Breanna Sykes nga Carramar, Australi, i është nënshtruar një ndërhyrje cezariane për të lindur foshnjën e saj, pasi doktorët e paralajmëruan se nëse shtynte mund të “thyente” legenin e saj. Kur mamaja u zgjua zbuloi se kishte sjellë në jetë djalin e saj Ziad Kadic, i cili peshon thuajse... Më shumë
Mënyra më e shpejtë që të forconi trupin (VIDEO)
Dëshironi të keni trup të fortë brenda vetëm10 minutave? Po ju japim program të shkëlqyeshëm të ushtrimeve me të cilat është e mundshme… Në kohë të fundit me siguri shumë herë keni dëgjuar apo lexuar diku mbi stërvitjet HIIT popullore! Nëse akoma jeni duke u hamendur se si të... Më shumë
Shikoni çfarë tregojnë majat e flokëve për ju!
Pavarësisht se origjina e krijimit të majave të ndara të flokëve mund të jetë e njëjta, pra dëmtimi nga faktorë të jashtëm, kjo nuk do të thotë që çdo lloj maje është e njëjtë. Zakonisht femrat ankohen për krijimin e tyre dhe fajësojnë mënyrën e larjes, ngjyrat e flokëve,... Më shumë
Super truk me varësen e rrobave: Femra, do të ngazëlleheni! (VIDEO)
Për këtë truk do t’ju nevojitet një varëse e vjetër, sprej ngjyrë ari, gozhdë dhe grremça. Nëse keni shumë qafore, vathë dhe stoli të ndryshme, por nuk keni ku t’i ruani, ne kemi idenë. Për të organizuar sa më mirë dhe për të rregulluar stolitë tuaja dhe me atë... Më shumë
10 modele të flokëve për gratë mbi moshën 60 vjeçare (FOTO)
Mosha 60 vjeçare nuk nënkupton se duhet të përcaktoheni për modelin e flokëve si të “gjyshes”. Më poshtë po ju paraqesim 10 modele flokësh që i përshtaten moshës suaj por edhe dukeni elegante. Prerje e shkurtë e flokëve Isabella Rosellini Modeli “Pixie” ju thekson fytyrën duke e vënë në... Më shumë
13 gjëra që duhet ti hidhni mënjëherë
Koha kalon shpejtë – aq shumë saqë ndonjëherë i kujtoni gjërat që datojnë në periudha shumë të hershme, psh. ndonjë bluzë që e keni veshur për shtatë vite rradhazi, apo ndonjë parfum që e keni dhuratë që nga koha e diplomimit. Esenca është që ka disa gjëra që nuk... Më shumë
Fjalët më të vështira për t’u shqiptuar (VIDEO)
Gjuha angleze nuk është aspak e lehtë për tu mësuar. Të shprehurit në këtë gjuhë ka shumë versione që kanë të njëjtin kuptim, por ndryshimet sipas regjionit e bëjnë të vështirë këtë gjuhë. Këto janë fjalët më të vështira në gjuhën angleze : 1. Queue 2. Appreciate it 3.... Më shumë
Kinë, fëmija lind me 31 gishta (FOTO)
Një fëmijë ka lindur me 31 gishta në total, ku prindërit e shokuar thonë se nuk ka pasur informacion për shenjat e deformimit gjatë egove që nëna ka bërë gjatë shtatzënisë.Foshnja 3 mujashe, i cili ka nofkën Honghong, ka 15 gishta duarsh dhe 16 tek këmbët. Gjithashtu ai ka... Më shumë
Hije moderne për ngjyrën e syve tuaj (FOTO)
Në mënyrë që ta nxirrni maksimumin nga dukja juaj, është mirë që edhe grimin tuaj ta përshtatni me ngjyrën e syve tuaj. Jua sjellim disa këshilla për t’ju treguar se si duhet të duket grimi për secilën ngjyrë të syve Sytë e kaltër Ngjyra e kaltër është e ftohtë,... Më shumë
Foto sa një mijë fjalë!
Këto foto në fakt mund të thonë shumë fjalë të cilat këta vogëlushë jetim nuk munden… Një organizatë bamirësie amerikane e quajtur “Together We Rise”, ka vendosur të festojë me këta vogëlushë të cilët më në fund kanë gjetur nga një familje birësuese. Për dy vite kjo organizatë është... Më shumë