4 mënyra të pazakonshme për të humbur peshë
Përzgjedhja e ushqimeve të duhura dhe ushtrimet janë kombinimi i përkryer për të arritur një peshë të shëndetshme. Megjithatë, nëse ndiheni se gjërat e përditshme janë të mërzitshme, atëherë shikoni këto mënyra të pazakonshme për të humbur disa kilogramë: Pini ujë të ftohtë Disa studime kanë zbuluar se uji... Më shumë
Çka e shkakton dhe si ta parandalojmë erën e keqe të gojës ?
Është e vështirë t’a diagnostifikojmë vetë. Klinika të ndryshme përdorin makina të ndryshme që bëjnë matjen e prodhimit të sulfurit, megjithatë mënyra më e sigurt është nuhatja nga një ekspert që bën vlerësimin e erës. Tek 85% e personave era e keqe e gojës ka origjinën në gojë. Megjithatë,... Më shumë
Katër shenjat që tregojnë se ajo është e dashuruar në ju
Ka shumë mënyra të cilat mund t’ju ndihmojnë ta kuptoni nëse ajo është e dashuruar apo jo. Megjithatë, shpeshherë është shumë e vështirë për ta kuptuar se çfarë është duke menduar një vajzë dhe se a ka ndjenja për ju. Prandaj, më poshtë e keni një listë me shenjat... Më shumë
Ushqime kundër depresionit
Shpesh ndodh të jemi të mbingarkuar, të lodhur dhe jo rrallë herë të rraskapitur! Humbasim motivimin, biem në monotoni dhe pasi ke rënë në këtë grackë është shumë e vështirë të dalësh! Por ajo që mund të vendosni në pjatë mund të ndryshojë mënyrën sesi ju e shihni jetën.... Më shumë
Kafja e mëngjesit është për shumë njerëz e domosdoshme pasi i jep atyre energji për të filluar ditën. Edhe pse kafeina e kafes ka shumë efekte pozitive në trup, ka gjithashtu dhe shumë efekte negative si; problemet në tretje, dhimbje koke madje edhe varësia ndaj kafesë, janë pak nga... Më shumë
Ja pyetjet që duhet të bëni para se të bini në dashuri
Një romancë dashurie duhet të jetë shumë e fortë në mënyrë që në të ardhmen të mos jetë i nevojshëm avokati i divorcit. Kështu që një studim i ri ka zbuluar pyetjet që të dashuruarit duhet ti bëjnë njëri-tjetrit para se ta çojnë lidhjen në një fazë serioze. 1-A... Më shumë
Bini të flini pa hequr tualetin? Rreziku që i kanoset lëkurës suaj
Heqja e tualetit nga fytyra në fund të ditës, duhet të jetë një rutinë klasike e çdo mbrëmje, para se të bini për të fjetur. Por ka raste që për shkak të dembelizmit ose lodhjes, të mos hiqet tualeti dhe të flihet me të në fytyrë. Por nuk ka... Më shumë
Gabimet që nuk duhet të bëni kur flirtoni online
Ashtu si mund të bëni për vete një djalë vetëm duke komunikuar virtualisht, njësoj mund ta humbisni. Sa herë ju ka ndodhur të mblidhni grupin e shoqeve apo shokëve për të deshifruar një mesazh që ju ka ardhur nga Ai apo Ajo dhe sërish të mos e keni kuptuar... Më shumë
A duhet të vendosim sheqer në çaj? Ja çfarë rekomandojnë ekspertët
Vendosja e sheqerit në çaj nuk ia shton shijen kësaj të fundit, thonë shkencëtarët. Hulumtuesit i kërkuan një grupi pjesëmarrësish të mos ta vendosnin sheqerin në çaj dhe zbuluan se ishin të ngjashme me çajrat pa sheqer, transmeton lajmi.net. Zyrtarët botëror të shëndetësisë nuk rekomandojnë më shumë se shtatë... Më shumë
Obeziteti mund të shkaktojë probleme serioze në tru
Niveli i dhjamit në trup lidhet me formën dhe strukturën e trurit Lidhja mes obezitetit dhe trurit është një temë interesante që shkencëtarët kanë filluar ta eksplorojnë kohët e fundit. Ata zbuluan se mund të shkaktohen probleme mendore për shkak të dietës së varfër ushqimore. Studiuesit botuan një studim... Më shumë