Horoskopi i dashurisë për muajin maj
Horoskopi i dashurisë për muajin maj; Dashi: Dashuria është sërish protagoniste në jetën tuaj. Marrëdhëniet që kanë lindur në fund të prillit janë shumë të rëndësishme. Të gjithë planetët do të jenë në favorin tuaj më datë 2. Bëhuni gati të merrni një mesazh të veçantë, por edhe vetë... Më shumë
8 sinjale që tregojnë se lidhja juaj do zgjasë përgjithmonë
Argëtoheni bashkë- Argëtimi në çift ndodh vetëm kur dy partnerë ndihen rehat me njëri tjetrin. Nëse argëtoheni bashkë, kjo do të thotë se nuk keni asgjë për të fshehur, kështu që lidhja juaj është e destinuar që të zgjasë përgjithmonë. Mbështesni njeri-tjetrin- Që të gjitha lidhjet përballen me probleme... Më shumë
Ky frut i ëmbël ndihmon në shërimin e anemisë
Mangot janë të pasura me hekur, gjë që i bën ato të dobishme për njerëzit që vuajnë nga anemia. Konsumimi i rregullt mund të ndihmojë në eliminimin e anemisë duke rritur numrin e qelizave të kuqe të gjakut në trup. Tonikja e bërë nga mango në mjekësinë bimore kineze... Më shumë
Organizata Botërore e Shëndetësisë këshillon që të vegjlit në moshën 2 deri në 4 vjeç “të mos ekspozohen para ekraneve më shumë se një orë në ditë”, ndërsa njëvjeçarët nuk duhet të ekspozohen fare. Me ekran, veç të tjerash nënkupton edhe televizorin dhe lojërat në kompjuter. Në udhëzimin e... Më shumë
Dashi Ndikimi i favorshëm i yjeve, do të bëjë që të keni dëshirë të madhe për të udhëtuar. Ndonëse problemet e mbartura nuk do të zgjidhen kollaj, situata do të jetë më e lehtësuar. Po ashtu parashikohet që gjatë kësaj të diele të përjetoni emocione dhe pasion të madh.... Më shumë
Pirja e çajit të ngrohtë mund t’ua shkaktojë këtë lloj sëmundje
Studimet e fundit kanë treguar një marrëdhënie shkak-pasojë midis çajit të nxehtë dhe kancerit në ezofag. Rezultatet e këtij studimi, që pohon se konsumi i çajit të nxehtë shkakton kancerin në fyt, janë publikuar në revistën e famshme shkencore “International Journal of Cancer”. Hulumtimi i shkencëtarëve nga Franca, Irani... Më shumë
10 sekretet për të qenë në formë perfekte pa dietë!
Dëshironi të keni linja perfekte pa hequr dorë nga ushqimet…? Po, është e mundur dhe ne do ju tregojmë se si! Keni parë se si mikesha juaj ha e nuk shëndoshet kurrë? Ka disa njerëz me të vërtetë me fat nga ana gjenetike, ama as ju nuk duhet t’i... Më shumë
Shkenca tregon se sa shpesh duhet t’i lani flokët
Ndoshta ka bredhur në mendjen tuaj shpeshherë pyetja se sa shpesh duhet larë flokët tuaj. Pas bërjes së dushit, kokat tona bëhen zakonisht më të ndritshme, më të errëta dhe me më shumë yndyrë. Pra, pse ndodh kjo dhe sa shpesh duhet t’i lani flokët? Rrënja e çështjes Flokët... Më shumë
Meshkujt çmenden pas këtyre ‘dhunti’ të femrave
Kur një femër e di çfarë do dhe këtë e kërkon publikisht nga partneri i saj ai frikohet se nuk mund t’i përmbushë kërkesat e saj. Është fakt se kur bëhet fjalë për marrëdhënie mashkull-femër meshkujt bashkëkohorë janë mjaft të pasigurt, ndërsa ekspertët thonë se femrat janë shkaktari kryesor... Më shumë
Si ta kuptosh në është dashuri, apo thjesht një shkëndije ?
Më në fund ju keni takuar një person që ju pëlqen. Marrëdhënia funksionon, ai / ajo duket të jetë i duhuri, nga shumë pikëpamje. Të gjitha sinjalet duket të jenë të pranishme: fluturat në stomak, bota shfaqet plot ngjyra, gjërat negative duket se nuk kanë më peshë, çdo gjë... Më shumë