Ushqimet dhe pijet që duhet t’ua ndaloni fëmijëve
Çdo vit, rreth 100 bebe sëmuren në SHBA me botulizëm, sëmundje e cila shkaktohet nga bakteret që gjendet në mjaltë. Kjo mund të ndikojë shumë në sistemin e imunitetit të fëmijëve që nuk janë ende mjaftueshëm të fortë. Ka edhe shumë ushqime tjera të cilat i konsumojmë çdo ditë... Më shumë
Flasin ekspertët: A është i sigurt përdorimi i pastës së dhëmbëve për të eliminuar puçrrat?
Të gjithë provoni metoda pafund për të eliminuar puçrrat nga fytyra dhe lexoni artikuj në të cilët përmendet pasta e dhëmbëve si një ndër elementët që mund t’i largojë ato. Por, a është i sigurt përdorimi i saj në fytyrë duke ditur se nuk është dizenjuar për t’u përdorur... Më shumë
Si të parandaloni pickimin nga mushkonjat, ja metodat më të forta
Në raftet e supermarketeve apo farmacive do të gjeni një sërë locionesh kundër mushkonjave dhe insekteve të tjera, por shumë prej tyre përmbajnë substanca të dëmshme, që me siguri nuk dëshironi të qarkullojnë në organizmin tuaj. Mushkonjat tërhiqen nga disa substanca në djersën tonë, por edhe nga frymëmarrja dhe... Më shumë
Kujdesuni kështu për duart tuaja
Duart e njeriut zakonisht plaken më shpejtë se sa fytyra. Megjithatë ju mund ta shmangni këtë nëse kujdeseni më shumë për ato. Më poshtë janë disa këshilla shumë të vlefshme. Lani duart me ujë më të ftohtë. Vendosni dorëza kur pastroni enët ose edhe ndonjë gjë tjetër Mos harroni... Më shumë
Shenjat që tregojnë që jeni duke ngrënë shumë sheqer
Pa marrë parasysh se sa mund të kujdeseni për konsumin e sheqerit, ky produkt në një formë apo tjetër i shtohet pothuajse çdo ushqimi të paketuar që ju blini, shkruan Lajmi.net. Ju me siguri po merrni shumë sheqer- më shumë se sa e mendoni dhe ju nuk e dini atë.... Më shumë
Keni celulit? Ja si ta zhdukni përgjithmonë!
Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre. Dritare.net ju këshillon të mos shikoni vajzat e revistave të modës, apo modelet e Instagramit, për të dekurajuar, sepse ata janë të kuruara me fotoshop. Ajo që ju duhet të bëni... Më shumë
Ushqimet e rrezikshme për fëmijë, me çfarë ti zëvëndësoni
Çdo vit rreth 100 fëmijë vetëm në Amerikë sëmuren nga një sëmundje e shkatuar nga baketerie të gjetura në mjaltë. Kjo mund të i prek shumë seriozisht fëmijët dhe sistemin e tyre imunitar . Janë edhe më shumë ushqime që i konsumojmë çdo ditë dhe që mendohen të jënë... Më shumë
Futi këmbët 1 herë në javë në ujë dhe uthull, ja çfarë ndodh me trupin tuaj
Uthulla është një element që mund të gjendet kudo. Kur është fjala për këmbët, është treguar se uthulla ndihmon në zgjidhjen e disa problemeve si aromat e pakëndshme, “këmba e atletit” dhe shumë më tepër. Vetitë e acidit të uthullës ndihmojnë për të zbutur lëkurën e thatë të këmbëve,... Më shumë
Prindër, bëni kujdes me këto aplikacione në telefonat e fëmijëve tuaj
Në muajin që lamë pas në Amerikë kanë ndodhur 25 arrestime të trafikantëve të njerëzve që kanë ndodhur përmes internetit. Të gjithë këta të arrestuar kanë përdour internetin dhe aplikacionet telefonike për të kërkuar fëmijë. Në mës 25 të arrestuarve ishin 38 akuza paraprake dhe 15 dënime të tjera,... Më shumë
Nëse një grua bën një nga këto gjëra, asnjë burrë nuk do të mund t’i rezistojë asaj
1- Lëreni veten të dallohen të brendshmet, burrat kanë tendencë të jenë vizuale dhe tërhiqen nga sensualiteti i një drejtuesi. 2- Luaj me pamje delikate jashtë konteksteve të zakonshme, bëj që ata të kuptojnë qëllimet e tua me sytë e tu … argëtohu duke luajtur karakterin tënd. 3- Përdorni... Më shumë