Super-truk për të përgatitur lulelakrën – kështu do ta donin të gjithë (Video)
Grini një lulelakër. Qitni gjysmë luge kripë dhe lëreni që qëndrojë 20 minuta. Vendoseni në një leckë dhe shtrydhjani tepricën e ujit. Lexo edhe: Patate me djath në furrë Lulelakrës së shtrydhur shtoni: ▪ 2 lugë vaj ulliri ▪ 1/3 e filxhanit alium ▪ 3 thelpinj të grirë hudhre... Më shumë
Biskota të shpejta

Biskota të shpejta

Kureshtjekuzhina 22 October, 2016, 15:34

1. Përzijmë vezët me sheqerin dhe sheqer vaniljen derisa të shkrihet sheqeri. 2. Më pas shtojmë vajin,shtojmë 3-4 lugë miell të përziera me pluhurin për pjekje dhe përziejme. 3. Vazhdojmë të shtojmë miell gradualisht derisa brumi të mos ngjitet për duar. 4. Në tavolinën e punës të përmillur nxjerrim... Më shumë
Reçel me lëvore portokalli
1. Lëvoret e portokallit i lëmë në një enë me ujë të ftohtë për 5 ditë duke ndërruar ujin cdo 12 orë. 2. Më pas lëvoret e portokallit I kullojmë nga uji dhe grijmë ne katrorka të vogla,vëmë në enën për zierje,shtojmë sheqerin dhe ujin. 3. Ziejmë në zjarre... Më shumë
Ky përbërës e bën çdo gatim më të shijshëm
Do t’i presim qepët e kuqe për një minutë. Shija pikante dhe pak aciditoze njëkohësisht vështirë se mund të injorohet. Parapërgatitja e tyre mund të bëhet me vetëm 3 përbërës: Qepë të kuqe, uthull nga vera e kuqe dhe kripë. Për të bërë një gjysmë gote me këtë mbushje merrni... Më shumë
Kek i mrekullueshëm me djathë dhe çokollatë
Përbërësit: 230 gr krem djathi (i zbutur) 3/4 filxhan sheqer (i bardhë) 3 kokrra vezë 1/4 filxhan gjalpë 2 filxhan çokollatë (copa të vogla, gjysmë të ëmbla) 2/3 filxhan miell 1/2 lugë çaji pluhur pjekës 1/4 lugë çaji kripë Përgatitja: Së pari nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C.... Më shumë
Presh me beshamel të bërë me miell orizi
Një recetë e thjeshtë me kosto të lira. Ju duhen pak përbërës për të pasur një pjatë të tillë plot shije. Jemi në sezonin e preshit dhe për disa kjo perime nuk është aq e dashur, por me recetën time do të ndryshoni mendim. Me beshamelën e bërë me... Më shumë
Përgatiteni furrën paraprakisht për të gatuar kofshat më shpejtë
Nëse po kërkoni një vakt që përgatitet lehtë, pa shpenzime dhe shumë të përshtatshëm, kofshat e pulës janë një opsion shumë i mirë për t’u mbajtur mend. Ato bëhen gati në një orë dhe do ta bëjnë shtëpinë tuaj të mbajë aromë të mirë. Të pjekura me vaj ulliri, hudhër... Më shumë
Recetë: File me pire dhe finok

Recetë: File me pire dhe finok

kuzhina 21 October, 2016, 12:04

Filetot e pulës janë shumë të mira për një ushqim ndryshe, kur ju janë mërzitur mishi i kuq dhe gjellët tradicionale. Një prej mënyrave është kombinimi i puresë së patatave dhe finokut në një salcë të ngrohtë që shoqëron fileton e mishit të pulës. Provojeni! Përbërësit: 400 g fileto... Më shumë
Receta për sot: Tavë me spinaq

Receta për sot: Tavë me spinaq

kuzhina 21 October, 2016, 10:39

Jeni në kohën e duhur për ta përgatitur këtë recetë të veçantë duke qenë se spinaqi bëhet pikërisht në këtë periudhë. Një formë ndryshe e përgatitjes së tij bashkë me përbërës të tjerë shtesë, që e bëjnë akoma më të shijshme. Përbërësit: 1 kg spinaq 5 lugë gjelle pana... Më shumë
Hiqni ndryshkun nga pajisjet metalike me këto metoda…
Nëse keni enë gatimi apo mjete të tjera të cilat janë prekur nga njolla ndryshku, ka një mënyrë se si mund ta zgjidhni lehtësisht këtë problem. Nevojiten vetëm disa bustina çaji për ta bërë këtë. Përmbajtja e dobët e acidit tanik që ndodhet në bustinat e çajit mund të... Më shumë