Përgatituni! Ky është seriali i Steven Spielberg, i cili mund të shihet vetëm natën!
Steven Spielberg po shkruan një serial televiziv horror për ‘Quibi’ që do të shikohet vetëm natën, kur celularët do të tregojnë se jashtë është errësuar, shkruan lapsi.al. Për momentin titulli i zhvillimit të serialit është “Spielberg’s After Dark”. Regjisori i famshëm ka shkruar gjashtë episode të një historie të... Më shumë
“O moj Shqipëri” shfaqet në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës
Baleti Kombëtar i Kosovës në kuadër të festimeve zyrtare, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, nesër do të shfaq premierën “O moj Shqipëri”, nën koreografinë e koreografit Pëllumb Agalliu. “O moj Shqipëri” shfaqet në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës Për këtë premierë e cila është... Më shumë
“Chernobyl”, rekord shikueshmërie në mbarë botën
“Chernobyl”, është një miniserial i cili rindërton katastrofën më të madhe bërthamore që ka njohur ndonjëherë historia njerëzore. Ai regjistroi shikueshmëri rekord që theu në numra edhe sagën “Game of Thrones”, ndërsa agjencitë turistike kanë shënuar 40 për qind më shumë rezervime. Suksesi i miniserialit televiziv amerikan “Chernobyl” ka... Më shumë
Është publikuar një trailer i ri për sezonën e tretë të serialit ‘La Casa De Papel’. Ngjarja në serial do të vazhdojë me momente të reja dramatike që i ndjekë personazhet pas vjedhjes së madhe në shtëpinë e parave. Derisa ata po shijojnë pasurinë e fituar, një nga personazhet... Më shumë
“Shpia e agës”- Sukses i kinematografisë së Kosovës
Projektet filmike shqiptare po çajnë fuqishëm rrugën drejt festivaleve ndërkombëtare të filmit. I tillë vjen edhe filmi i metrazhit të gjatë “Shpia e Agës” me skenar dhe regji të Lendita Zeqirajt, i cili do të hapë konkurrencën “East of the West” të edicionit të 54-të të Festivalit Ndërkombëtar të... Më shumë
“Aladin” filmi më i shikuar i fundjavës
Filmi “Aladin” i prodhuar nga Disney ka marrë fitoren gjatë fundjavës pasi që grumbulloi miliona dollarë, duke rrëzuar kështu nga froni filmin, “Jon Wick 3”. Aktori i njohur, Will Smith në rolin e xhindit mblodhi 86 milionë dollarë në fundjavën e parë të shfaqjes, duke u rënditur në krye... Më shumë
Dokumentar për romancën e madhe të Leonard Cohenit
Romanca e këngëtarit Leonard Cohen dhe muza e tij, Marianne Ihlen, e cila ishte kryesorja në frymëzimin për hitet “So Long, Marianne” dhe “Bird on a Wire” është treguar në filmin dokumentar ” Marianne & Leonard: Words Of Love”. Videoja e filmit fillon me vdekjen e Ihlenit në korrik... Më shumë
10 serialet që nuk duhet t’i humbisni këtë verë
Gjatë sezonës së verës do të publikohen disa seriale që sipas mediave të huaja priten të thyejnë çdo rekord shikueshmërie. Portali rtv21.tv, do t’ju përcjell emrat e këtyre seriale që nuk duhet t’i humbisni asesi këtë verë. Dhjetë serialet që do të publikohen gjatë verës 2019: “Big Little Lies”... Më shumë
Pas 11 viteve, ja sa kanë ndryshuar aktorët e serialit ‘Game of Thrones’
Para pak ditësh u shfaq episodi i fundit i “Game of Thrones”. Ky serial që ka tronditur botën dhe ka miliona fansa të çmendur ka vazhduar për plot 10 vjet që është një kohë shumë e gjatë jo vetëm për karakteret, por edhe për aktorët që i kanë portretizuar ata.... Më shumë
Emilia Clarke, aktorja më e përfolur e momentit për rolin e saj në serialin “Game of Thrones”që theu çdo rekord shikueshmërie deri më tani. Ndërsa aktorja 32 vjeçare, ka folur në një intervistë për revistën Variety, për fundin që shkaktoi shumë polemika. Në intervistë, Emilia është pyetur për fjalimin... Më shumë