Blerim Destani në film me yjet e mëdhenj holivudian
Aktorin tashmë të njohur shqiptar, Blerim Destanin, shumë shpejtë do ta shohim në një film hollivudian. Filmi i takon zhanrit krim-triller, ‘ The Poison Rose’  mban titullin dhe në të do të luajnë John Travolta, Brendan Fraser dhe Morgan Freeman. Ky film është i realizuar me regji të Francesco... Më shumë
Zbulohet prezantuesi i ‘MTV Movie and TV Awards 2019’
Është bërë e ditur se kush do ta prezatojë ‘MTV Movie and TV Awards’ për këtë vit.   Aktori amerikan, Zachary Levi, është përzgjedhur si prezantues i ‘TV Movie and TV Awards’ për vitin 2019, shkruan lajmi.net. Kjo u bë e ditur nga vetë amerikani nëpërmjet një postimi të... Më shumë
Del video nga prapaskenat e “2 Gisht Mjaltë”, nuk duhet ta humbisni
Është publikuar video nga prapaskenat e filmit “2 Gisht Mjaltë”. Filmi i zhanrit komedi “2 Gisht Mjaltë” gjeti pëlqyeshmëri të madhe të publikut, shkruan lajmi.net. Me protagonistë kryesor Ermal Mamaqin dhe Elvana Gjatën, ky film mbushi të gjitha karriget në kinematë shqiptare. E pasi bëri bujë edhe mediatike, Ermali... Më shumë
Libri i radhës erotik i autores së “50 Shades of Grey” flet për një vajzë nga Kukësi
Romani i fundit erotik nga autorja e famshme e “50 Shades of Grey”, EL James ka shkaktuar një valë kritikash për mënyrën sesi e portretizon vendin tonë dhe shqiptarët. Libri “The Mister” (Misteri) përshkruan historinë e një pastrueseje të varfër shqiptare që ra viktimë e gangsterëve dhe trafikimit seksual,... Më shumë
Shqipëria pjesë e Festivalit të Kanës me filmin ”The Van”
Shqipëria do të jetë pjesëmarrëse në Festivalit e Filmit në Kanë në kategorinë e filmave me metrazh të shkurtër me prodhimin kinematografik “The Van”. Ky film është një bashkëprodhim shqiptaro-francez nën regjinë e Enerik Beqiraj. Gjithashtu në këtë film me metrazh të shkurtër luajnë aktorë shqiptarë si Arben Bajraktaraj,... Më shumë
Beyonce suprizon fansat: Publikon albumin dhe dokumentarin në të njëjtën ditë
Këngëtarja e njohur Beyonce i ka suprizuar të gjithë fansat duke i njoftuar papritmas për filmin “Homecoming” që do të transmetohet në platformën Netflix. Ky film që do të jetë në kuadrin e një dokumentari për sukseset e Beyonces në fushën e muzikës, por jo vetëm, do të publikohet... Më shumë
Filmi ‘’Before Sunset’’, parashikues i zjarrit të Notre Dame?
Katedralja 850 vjeçare e Parisit, Notre Dame, u dogj dje si pasojë e një zjarri gjigant, që besohet të jetë shkaktuar pas renovimeve të cilat po i bëheshin ndërtesës.  Ndërsa një pjesë e katedrales historike po rrëzohej, struktura kryesore e Notre Dame u shpëtua pas disa orësh angazhim për... Më shumë
Ndodh edhe kjo, mijëra punëtorë në Australi mungojnë në punë për ta shikuar ‘Game of Thrones’
Dhjetëra mijëra punëtorë australian u paraqitën si të sëmurë në punë, për të parë episodin e parë të sezonit të ri të “Game of Thrones”. Shefat anembanë Australisë janë paralajmëruar nga stafi se janë sëmurë, për ta parë episodin e parë të sezonit final të “Game of Thrones”, që... Më shumë
Rihanna është gati me filmin e saj
Çfarë plane keni për të shtunën? Sigurohuni që ta pastroni orarin tuaj për disa orë – sepse Rihanna dhe Donald Glover kanë një dhuratë për ju. Filmi i tyre i ri Guava Island do të publikohet në po këtë ditë. Guava Island është një “triller tropikal” rreth një muzikanti lokal i... Më shumë
Shfaqja “as andej, as këndej” në Teatrin Kombëtar të Kosovës me 13 prill
Të shtunën, më 13 prill, në Teatrin Kombëtar të Kosovës vjen shfaqja “As andej, as këndej’ e Teatrit e Kumanovës me regji të Kastriot Abdyli. Dramatizimin e shfaqjes e ka bërë nga Ilir Ajdini, sipas autorëve: Bojan Trinunovski, Simeon Damevski dhe Lupqo Todorovski. Shfaqja “As andej, as këndej’ pasqyron... Më shumë