Pastori gjerman bie në oqean, gjendet i gjallë pas 1 muaji
Nick Hayworth, peshkatar nga Kalifornia, kishte denoncuar zhdukjen në det të qenit të tij, një pastor gjerman, më tepër se 1 muaj më parë. Luna, ky është emri i qenit, kishte rënë në oqeanin Paqësor më 10 shkurt, në afërsi të ishullit të Shën Klementit, 80 milje nga brigjet... Më shumë
Avionët britanikë, spektakël në qiellin e Tiranës
Me 50 vjet eksperiencë dhe mbi 4500 shfaqje në 55 vende të botës, Skuadrilja Akrobatike e Forcave Ajrore Mbretërore Britanike fluturuan sot në qiellin e Tiranës. E gjithë skuadra, realizoi në Tiranë një parakalim mbi Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, si pjesë e programit të forcave ajrore britanike. Kjo është... Më shumë
Ky është zëri origjinal i Freud-it, psikanalistit të pakonkurrencë [video]
Sipas një krahasimi vulgar, ai është “Ajnshtajni i psikologjisë“, aq më tepër që të dy këta shkencëtarë, Albert Einstein dhe Sigmund Freud, me shumë gjasë më të rëndësishmit e shekullit XX, kishin mbajtur dhe një letërkëmbim të vëllimshëm mbi motivet që e shtyjnë njerëzimin drejt luftës. Gjersa në ditët... Më shumë
Tre destinacionet turistike që Tour Radar reklamon për Shqipërinë
Për të gjithë turistët e interesuar se cilat janë tre aventurat kryesore që mund të kryejnë ata në Shqipëri, Tour Radar ka përzgjedhur muajin gusht të këtij viti për ti publikuar ato. Të ndarë me paketat specifike, numri një renditet turi i ngjitjes ose i ecjes në Valbonë. Sipas... Më shumë
Iluzioni optik, lopët ecin mbi çati
Ian Wilson ishte duke shëtitur në Newton Abbot, Devon të Anglisë kur vuri re disa lopë që po ecnin mbi çatinë e një shtëpie. Por kur pa më me kujdes, 46 vjeçari kuptoi se në fakt ishte vetëm një iluzion optik: kafshët ishin duke kullotur në fushën që ndodhej... Më shumë
Video/Arrestohet murgesha 78 – vjeçare, u kap duke vjedhur nga kamerat e sigurisë
Kamerat e sigurisë të një supermarketi në SHBA, kanë kapur mat një murgeshë 78 – vjeçare, e cila mbushi karrocën dhe u largua pa paguar. Murgesha Agnes Pennino, më pas e futi mallin e vjedhur në makinë dhe u largua si të mos kishte ndodhur asgjë. Fatkeqësisht për të,... Më shumë
Studimi: Zbulohet planeti i ri, ja si mund të shpëtojë bota
Të bindur se në këtë pikë nuk ka asnjë zgjidhje tjetër, një grup shkencëtarësh të shquar nga gjithë bota deklaruan të martën se një e treta e popullsisë botërore duhet hequr qafe, për të parandaluar zbrazjen totale të burimeve të planetit tonë. Shkurt, thanë shkencëtarët, njerëzimi duhet të gjejë... Më shumë
Njerëz që  rrezikojnë  jetën për një  foto? Asgjë nuk është  ashtu siç duket
Kur u shfaq për herë të parë fotografia e tij në rrjetet sociale, të gjithë menduan se po shihnin një gjimnast që sfidon frikën. Megjithatë pamjet e publikuara nga Luis Fernando Candela kishin një truk të vogël. Në foto Candela bën muskuj barku duke u mbajtur vetëm me këmbë... Më shumë
Fotoja prekëse e gjyshit, nipërit nuk i vijnë për darkë
Fotoja e një gjyshi të lënë vetëm ka prekur zemrat e mijëra personave në internet. Ai kishte shtruar një darkë për 6 nipërit dhe mbesat e tij, por vetëm njëra i erdhi. Foto është publikuar nga mbesa e vetme që kishte shkuar në atë darkë. Kelsey Harmon kishte parë... Më shumë
Njihuni me njeriun që jeton në një shtëpi të ‘hobitëve’ (FOTO)
Daniel Pike është njeriu që jeton në një shtëpi të ngjashme me ato të hobitëve, të cilën e krijoi duke përdorur baltë. Daniel e krijoi shtëpinë e tij nga balta dhe pjesë të tjera në mes të pyllit ‘Merry’, rreth dy milje nga Watfordi, Londër, pasi ishte i pastrehë... Më shumë