10 mësime për tu bërë një femër e fuqishme
Është mirë që të reflektojmë  se çfarë kemi bërë dhe kemi qenë motin që shkoi, përfshirë memoriet e martesës, fëmijët, zhvillimin e karrierës dhe ndërtimin e stilit të qëndrueshëm dhe të rehatshëm të jetesës. Për një femër e kaluara është e mbushur me marrëdhënie të dështuara, prishje me miqtë dhe... Më shumë
Pesë fazat e rëndësishme që çdo çift duhet t’i kalojë
Pesë fazat e rëndësishme që çdo çift duhet t’i kalojë FAZA 1: Tërheqja dhe romanca Ky është fillimi kur ende vazhdon të njohësh dikë. Në këtë fazë, ju jeni tërhequr nga pamja e personit, mënyra se si vishet dhe mbahet. Çdo gjë duket e përsosur, është si një muaj... Më shumë
Këto janë gjashtë mënyrat se si t’ia lehtësoni vetes agjërimin
Ramazani është, ndër të tjera, një mundësi e madhe edhe për ata që dëshirojnë për të reduktuar peshën e trupit dhe për të ndihmuar në probleme të ndryshme të zemrës, sidomos kolesterolit dhe presionin e lartë të gjakut. Megjithatë, sipas mediave të huaja, përcjell /Arbresh.info, ka disa zakone të... Më shumë
Ushqimi më i keq që nuk duhet të hani asnjëherë në darkë
Ne të gjithë e dimë mjaft mirë se çfarë është e mirë dhe çfarë jo për trupin tonë. E dimë se duhet të kemi një dietë të ekuilibruar, e cila përmban karbohidrate, proteina dhe yndyra të shëndetshme. Duhet të bëjmë pjesë të dietës shumë perime në çdo vakt duke... Më shumë
Jo gjithçka duket në pamje të parë, gratë e forta vuajnë në heshtje
Të qenët i fortë shpesh na bën të mendoj se je një person që di të sfidosh më së miri sfidat me të cilat mund të përballesh pa marrë parasysh që secili ka problem Brenda vetes. Femrat e forta shpesh në pamje të parë duken të pacënueshme, por thellë... Më shumë
9 gjeste që zbulojnë se keni në krah një zotëri të vërtetë
Megjithëse sot kemi prirjen të mendojmë se format e mirësjelljes po zhduken gradualisht, disa burra vazhdojnë të mos i marrin si të mirëqena ato gjestet e vogla që mund të bëjnë ndryshimin. Shpirtmirësia dhe dashuria përbëhen në të shumtën e herëve nga veprime që ndonjëherë shkojnë pa u vënë... Më shumë
Si përgatitet pija e jetëgjatësisë? Mënyra më e mirë për të humbur peshë
Kefiri është një produkt bulmeti i pasur me shumë probiotikë të nevojshëm por edhe me kalcium. Prandaj është dhe produkti perfekt për të shtuar në dietën tuaj nëse dëshironi të humbisni disa kile, transmeton Agroweb. Vlerat nga proteina Nëse ju rrisni nivelet e konsumimit të produkteve të bulmetit, siç është... Më shumë
Kujdes, këto janë efektet anësore të agjërimit
Deri më 4 qershor, besimtarët muslimanë agjërojnë nga lindja e diellit e deri në perëndim. Agjërimi praktikohet për arsye fetare dhe shpirtërore dhe ndonëse e përhapur më së shumti te besimtarët muslimanë, në fakt është praktikë edhe e feve të tjera, si krishtërimi, budizmi dhe judizmi. Agjërimi ka qenë... Më shumë
8 gabimet që nuk duhet të bëni kur e ndërroni punën
Kujdes nga Gjykimet e nxituara: kushdo që fillon një punë të re, gjithmonë përpiqet të mos bëjë gabime. Më mirë, të paktën në javën e parë, mos e teproni dhe mos bëni gabime që mund të dëmtojnë imazhin tuaj. Kjo del nga versioni francez i ‘Business Insider’, i cili... Më shumë
Vajza, zbuloni këtë mënyrë të ‘çuditshme’ për t’i rritur qerpikët
Gra të shumta çdo herë janë në kërkim të produkteve që kanë rezultatet më të mira. Kështu edhe produktet e grimit duhet të tregojnë rezultatet në fytyrat e grave. Por efektin e duhur nuk munden ta kenë të gjitha produktet, transmeton Klan Kosova. Për shkak të këtyre produkteve që... Më shumë