Horoskopi ditor – 20 Shtator 2019
Horoskopi ditor Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Çiftet e konsoliduara mund të arrijnë në një pikë kthese. Kthimi i një personi të rëndësishëm do të shqetësojë ekuilibrin tuaj. Do të jeni shumë të zënë... Më shumë
Gjeni i humbur: Pse njerëzit janë specia e vetme që preket nga goditja në zemër
Në një moment, midis dy dhe tre milionë vjet më parë, paraardhësit tanë humbën një gjen.  Një mutacion gjenetik çaktivizoi gjenin CMAH dhe ky tipar u transmetua përmes zinxhirit evolucionar derisa homosapiens kishte evoluar 200.000 vjet më parë. Në një studim të ri të studiuesve në Universitetin e Kalifornisë,... Më shumë
Për të humbur peshë, italianët bëjnë këtë gjë pasi hanë darkë
Italianët njihen për ushqimin e shijshëm, por jo dhe aq të shëndetshëm. Ata konsumojnë shumë karbohidrate dhe janë adhurues të verës së kuqe. Megjithatë italianët, në përgjithësi janë një popull elegant. Cili është sekreti që edhe pse konsumojnë shumë karbohidrate (makaronat janë një pjatë e pandarë për ta) janë... Më shumë
Përdoruesit e tabletave dhe iPad-ve do të kenë përvoja të reja me zhvillimin e teknologjisë për shpejtësinë e internetit
Përdoruesit e tabletave dhe iPad-ve më në fund gjetën një mënyrë për të përmirësuar në mënyrë drastike shpejtësinë e tyre të internetit dhe për ta shijuar atë në maksimum, raporton emisioni #gjesi në T7. Ndonjëherë interneti ka shpejtësi shumë të ngadaltë gjatë ditës, duke e bërë pothuajse të pamundur... Më shumë
Dasma kthehet në tragjedi! 30 vjeçarja shtatzënë ndërron jetë ditën e martesës por ja çfarë ndodh me foshnjën!
Dita më e bukur e jetës rezultoi të ishte tragjike për 30 vjeçaren nga Barzili. E veshur si nuse dhe 6 muajshe shtatzënë Xhesika Guedes po shkonte drejt altarit kur një dhimje e fortë në pjesën e pasme të qafës filloi ta shqentësonte. Të pranishmit menduan se ishte ankth... Më shumë
Zgjidhni një monedhë me fat dhe zbuloni se çfarë ju rezervon e ardhmja
Ndonjëherë është e lehtë të imagjinohet e ardhmja duke parë të tashmen, por kush mund ta thotë? Gjithmonë mund të marrë një kthesë të papritur. E ardhmja është një fushë plot pasiguri që na intrigon, që zgjon ankthin dhe madje mund të gjenerojë frikë. Është diçka mbi të cilën... Më shumë
Disa metoda të zgjuara për vajzat që nuk dinë të flirtojnë
Është e vështirë të besosh se ka ndonjë vajzë që nuk di se si të flirtojë me një djalë. Flirti është një art më vete për shumë njerëz. Kjo është diçka që mund të përvetësohet vetëm me praktikë. Nëse ti thjesht shkon te një person dhe hedh pas tij... Më shumë
Ky kombinim i fuqishëm largon yndyrnat në trup
Dietat janë gjithmonë të mundimshme kur vjen puna për të humbur peshë. Por përveç dietave ka edhe mënyra të tjera efikase që ju ndihmojnë të humbni kile. Një kombinim ushqimor i bananes me xhinxherin është një mënyrë e tillë. Kjo sepse banania është një burim i mirë kaliumi, fibrash... Më shumë
Risia e fundit e Google, kërkimi me “screenshot”
Një opsionin i ri i quajtur “Smart Screenshots”, pjesë e versionit më të fundit të aplikacionit Google 10.61, do të sjellë risi në mënyrën e kërkimit të gjigantit elektronik. Si më parë me “Edit & Share screenshots” dhe “What’s on my Screen”, ju mund të modifikoni, ndani dhe të... Më shumë
Instagram merr një vendim tejet të rëndësishëm
Postimet në Instagram që promovojnë çajra për humbjen e peshës dhe procedurat kozmetike së shpejti do të ndalohen nën politikën e re të platformës së mediave sociale. Të mërkurën, Instagram njoftoi se do të kufizonte postimet për produkte diete dhe kirurgji kozmetike, në përpjekje për të luftuar ndikimin negativ... Më shumë