Gruaja tregon sekretin që bëri t’i humbë 105 kilogramë
Një grua, e cila u përzu nga restauranti kohë më parë pasi kishte ngrënë shumë, ka humbur 105 kilogramë. Për Rachel Hallgren çdoherë është menduar se është shtatzënë, për shkak të peshës së madhe trupore të saj, transmeton lajmi.net. “Kurrë nuk kam ditur të gatuaj, kështu që vaktet e... Më shumë
Zbulohet sekreti se si të jeni më të lumtur në punë
Gjetja e kohës për t’u përqendruar në përvetësimin e një aftësie të re, mësimi i një programi softuerik apo thjesht të lexoni më gjerësisht për industrinë në të cilën punoni mund të bëjë mrekulli për ju mendërisht – por edhe profesionalisht. Hulumtimet e reja nga LinkedIn ka zbuluar se... Më shumë
Ja pse nuk duhet të konsumoni kafe me gota plastike
Ndonjëherë kur jemi me nxitim apo nuk kemi kohë të ulemi diku, ndodh që ta marrim kafen ose çajin në gota plastike, gjë që nuk është alternativa më e shëndetshme. Edhe kur njerëzit planifikojnë një piknik, shpesh ata përdorin gota ose enë plastike. Edhe në zyra, shumica e njerëzve... Më shumë
Shenjat e dëshmuara nga shkenca që tregojnë se jeni vërtet të dashuruar
Shkencëtarët vazhdimisht kanë hulumtuar pyetjen se çfarë do të thotë të biesh në dashuri dhe, sipas tyre, kur jemi të dashuruar, truri jonë është shumë më ndryshe sesa normalisht. Prandaj, në vend se të kërkoni këshilla nga shoku apo shoqja e ngushtë, ndoshta është më mirë të shikoni nga... Më shumë
Dëshironi t’i rrisni flokët shpejt? Provojeni këtë maskë natyrale
Flokët janë një ndër “aksesorët” më të nevojshëm estetik, sikur tek gratë, ashtu edhe tek burrat. Këto të fundit janë gjithmonë në kërkim të produkteve më të mira për trajtimin e duhur të tyre. Gjithashtu, dëshirë e madhe për t’i rritur floktë shumë për një periudhë të shkurtër, transmeton... Më shumë
Dy përbërësit që kurojnë më shumë se 20 sëmundje
Këto kombinime popullore kanë efekte që kurrë nuk iu priste mendja. Kombinimi i vajit të kastorit dhe sodës së bukës është një tjetër provë , pasi ofron përfitime të shumta shëndetësore dhe trajton të paktën 24 sëmundje të zakonshme shëndetësore. Vaji i kastorit ka një efekt të fuqishëm në... Më shumë
Si t’i zhdukni qimet e fytyrës përgjithmonë në vetëm 15 minuta
Nëse doni të hiqni qafe përgjithmonë qimet e fytyrës dhe jeni ende në kërkim të ilaçit më të mirë, tashmë e keni gjetur! Receta e mëposhtme është e shkëlqyer për të hequr qimet e fytyrës dhe nëse e përdorni me korrektësi ju do të shpëtoj prej tyre njëherë e... Më shumë
Për duhanpirësit, ja disa mënyra si t’i shpëtoni stresit pa pirë cigare
Besojeni ose jo, por është vërtetuar se pirja e duhanit krijon më shumë stres sesa e lehtëson atë. Një studim i vitit 2010 nga Shkolla e Mjekësisë dhe Stomatologjisë në Mbretërinë e Bashkuar zbuloi se duhanpirësit përjetojnë nivele më të larta tensioni dhe stresi gjatë pushimeve që bëjnë për... Më shumë
Gruaja që po bën thirrje të mos bëni botoks, ja ç’ndodhi me fatin e saj
Një gruas iu rritën buzët katër herë më shumë sesa madhësia normale pas mbushjes së tyre me botoks. Rachael Knappier, 29 vjeçe, nga Leicestershire, u shfaq në mëngjes së bashku me kirurgun kozmetik Dr Tijion Esho i cili tha se ishte “një nga vajzat me fat”, ngase mund të... Më shumë
Mësojeni fëmijën të mos përdorë pelena brenda 3 ditëve
Mosha 2 deri në 4 vjeç parashihet të jetë koha kur të vegjlit tuaj fillojnë të kontrollojnë jashtëqitjen dhe urinimin. Sipas pediatrëve, kjo është një statistikë e përgjithshme, edhe pse mund të ketë raste që diferencohen Disa prej tyre mund të mësojnë në një periudhë prej 3-4 javësh ndërsa... Më shumë