Vendosën kamerën në një vend të largët, ja çfarë kapën (VIDEO)
Kjo video është nga dokumentari “Chasing Ice” dhe tregon formimin më të madh të akullit në Grenlandë. Ky është edhe formimi më i madh i akullit që është kapur ndonjëherë duke u zhvilluar. Lartësia e akullnajës është rreth 3,000 metra, 300-400 metra mbi ujë dhe pjesa tjetër nën ujë.... Më shumë
Stili nuk njeh moshë (FOTO)

Stili nuk njeh moshë (FOTO)

Kureshtje 29 April, 2016, 16:26

Nëse keni menduar që moda është vetëm për të rinj, atëherë këto fotografi të të moshuarve ua vërtetojnë tërësisht të kundërtën. Ata janë pjesë e një fotosesioni  nga Ari Seth Cohen të quajtur “Stil i Avancuar: Më të moshuar e më të mençur”, transmeton Klan Kosova. Ky fotograf ka... Më shumë
Zbulohet misteri i vajzës 11-vjeçare që nxirrte gjak nga sytë
Vajza 11-vjeçare nga Hong Kongu për një kohë të gjatë është ankuar për të dhimbje të mëdha të syrit dhe për rrjedhje të gjakut. Pas kontrollit të mjeku i syvë ajo është larguar me një përshkrim të barnave, sepse në fillim mendohej se ajo vuante nga ndonjë infektim, shkruan... Më shumë
Mungesa e gjumit shkakton vendime të paarsyeshme
“Ndihem me fat, shkojmë dyfish ose asgjë.” Pas kumarit gjatë tërë natës, kjo për shumicën e kumarxhinjve tashmë është shprehje e zakonshme. Dhe tani e dimë edhe pse: një natë pa gjumë është e mjaftueshme për lëvizje në strategjinë tipike mbrojtëse të kumarit nga humbjet potenciale kah ajo në... Më shumë
Hapet restoranti me klientë nudo, ja sa është numri i njerëzve në pritje (FOTO)
Një restorant i ri vjen në qendër të Londrës këtë verë, ku klientët do të kenë mundësi që të darkojnë nudo. Bunyadi, i cili do të hapet në qershor, do të ndahet në dy seksione; të veshur dhe të zhveshur. Madje edhe stafi do të jetë i zhveshur, sigurisht... Më shumë
Si të mbështillni lehtësisht enët me qese plastike
Qeset plastike për të mbështjellë enët e ndryshme me ushqime duken gjithmonë një ide e mirë, derisa e gjeni veten “duke bërë luftë” me të pasi nuk mbetet e ngjitur në anët e tasit të supës. Ja një mënyrë e thjeshtë se si ta përdorni lehtësisht tek sipërfaqet plastike, qeramika... Më shumë
Sa shpesh duhet ti lani brusat
Të gjitha e keni menduar, ose të gjitha, të paktën një herë, keni harruar se kur ka qenë hera e fundit që keni larë brusat. Sa herë duhen larë, pra?! Ekspertët, edhe për këtë, e kanë gjetur përgjigjen. E sigurtë është që brusat nuk duhen larë pas çdo të veshure... Më shumë
Ja çfarë veshin femrat që duken sikur s’kanë të brendsshme (FOTO)
Sa e sa herë një e çarë bujare e fustanit, ka bërë që femra të ndryshme të komentohen sikur s’kanë pasur veshur asgjë poshtë. Por ndërsa për një pjesë kjo gjë është e vërtetë, për të tjera jo. Kjo për shkak të C-String, të cilat sfidojnë tangat dhe janë... Më shumë
Ide për dhoma të vogla gjumi (FOTO)
Gjumi juaj duhet të jetë i rehatshëm dhe të bëhet në një hapësirë komode për shkak se ju duhet energji për pjesën tjetër të ditë suaj. Edhe një dhomë e vogël mund të shndërrohet në një vend të mirë për gjumin tuaj. Do te jetë kënd i rëndësishëm në... Më shumë
Kur Vjena i bënte konak Titos, Hitlerit e Stalinit
Një shekull më parë një zonë e Vjenës ishte “konak” për Adolf Hitler, Leon Trotsky, Joseph Tito, Sigmund Freud dhe Joseph Stalin. Në janar të vitit 1913, një person në pasaportën e të cilit shkruante Stavros Papadopoulos, zbarkoi nga treni i Krakow, në terminalin verior në Vjenë. Ai mbante... Më shumë