndërsa agjencitë turistike kanë shënuar 40 për qind më shumë rezervime. Suksesi i miniserialit televiziv amerikan “Chernobyl” ka... Më shumë
Del traileri për ‘La Casa De Papel’ , sezona e tretë ka për të qenë epike!
Është publikuar një trailer i ri për sezonën e tretë të serialit ‘La Casa De Papel’. Ngjarja në serial do të vazhdojë me momente të reja dramatike që i ndjekë personazhet pas vjedhjes së madhe në shtëpinë e parave. Derisa ata po shijojnë pasurinë e fituar, një nga personazhet... Më shumë
“Shpia e agës”- Sukses i kinematografisë së Kosovës
Projektet filmike shqiptare po çajnë fuqishëm rrugën drejt festivaleve ndërkombëtare të filmit. I tillë vjen edhe filmi i metrazhit të gjatë “Shpia e Agës” me skenar dhe regji të Lendita Zeqirajt, i cili do të hapë konkurrencën “East of the West” të edicionit të 54-të të Festivalit Ndërkombëtar të... Më shumë
“Aladin” filmi më i shikuar i fundjavës
Filmi “Aladin” i prodhuar nga Disney ka marrë fitoren gjatë fundjavës pasi që grumbulloi miliona dollarë, duke rrëzuar kështu nga froni filmin, “Jon Wick 3”. Aktori i njohur, Will Smith në rolin e xhindit mblodhi 86 milionë dollarë në fundjavën e parë të shfaqjes, duke u rënditur në krye... Më shumë