4 gjërat që një beqare nuk duhet t’i dëgjojë
Askush nuk e beson se ju ndjeheni shumë mirë pa patur asnjë partner përkrah. Të gjithë përpiqen t’ju “ngushëllojnë’’ për faktin që jeni beqare, apo t’ju japin këshilla sesi të veproni për të gjetur partnerin e duhur. Por nganjëherë bëhen vërtet të bezdisur kur flasin rreth kësaj teme. Mos... Më shumë
13 zhgënjimet nga blerjet online (Foto)
Jo gjithmonë ajo që reklamohet në faqet e shitjeve në internet është ashtu siç prezantohet dhe jo në pak raste është shumë, shumë herë më keq. Femrat janë bërë bashkë në rrjetet sociale duke postuar zhgënjimet nga blerjet online. Fotot tregojnë për fustane, pallto, xhupa e bluza sesi ato... Më shumë
Anija luftarake më e shtrenjtë në botë (FOTO)
Kjo është luftanija më e shtrenjtë e ndërtuar ndonjëherë. Për ndërtimin e saj janë dashur plot 12.9 miliardë dollarë. Aeroplanmbajtësja pritet të bashkohet me flotën e marinës amerikane në shtator të këtij viti, thotë një zyrtar i Marinës. Aeroplanmbajtësja e quajtur USS Gerald R. Ford (CVN 78) është e... Më shumë
Sandale, espadrila dhe baletane – hit për këtë sezon! (FOTO)
Erdhi sezoni më i larmishëm i vitit dhe momenti kur është me rëndësi që të bëni pedikyr dhe të bëni gati këmbët tuaja për këpucët pranverore më të çmendura dhe më të bukura. Espadrila Mendojmë që asnjë model nuk ka shënuar çdo sezon pranverë/verë sa espadrilat. Zgjidhni modele të... Më shumë
Kjo është shtëpia më e organizuar në botë (Foto/Video)
Është gabim i madh të thuhet se organizatores profesionale Alejandra Costello i pëlqejnë gjërat “shkel e shko”. 31 vjeçarja e cila është shpallur një nga pesë njerëzit më të organizuar në Amerikë nga HGTV, ka krijuar hapësira të ndara dhe të veçanta për secilën gjë që ka në shtëpinë... Më shumë
A keni problem me sasinë e qumështit të gjirit? Shikoni si do të mund ta shtoni atë
Dihet që qumështi i gjirit është shumë i rëndësishëm për rritjen e shëndetshme të bebeve. Më poshtë do të japim disa këshilla se si mund të rrisni sasinë e qumështit nëse nuk keni të mjaftueshëm. Jepini gji më shpesh Ushqeni bebin e porsalindur më e pakta një here në çdo... Më shumë
Si kanë ndryshuar unazat e fejesës në 100 vitet e fundit? (VIDEO)
Rrethi ka mbetur i njëjtë, por guri i vendosur sipër, ka pësuar ndryshme të mëdha gjatë një shekulli. Në vitin 1910 meshkujt i propozonin të dashurave tyre, me një unazë që kishte diamant relativisht të vogël. Disa dekada më vonë, guri është shumë më i madh dhe me kënde... Më shumë
Si të shmangni pesticidet dhe kimikatet tek ushqimet
Frutat dhe perimet përmbajnë nivele të larta të pestidideve të cilat mund të pastrohen me disa metoda të thjeshta në kushtet e shtëpisë. Ja disa mënyra që këshillon dietologia Blerina Bombaj: Zgjidhni produkte të stinës, e sigurt që nuk nevojiten aq shumë pesticide gjatë prodhimit sa kur bëhen jashtë... Më shumë
A mund të besoni sa fëmijë ka kjo 22-vjeçare (FOTO)
Emri i saj është Chloe Dastan, ajo është 22 vjeçare dhe ka gjashtë fëmijë. Ajo dhe burri ishin vënë në një pozitë të vështirë, kur kishin kuptuar se duhej të bënin një zgjedhje mes dy që ju kishin ofruar. Të pranonin lindjen e parakohshme të trinjakëve të tyre ose të... Më shumë
Vendi që tash e tutje secilën të premte e ka pushim
Në këtë vend tash secila e premte është bërë ditë pushimi. Venezuela e bënë çdo të premte ditë pushimi.  Për të kursyer energji elektrike Presidenti Venezuel, Maduro Kurzerhand ka vendosur që çdo të premte për dy muajt e ardhshëm të jetë ditë pushimi, e jo në ditë pune. “Ne... Më shumë