Recetë: Picë e shëndetshme

Recetë: Picë e shëndetshme

kuzhina 10 April, 2018, 9:45

Përbërësit: 500 gr përzierje keku (të verdhë) 1/3 filxhan gjalpë (i shkrirë) 1 vezë 800 gr kungull 1/2 filxhan sheqer kaf 2/3 filxhan qumësht 3 vezë 2 lugë gjelle erëza 1/4 filxhan gjalpë (i ftohtë) 1/2 filxhan sheqer (të bardhë) 3/4 filxhan arra (të copëtuara) Përgatitja: Nxehim furrën paraprakisht... Më shumë
Recetë: Ëmbëlsirë me kungull
Përbërësit: 500 gr përzierje keku (të verdhë) 1/3 filxhan gjalpë (i shkrirë) 1 vezë 800 gr kungull 1/2 filxhan sheqer kaf 2/3 filxhan qumësht 3 vezë 2 lugë gjelle erëza 1/4 filxhan gjalpë (i ftohtë) 1/2 filxhan sheqer (të bardhë) 3/4 filxhan arra (të copëtuara) Përgatitja: 1. Nxehim furrën... Më shumë
Recetë: Avokado me karkaleca

Recetë: Avokado me karkaleca

kuzhina 5 April, 2018, 10:08

Përbërësit: 2 avokado të pjekur 300 gr karkaleca të vegjël të qëruar 4-5 arra të qëruara 1 limon 4 lugë majonezë 1 lugë ketchup 1 lugë pana pak piper pak vaj ulliri pak majdanoz i grirë hollë Përgatitja: Fillimisht ziejmë për pak minuta karkalecat në një tenxhere me avull.... Më shumë
Recetë: Tortë e kripur me karrota dhe kunguj
Përbërësit: 1 petë byreku 3 karrota 3 kunguj të vegjël 2-3 lugë vaj ulliri pak kripë pak piper pak arrë moskat 60 gr djathë të grirë parmixhan 2 vezë 100 gr gjizë 250 ml beshamel Përgatitja: Pasi e kemi përgatitur e lemë të ftohet. Ndërkohë lajmë kungujt e karrotat... Më shumë
Recetë: Tavë me këpurdha, kunguj dhe domate
Përbërësit: – 500 gr kërpudha – 150 gr kunguj – 200 gr djathë i bardhë i butë – 400 gr domate – 20 gr djathë i grirë – 2 tufa borzilok – 2 tufa trumzë – 1 thelb hurdhe – vaj ulliri – kripë Përgatitja: Pastroni kërpudhat duke larguar... Më shumë
Recetë: Kallamarë të mbushur
Përbërësit: – 600 gr kallamar – 300 gr domate qershize – 1 vezë – 30 gr kaperi – 40 gr thërrime buke – 1 thelbi hurdha – 8 ullinj të zinj pa bërthamë – 1 tufë trumze – 10 gr nok – 30 gr kaperi – rigon – verë... Më shumë
Recetë: Mish viçi me erëza dhe perime
Përbërësit: – 600 gr mish vici – 500 gr perime mikse – 1 tufë rozmarinë – 1 lugë lëkurë limoni i grirë – 1 thelbi hurdhë – verë e bardhë – lëng mishi – 20 gr gjalpë – 3 lugë vaj ulliri – kripë, piper Përgatitja: Grini hollë gjethet... Më shumë
Recetë: Pasta vegane

Recetë: Pasta vegane

kuzhina 4 April, 2018, 10:48

Pasta me humus: 200 g qiqra të konservuara 2 thelbinj hudhër 1 gotë lëng limoni vaj ulliri makarona ujë makaronash 1 qepë e kuqe 100 g spinaq Përgatitja: Për të bërë humusin hidhni në blender qiqrat, 1 thelb hudhër, pak kripë, vaj ulliri e lëng limoni. Në tigan hidhni... Më shumë
Recetë: Spinaq në tavë balte
Përbërësit për Tavë balte me spinaq: 500 gr spinaq 1 kokërr qepë 100 gr djathë dele (peccorino) 1 tufë kopër 1 tufe majdanoz vaj ulliri kripë piper Përbërësit për beshamelin: 1 lugë miell 1 lugë gjalpë 1 të verdhë veze gjysmë gote qumësht Përgatitja: Puna e parë është larja... Më shumë
Recetë: Byrek me fasule

Recetë: Byrek me fasule

kuzhina 3 April, 2018, 10:06

Përbërësit për petët: 500 gr miell 250 ml ujë 2 lugë gjelle vaj ulliri pak kripë Përbërsit për mbushjen: 500 ml me fasule të përgatitura pak vaj ulliri piper rigon Përgatitja e byrekut: Në një enë hedhim miellin, vaj, ujë, kripë dhe i punojmë për gati dhjetë minuta. Më... Më shumë