Kadaif me kikirikë: Për të gjithë adhuruesit e ëmbëlsirave orientale!
Shije e paharrueshme! Përbërësit: – 3 vezë, – rreth 3-4 dl ujë të vakët, – 900 g miell të bluar egër. Për fill:  500 g kikirikë të pjekur. Për sherbet: – 1 kg sheqer, – 1,3 l ujë, – lëng nga gjysmë limoni. Përgatitja: Vezët tundni me pak ujë, shtoni... Më shumë
Shikoni se si bëhet lakra artificiale në Kinë për vetëm 5 minuta
Duket se dita-ditës po ushqehemi me gjëra artificiale, dhe ato tashmë kanë “pushtuar” botën. Në Kinë për shkak të rritjes së madhe të popullsisë dhe nxënjes së tokës bujqësore në shumë qytete, tashmë kanë filluar të “rrisin” ushqime në banesat e tyre, lokale apo edhe ambiente tjera, dhe jo... Më shumë
Mënyra për t’i qëruar vezët e ziera
Të qërosh një vezë të zier mund të bëhet shumë frustruese. Unaza e errët e gjelbër që krijohet rreth qendrës së verdhë do të thotë që veza është zier më shumë seç duhet dhe se do të jetë e vështirë për t’u qëruar. Nëse doni ta qëroni lehtë vezën,... Më shumë
Hummus produkt jashtëzakonisht i shëndetshëm për të gjithë
Cka është Hummus nga Noa? Është një kremë e përhapur, kryesisht e bërë nga qiqra fasule me proteina shumë të larta, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë të shëndetshëm që është bërë shumë i famshëm në mbarë botën gjatë këtyre dy dekadave të fundit. Humus është krejtësisht natyral,... Më shumë
Mënyra e drejtë për të përgatitur pasta
Ka shumë gjëra në jetën tuaj që i bëni në mënyrë automatike. Një nga këto është edhe përgatitja e makaronave. Me siguri që sa herë keni përgatitur pasta ose spageti, keni ndjekur procedurën e mëposhtme: së pari keni hedhur ujë në një tenxhere, më pas pak kripë dhe vaj.... Më shumë
Recetë: Ëmbëlsirë trengjyrëshe pa e pjekur, shumë e shijshme
Ky desert askënd nuk do ta lërë indiferent, ndërkaq përgatitja është më se e thjeshtë. Nevojiten: 250 g gjalpë, 250 g sheqer pluhur, 2 qese sheqer vaniljeje, 10 copa galete, 250 g lajthia të bluara, 150 g çokollatë për zierje, 1–2 lugë rum, 1 qese krem. Përgatitja: Patatet zieni,... Më shumë
Ja si të përgatitet ëmbëlsirë e shpejtë me bajame
Përbërësit 200 gr çokollatë e zeze 60 gr bajame te grira trashe 125 gr ajkë e tharte (shmant) 100 gr pishkote (biskota te shkrifta me te cilat behet tiramisuja) Hapat Çokollatën e shkrijmë mirë mbi avull, shtojmë ajken e thartë, pishkotat e grira në copëza të mëdha, bajamet e... Më shumë
Ushqimet që s’duhet t’i konusmoni para gjumit
Brokoli dhe lulelakra nuk preferohen që të konsumohen para se të flini, kjo pasi kanë shumë fibra të patretshme. Në qoftë se i konsumoni në këtë kohë trupi juaj do të jetë ende duke punuar për tretjen e tyre, ndërkohë që ju bëni një gjumë të parehatshëm. Mish i... Më shumë
Simitet më të shijshme turke të mbushura me djathë!
Këto mund të jenë simitet më të shijshme që mund të keni provuar ndonjëherë. Brenda tyre mund të “maskoni” dhe spinaq, djathë, mish të bluar… Përbërësit: – 1,5 kg miell, – 250 ml qumësht të freskët, – një lugë vaj, – një lugë uthull, – një lugë e vogël... Më shumë
Është zbuluar receta e ruajtur mirë për çokollatë Bounty
Adhuruesit e kokosit mund të provojnë këtë recetë dhe do ngelen të kënaqur nga shija e saj. Përbërësit: ▪ 200 g kokos ▪ 100 ml ajkë të ëmbël ▪ 70 g sheqer pluhur ▪ 70 g gjalpë ▪ 200 g çokollatë për zierje Përgatitja: 1. Qiteni në një enë... Më shumë