Spielbergun e kishin refuzuar dy herë për “Bond”
Regjisori i njohur Steven Spielberg ka treguar se ishte refuzuar dy herë për të bërë një film të agjentit të njohur “Bond”. Duke folur të dielën për “Radio BBC 2”, regjisori ka njoftuar se kishte ofruar shërbimet e veta për një film të “Bondit” dy herë, por producentët kishin... Më shumë
Kujtohet Artan Minarolli në Vjenë
Aktori Kasem Hoxha solli me shumë emocion kujtime nga jeta e tij artstike me regjisorin Artan Minarolli, shkruan KultPlus. Me iniciativë të producentit Vincent Lucassen dhe Ingrid Mukeli Tendler dhe në patronazhin e Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Vjenë, në Metrokino u organizua një mbrëmje “in memoriam” për... Më shumë