Duket si një selfie normale, por ka tmerruar shikuesit
Kjo foto duket si një selfie normale, por ajo që shihet në sfondin e saj ka tmerruar përdoruesit në rrjet. Në pasqyrën pas çiftit shihet shpina e mashkullit, por femra çuditërisht duke me fytyre kthyer nga pasqyra. Shumë e kanë cilësuar si një modifikim fotoshopi, por ka edhe nga... Më shumë
Biçikleta krijon 76 mijë vende pune çdo vit
Lëvizja me biçikletë i bën mirë shëndetit dhe mjedisit, por jo vetëm kaq. Sipas të dhënave më të fundit të publikuara nga OBSH (Organizata Botërore e Shëndetësisë), lëvizja me biçikletë kursen koston e transportit. Kërkimi i bërë nga Universiteti Politeknik i Milanos, tregon se çdo vend mund të kursejë... Më shumë
Përfitimet shëndetësore nga letra e aluminit
Letra e aluminit është përdorur në mjekësinë kineze për trajtimin e dhimbjeve të ndryshme. Praktika ka treguar se letra e aluminit mund të përdoret edhe jashtë kuzhinës, por me kujdes. Nëse keni probleme me dhimbjet e qafës, kurrizit, gjunjëve apo këmbëve, thjesht fashoni zonën që ju dhemb me fletë alumini... Më shumë
OBSH, të rinjtë shqiptarë, rekord në përdorimin e mediave sociale
Adoleshentët shqiptar (meshkuj dhe femra) renditen të parët, duke lënë pas të gjitha shtetet e rajonit, por edhe të rinjtë në shtetet në Europë në Rusi, Ukrahinë, Poland, Estoni, Danimarkë, Gjermani dhe Itali. Studimi më i fundit i Organizatës Botërore të Shëndetit ka treguar se të rinjtë shqiptar janë... Më shumë
Pema që zhduk rrudhat

Pema që zhduk rrudhat

Kureshtje 30 March, 2016, 14:27

Në sajë të dozës së lartë të vitaminave C dhe E, që përshpejtojnë krijimin e kolagjenit dhe hidratimin natyral të lëkurës, kivi është ”eliksir” i pabesueshëm në luftën kundër rrudhave, sipas një studim britanik. Për shkak të kësaj, si preventivë dhe për reduktimin e treguesve më të dukshëm të viteve,... Më shumë
Dasma përrallore e miliarderit rus me studenten
Jennifer Lopez, Enrique Iglesias dhe një fustan prej 25 mijë dollarësh është ajo që duhet për të pasur një dasmë perfekte. Me një banket ekstravagant, një ambient luksoz, djali i një bilioneri ka realizuar një dasmë përrallore që llogaritet të ketë kushtuar deri në 1 bilion dollarë. Said Gutseriev... Më shumë
Dashuri me nuhatjen e parë! Biznesi i ri i takimeve
Dashuri me nuhatjen e parë. Kështu mund të përkufizohet ideja që ndodhe në themel të një shërbimi takimesh në Nju Jork, i cili premton të ndihmojë beqarët të nuhasin në kuptimin e plotë të fjalës, partnerin/partneren e duhur përmes erës që lënë në bluzat e tyre t-shirt. Po si... Më shumë
Njihini me frutin e pasionit

Njihini me frutin e pasionit

Kureshtje 30 March, 2016, 14:22

Fruti i pasionit mund të jetë ngjyrë vjollcë dhe i verdhë, si dhe me disa hije të tjera të cilat vijnë si pasojë e varieteteve të ndryshme. Brenda lëkurës së butë dhe me shkëlqim, ka tul të ndritshëm portokalli me shumë fara, të cilat janë të ngrënshme. Për shkak... Më shumë
Të mirat e konsumimit të fasuleve
Fasulet janë një nga produktet ushqimorë më me vlera ushqyese në familjen e bishtajave.  Fasulet janë një ushqim kompleks nga të gjitha pikëpamjet. Ato përmbajnë shumë proteina, yndyrna dhe amidon. Nëse kërkoni të ndiqni një dietë me më pak kolesterol, atëherë zëvendësimi i mishit me bishtaja është një ide... Më shumë
Dhoma e gjumit e e cila është e rrethuar me peshkaqenë
Nuk ka dyshime që kjo është një dhomë me pamje, por sa do të dëshironin të flinin të rrethuar me peshkaqenët? Një dhomë e veçantë nënujore, e vendosur brenda 3 milionë litrave ujë është krijuar në Akuariumin e Parisit. Fituesit e një konkursi do të kenë mundësinë të qëndrojnë... Më shumë