Ja pse gjyshet tona e pinin kafen me limon
Nëse nuk dëshironi të përdorni ilaçe, mund të përdorni kombinimin e këtyre dy artikujve të cilët me siguri i keni në shtëpi dhe t’i eliminoni këto dhembje. Edhe kur është fjala për dhembje të fuqishme apo për diarre të shpeshtë, pas disa ditëve ndihemi të molisur. Fjala është për... Më shumë
Disa këshilla se si të keni një barkë të sheshtë
Shumica e femrave besojnë se kanë lindur me një bark të cilin nuk mund ta rregullojnë dhe ta kenë të sheshtë. Natyrisht se gjenet luajnë një rol të rëndësishëm, mirëpo nëse punoni sa duhet me barkun tuaj dhe jeni të sigurt që e dëshironi atë të sheshtë atëherë edhe... Më shumë
Lulja kineze që mund të shërojë kancerin
Shkencëtarët kanë nxjerrë në dritë një nga sekretet për një bimë, që përdoret në mjekësinë tradicionale kineze. Lulja e njohur si “Huang-Qin” është përdorur tradicionalisht për ethe, problemet e mëlçisë dhe mushkërive. Shkencëtarët kanë zbuluar se më anë të kësaj luleje mund të prodhohen ilaçe, që luftojnë kancerin. Prof... Më shumë
Ja si dukeni pas 1, 2,  dhe 3 gota vere…(FOTO)
Në projektin e fundit, fotografi brazilian, Marcos Alberti ka kombinuar tre nga pasionet e tij, miqtë, fotografinë dhe verën. Ai thotë: “Gota e parë e verës është gjithçka e lidhur me ushqimin, gota e dytë rreth dashurisë dhe e treta është rreth kaosit”. Alberit ftoi miqtë e tij në... Më shumë
25 vjet i vezhgoi qiftet duke kryer marredhenie ne motelin e tij
Çiftet kur shkojnë në një dhomë moteli, gjithë çfarë duan është të kenë pak privatësi. Por nuk kanë qenë kaq me fat çiftet që e kanë vizituar një motel në Kolorado, transmeton Klan Kosova. Kjo pasi që pronari i këtij biznesi për 29 vite i ka spiunuar dhe më... Më shumë
Zbulo nëse ka dashuri në zemrën tënde (FOTO)
Pyetjet e drejtuara vetvetes në lidhje me ndjenjat që provoni apo nuk provoni ndaj dikujt të veçantë janë disi të vështira! Ne menduam t’jua lehtësonin sadopak përgjigjet nëpërmjet këtij artikulli Kalon kohë me partneren tënde, jeni mirë bashkë dhe jetoni momente të lumtura, por kur diçka nuk funksionon fillon... Më shumë
Dëshironi ndryshim? Këto janë aktualisht 10 frizurat më aktuale
Ditëve të pranverës mendoni për ndryshimin e frizurës, mirëpo assesi nuk merrni guximin që definitivisht të krenoheni me një hap të tillë? Inspirimin kërkojeni në zgjedhjen tonë të 10 top frizurave aktuale të damave nga të cilat së paku njërën do ta dëshironi t’ia tregoni frizeres suaj. Lozni me... Më shumë
Lulja që mund të shërojë disa sëmundje
Shkencëtarët kanë shpjeguar sekretin e një prej bimëve që përdoret në mjekësinë tradicionale kineze. Kjo bimë që në Kinë njihet si Huang – Qin – në këtë vend është përdorë tradicionalisht për ethe si dhe për problemet e mëlçisë dhe mushkërive. Tani shkencëtarët kanë zbuluar se kjo bimë mund... Më shumë
Tri gjenerata me të njëjtin fustan nusërie (FOTO)
Harold Traver kishte nderin që t’i përcillte tre gra në altar: së pari gruan e tij Phyllis Jo Raymond, vajzën e tij të madhe Susan Kay Traver dhe së fundmi mbesën e tij, Julia Cain. Por ajo që është më e veçanta në këtë histori, është se të tre... Më shumë
Ja mënyra se si shpëtuan tre peshkatarët e humbur në ishullin e shkretë
Tre peshkatarë kanë përjetuar një aventurë vërtet të rrezikshme në zonën e Chuuk-ut, shtetin ishullor të Mikronezisë. Varka me të cilën ata lundronin, u mbyt dhe peshkatarët përfunduan në ishullin e shkretë, Fandadik. Megjithëse dukeshin krejt të pashpresë, si personazhi i famshëm Robinson Kruzo, ata ia dolën të gjenin... Më shumë