Dhjetë pamjet e shkallëve më të frikshme në botë
Pamjet e shkallëve që do të shihni në vijim sa janë mahnitëse janë po aq të frikshme. Duhet të jesh shumë i guximshëm të ecësh mbi to. Shkëmbi i Guatapes, Kolombi Shkallët Haiku, Hawai Huashan, Kinë San Juan, Spanjë Pailon, Ekuador Kaliforni Statuja e Lirisë, New York Kamboxhia Malaisia  Spanjë Më shumë
3 çelësat e shkrirjes së dhjamit
 ​Ushqimi dhe ushtrimet marrin të gjithë vëmendjen kur është fjala për humbjen e yndyrës. Derisa, ato të dyja luajë një rol të madh në këtë proces, nuk është aq e thjeshtë “të hani më pak dhe të lëvizë më shumë”. Greatist.com sugjeron se janë edhe disa faktorë të tjerë... Më shumë
7 gjëra që nuk duhet t’i bëni para se të flini
Një gjumë i mirë gjatë natës është i lidhur me mënyrën sesi e organizoni mbrëmjen tuaj. Ja 7 gjëra që nuk duhet të bëni para se të flini: 1-Mos përdorni asnjë lloj teknologjie dixhitale, si telefona apo TV.2-Mos merrni ilaçe që ju ndihmojnë për të fjetur, përveç rastit kur... Më shumë
Dërrasat e gatimit

Dërrasat e gatimit

Kureshtje 30 March, 2016, 13:45

“Ultimate Cutting Board” është një dërrasë gatimi që sipërfaqen e saj prej druri e kthen në një mini-kuzhinë. Michael Motamedi, një pjesëmarrës në “Masterchef Canada” është krijuesi i kësaj dërrase. Në krye të saj janë dy gota matëse për përbërësit që prisni si dhe një shtrydhëse limoni ose portokalli. Në... Më shumë
Njëmbëdhjetë truqe për një manikyr të përsosur
Miliona gra në mbarë botën i kushtojnë shumë kohë, vëmendje dhe kujdes thonjëve të tyre. Por shkuarja në sallon bukurie çdo ditë e më shumë po bëhet e kushtueshme. Për më tepër, ne thjesht nuk kemi kohë për të shkuar në sallon një herë në javë ose dy. Për... Më shumë
Ja pse nuk duhet të flini pasdite
Të bësh një sy gjumë për më shumë se 40 minuta pasdite mund të rrisë rrezikun nga vdekja e parakohshme, thuhet sipas një studimi të ri. Një studim i më shumë se 300,000 njerëzve gjeti se të bësh gjumë gjatë ditës mund të ndikojë në zhvillimin e obezitetit, shtypjes... Më shumë
Njihuni me vendin ku ruhen të gjitha farat e botës
Në fotot të cilat ju sjellim do të tregohet se shkencëtarët kanë krijuar një vend për ruajtjen e farave të të gjithë botës, i cili ndodhet në një mal në Norvegji. Ky është vendi ku mbahen të gjitha farat e bimëve në botë, e kjo në rast të ndonjë... Më shumë
Disa ushqime mund të ndalojnë efektin e ilaçeve, ose në rastin më të keq mund të kenë efekte anësore të rrezikshme. Dr Aisling Hillick, ka treguar për “Mirror” se cilat janë këto ushqime:  Bananet Bananet duhet t`i shmangni nëse merrni ilaçe për rregullimin e presionit të gjakut. Përzier me... Më shumë
Ja çfarë bën kryeministri kanadez në zyrën e tij (Foto)
Kryeministri kanadez Justin Trudeau, që prej zgjedhjes së tij pak muaj më parë, është kthyer në një hit. Së fundmi ai ka postuar një foto duke bërë joga mbi tavolinën e zyrës së tij. Por, ky nuk është pasioni i tij i vetëm. Para se të zgjidhej kryeministër, ai... Më shumë
Çfarë zbulon pëlcitja e buzëve?
PËLCITJA e buzëve mund të zbulojë shumëçka për gjendjen shëndetësore, posaçërisht nëse i kuroni rregullisht, kurse problemet nuk eliminohen. Më së shpeshti buzët pëlcasin për shkak të erërave, ajrit të ftohtë, por edhe për shkak të pirjes joadekuate të ujit dhe shprehive të këqija të lëpirjes së buzëve. Mirëpo... Më shumë