Fast&Furious – Vin Diesel njofton se John Cena do ta zë vendin e The Rock
Zbrazëtirat e lëna në rolin e ‘The Rock’ (Dwayne Johnson) tek ‘Fast and Furious’ do t’i zë ylli tjetër i WWE, John Cena. Gjatë një video emocionuese në Instagram, Vin Diesel njofton se mundësi në Wrestling, John Cena, do i bashkohet kastës së aktorëve në filmin “Fast and Furious... Më shumë
Blerim Destani në film me yjet e mëdhenj holivudian
Aktorin tashmë të njohur shqiptar, Blerim Destanin, shumë shpejtë do ta shohim në një film hollivudian. Filmi i takon zhanrit krim-triller, ‘ The Poison Rose’  mban titullin dhe në të do të luajnë John Travolta, Brendan Fraser dhe Morgan Freeman. Ky film është i realizuar me regji të Francesco... Më shumë
Zbulohet prezantuesi i ‘MTV Movie and TV Awards 2019’
Është bërë e ditur se kush do ta prezatojë ‘MTV Movie and TV Awards’ për këtë vit.   Aktori amerikan, Zachary Levi, është përzgjedhur si prezantues i ‘TV Movie and TV Awards’ për vitin 2019, shkruan lajmi.net. Kjo u bë e ditur nga vetë amerikani nëpërmjet një postimi të... Më shumë
Del video nga prapaskenat e “2 Gisht Mjaltë”, nuk duhet ta humbisni
Është publikuar video nga prapaskenat e filmit “2 Gisht Mjaltë”. Filmi i zhanrit komedi “2 Gisht Mjaltë” gjeti pëlqyeshmëri të madhe të publikut, shkruan lajmi.net. Me protagonistë kryesor Ermal Mamaqin dhe Elvana Gjatën, ky film mbushi të gjitha karriget në kinematë shqiptare. E pasi bëri bujë edhe mediatike, Ermali... Më shumë
Libri i radhës erotik i autores së “50 Shades of Grey” flet për një vajzë nga Kukësi
Romani i fundit erotik nga autorja e famshme e “50 Shades of Grey”, EL James ka shkaktuar një valë kritikash për mënyrën sesi e portretizon vendin tonë dhe shqiptarët. Libri “The Mister” (Misteri) përshkruan historinë e një pastrueseje të varfër shqiptare që ra viktimë e gangsterëve dhe trafikimit seksual,... Më shumë
Shqipëria pjesë e Festivalit të Kanës me filmin ”The Van”
Shqipëria do të jetë pjesëmarrëse në Festivalit e Filmit në Kanë në kategorinë e filmave me metrazh të shkurtër me prodhimin kinematografik “The Van”. Ky film është një bashkëprodhim shqiptaro-francez nën regjinë e Enerik Beqiraj. Gjithashtu në këtë film me metrazh të shkurtër luajnë aktorë shqiptarë si Arben Bajraktaraj,... Më shumë
Beyonce suprizon fansat: Publikon albumin dhe dokumentarin në të njëjtën ditë
Këngëtarja e njohur Beyonce i ka suprizuar të gjithë fansat duke i njoftuar papritmas për filmin “Homecoming” që do të transmetohet në platformën Netflix. Ky film që do të jetë në kuadrin e një dokumentari për sukseset e Beyonces në fushën e muzikës, por jo vetëm, do të publikohet... Më shumë
Filmi ‘’Before Sunset’’, parashikues i zjarrit të Notre Dame?
Katedralja 850 vjeçare e Parisit, Notre Dame, u dogj dje si pasojë e një zjarri gjigant, që besohet të jetë shkaktuar pas renovimeve të cilat po i bëheshin ndërtesës.  Ndërsa një pjesë e katedrales historike po rrëzohej, struktura kryesore e Notre Dame u shpëtua pas disa orësh angazhim për... Më shumë
Ndodh edhe kjo, mijëra punëtorë në Australi mungojnë në punë për ta shikuar ‘Game of Thrones’
Dhjetëra mijëra punëtorë australian u paraqitën si të sëmurë në punë, për të parë episodin e parë të sezonit të ri të “Game of Thrones”. Shefat anembanë Australisë janë paralajmëruar nga stafi se janë sëmurë, për ta parë episodin e parë të sezonit final të “Game of Thrones”, që... Më shumë
Rihanna është gati me filmin e saj
Çfarë plane keni për të shtunën? Sigurohuni që ta pastroni orarin tuaj për disa orë – sepse Rihanna dhe Donald Glover kanë një dhuratë për ju. Filmi i tyre i ri Guava Island do të publikohet në po këtë ditë. Guava Island është një “triller tropikal” rreth një muzikanti lokal i... Më shumë