Shenjat që tregojnë që jeni duke ngrënë shumë sheqer
Pa marrë parasysh se sa mund të kujdeseni për konsumin e sheqerit, ky produkt në një formë apo tjetër i shtohet pothuajse çdo ushqimi të paketuar që ju blini, shkruan Lajmi.net. Ju me siguri po merrni shumë sheqer- më shumë se sa e mendoni dhe ju nuk e dini atë.... Më shumë
Keni celulit? Ja si ta zhdukni përgjithmonë!
Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre. Dritare.net ju këshillon të mos shikoni vajzat e revistave të modës, apo modelet e Instagramit, për të dekurajuar, sepse ata janë të kuruara me fotoshop. Ajo që ju duhet të bëni... Më shumë
Ushqimet e rrezikshme për fëmijë, me çfarë ti zëvëndësoni
Çdo vit rreth 100 fëmijë vetëm në Amerikë sëmuren nga një sëmundje e shkatuar nga baketerie të gjetura në mjaltë. Kjo mund të i prek shumë seriozisht fëmijët dhe sistemin e tyre imunitar . Janë edhe më shumë ushqime që i konsumojmë çdo ditë dhe që mendohen të jënë... Më shumë
Futi këmbët 1 herë në javë në ujë dhe uthull, ja çfarë ndodh me trupin tuaj
Uthulla është një element që mund të gjendet kudo. Kur është fjala për këmbët, është treguar se uthulla ndihmon në zgjidhjen e disa problemeve si aromat e pakëndshme, “këmba e atletit” dhe shumë më tepër. Vetitë e acidit të uthullës ndihmojnë për të zbutur lëkurën e thatë të këmbëve,... Më shumë
Prindër, bëni kujdes me këto aplikacione në telefonat e fëmijëve tuaj
Në muajin që lamë pas në Amerikë kanë ndodhur 25 arrestime të trafikantëve të njerëzve që kanë ndodhur përmes internetit. Të gjithë këta të arrestuar kanë përdour internetin dhe aplikacionet telefonike për të kërkuar fëmijë. Në mës 25 të arrestuarve ishin 38 akuza paraprake dhe 15 dënime të tjera,... Më shumë
Nëse një grua bën një nga këto gjëra, asnjë burrë nuk do të mund t’i rezistojë asaj
1- Lëreni veten të dallohen të brendshmet, burrat kanë tendencë të jenë vizuale dhe tërhiqen nga sensualiteti i një drejtuesi. 2- Luaj me pamje delikate jashtë konteksteve të zakonshme, bëj që ata të kuptojnë qëllimet e tua me sytë e tu … argëtohu duke luajtur karakterin tënd. 3- Përdorni... Më shumë
7 gjërat që ju kurrë nuk duhet t’i pranoni në një marrëdhënie
Ju mund të vendosni për shumë gjëra në jetë, si për shembull: ku të shkoni për darkë për ditëlindjen e nënës suaj, apo për destinacionin e pushimeve tuaja të ardhshme. Por ka një gjë për të cilën ju kurrë nuk duhet të bëni kompromis: marrëdhënia juaj. 7 gjëra që... Më shumë
Kurseni karburantin e makinës me këto metoda
Kursimin e karburantit mund ta arrini edhe me disa këshilla të vogla që e ulin harxhimin. Nëse do t’i përdorni të gjitha bashkë mund të shkojë edhe nga 10% deri në 30% kursim. – Përdoreni makinë me kujdes: Mos i jepni makinës tuaj shpejtësi të menjëhershme dhe as mos... Më shumë
Truket që ju ndihmojnë ta mbani sa më gjatë ngjyrën e marr nga plazhi
Bëni një muaj plazh dhe në tetor nuk keni asnjë grimë ‘ngjyrë çokollate’ në lëkurë? Epo, nuk mjaftojnë vetëm kremrat e mirë që përdorni, duhet të kujdeseni edhe më pas, që nxirja të zgjasë. Me ca këshilla të vogla mund t’ia dilni të keni ngjyrë të bukur lëkure. Si?... Më shumë
7 arsye bindëse pse duhet të bëni dush të ftohtë
Shumicës nga ne na kruhet lëkura, apo aq shumë kemi nevojë qe të bëjmë në tush, sa që presim me rend deri sa të gjithë të tjerët të bëjnë tush, që më pas të na vie rradha për tu larë. Kur të ju vie rradha të laheni, sigurisht se... Më shumë