Receta për sot: Tavë me spinaq

kuzhina 21 October, 2016, 10:39

Jeni në kohën e duhur për ta përgatitur këtë recetë të veçantë duke qenë se spinaqi bëhet pikërisht në këtë periudhë. Një formë ndryshe e përgatitjes së tij bashkë me përbërës të tjerë shtesë, që e bëjnë akoma më të shijshme. Përbërësit: 1 kg spinaq 5 lugë gjelle pana... Më shumë
Nëse keni enë gatimi apo mjete të tjera të cilat janë prekur nga njolla ndryshku, ka një mënyrë se si mund ta zgjidhni lehtësisht këtë problem. Nevojiten vetëm disa bustina çaji për ta bërë këtë. Përmbajtja e dobët e acidit tanik që ndodhet në bustinat e çajit mund të... Më shumë

Supë për fëmijë

Kureshtjekuzhina 21 October, 2016, 9:20

Vjeshta sapo ka arritur, shkolla ka filluar tashmë, të gjithë pak a shumë jemi kthyer në rutinë, sigurisht pyesni veten, çka do të përgatitni sot për drekë apo darkë familjarëve tuaj më të dashur, megjithatë, e dini se idea për një vakt të ri, drekë apo darkë nuk është... Më shumë
Me siguri që nuk doni as ta mendoni se sa e bezddisshme është pjesa kur keni lënë të ziejë diçka në sobë dhe ajo derdhet e tëra mbi të. Veçanërisht kur bëhet fjalë për zierjen e pastave, sepse ju ndërkohë mbase jeni duke bërë diçka tjetër, por ato në... Më shumë
Jeta plot tensione dhe angazhime, na bën të konsumojmë shumë shpejt ushqimin, të përtypemi shpejt dhe të mos i kushtojmë vëmendjen e duhur ushqimit. Procesi i të ngrënit duhet të jetë një ushtrim i vërtetë meditim, i domosdoshëm për të gjetur qetësinë. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme... Më shumë