Dëshira për selfie kësaj vajze i ka kushtuar me jete
Këto foto tregojnë momentin kur një 19 ­vjeçare në Kinë përplaset nga treni teksa bënte selfie. Ngjarja ka ndodhur në 9 mars në Foshan të Kinës. Fotot u bënë nga një turist. Viktima donte të bënte një foto teksa treni vinte, por nuk u shmang dot në momentin e... Më shumë
Ndaloni menjëherë përdorimin e parfumeve!
Duhani është vetëm njëri nga problemet që e rrezikojnë shëndetin e të gjithëve. Mirëpo, një problem tjetër që e injorojmë është edhe parfumi. Parfumet artificial janë të mbushur me përbërës të rrezikshëm të cilët kanë efekte të dëmshme në sistemin tonë të trupit. Ndër kimikalet e rrezikshme që i përmbajnë... Më shumë
Veprimet e ndaluara në shtete të ndryshme
Dikush ka vendosur që të tërheq vërejtjen të gjithë turistëve që udhëtojnë nëpër shtete të ndryshme të botës. Më poshtë janë përmbledhja e 18 gabimeve që mund të bëjmë derisa udhëtojmë dhe me këtë rast mund të shkelim rregullat ligjore ose etike nëpër botë, transmeton Klan Kosova. Francë –... Më shumë
Rrëfim i mrekullueshëm i këtij çifti- Jo çdo herë lidhjet e internetit dështojnë
Është një trend mbarëbotëror tashmë gjetja e meshkujve online, të cilët kanë para dhe dëshirojnë femra të reja. Lauren Levy është një femër amerikane që i ra “bingo”. Ajo u njoh online me Hani Alkoot nga Kuvajti dhe pas dy javësh biseda online vendosën të takohen në Amsterdam. Tashmë... Më shumë
Shkenca zbulon se cilët meshkuj ju pëlqejnë femrave
Djemtë e mirë vijnë para atyre që duken bukur, thotë studimi i ri në Britaninë e Madhe. Femrat vlerësuan se me kë do të dilnin pasi që shikuan fotot e tyre dhe historitë se si kishin vepruar ata në raste të ndryshme, si kur ishin duke ecur para personave... Më shumë
Kush janë me seksi? Meshkujt me apo pa mjekër
Të mbash apo të mos mbash mjekër??? Kjo është një pyetje që bëhet shumë shpesh. Gjithashtu, kjo është një nga temat më të shpeshta të vajzave kur flasin për meshkujt, pra nëse atyre ju pëlqejnë meshkujt me apo pa mjekër?! Sigurisht që kjo është çështje shijesh, por, edhe shkenca... Më shumë
Fotografitë inspiruese të 2015-ës (FOTO)
Ndonjëherë, ju shihni një fotografi e cila ka një histori përplot me emocione. Shpesh kjo ndodh sepse keni një kënd të duhur ose vetëm keni shkrepur aparatin në momentin e duhur. Mund të jetë ndonjë peizazh mahnitës, një dukuri natyrore, ose thjeshtë diçka si një kornikë e jetës tuaj.... Më shumë
Për Murin Kinez keni dëgjuar të gjithë, por jo rreth “sekreteve” të tij! (FOTO)
Muri Kinez është një nga ndërtesat më të famshme, dhe që në fillim ne duhet t’ju zhgënjejmë. Një teori e re thotë se ky objekt/ndërtesë nuk mund të shihet nga hëna, edhe pse shumë besonin se po! Megjithatë, kjo nuk është e vetmja gjë që do të ju shokojë!... Më shumë
Gazeta kroate “Dubrovacki vjesnik” i kushton një reportazh të gjatë dhe pozitiv vendit tonë, duke konfirmuar kështu interesin në rritje të publikut kroat për të njohur Shqipërinë turistike. Ky shkrim vjen pas turit familjarizues me median kroate dhe tur operatore të ndryshëm nga ky vend që AKT organizoi nga... Më shumë
Mësoni pasurinë marramendëse që Steve Jobs i la gruas së tij (FOTO)
Kur Steve Jobs vdiq në tetor të vitit 2011, shumica e aseteve të tij i kaluan nën pronësi gruas së Jobs, e cila u bë një ndër 50 njerëzit më të pasur në botë. Laurene Powell Jobs, tani 52 vjeçare, ishte martuar me pronarin e gjigandit teknologik Apple në... Më shumë