Konsumoni këtë pije me stomakun bosh, rezultati do t’iu befasojë
Të humburit e kilogramëve mund të jetë e vështirë për shumë prej jush. Ajo çfarë nuk duhet harruar kurrë është që shëndeti gjithmonë duhet të vihet në rend të parë. Jeni më produktiv kur jeni të shëndetshëm, prandaj ndani kohë për të balancuar ushqimin, si dhe të kujdeseni për... Më shumë
Pastrimi i fytyrës

Pastrimi i fytyrës

Kureshtje 16 March, 2016, 13:59

Pastrimi i fytyrës është një praktikë shumë e lodhshme e madje edhe torturuese.Por nuk mund të mohohet, se është një trajtim rigjenerues për fytyrën, eliminon papastërtitë, hidraton dhe rigjallëron lëkurën. Dhe rezultati është emocionues, një pamje rozë dhe uniforme, një lëkurë e butë dhe perfekte. Por për të arritur... Më shumë
Si të forcojmë shikimin dhe imunitetin me këtë përbërje
Vladimir Petrovich Filatov, mjek rus, kirurg dhe okulist, përveç terapive mjekësore dhe trajtimit të rregullt, këshilloi pacientët e tij të përgatisnin këtë përzierje të fuqishme. Ky ilaç parandalon dobësimin e mëtejshëm të shikimit dhe përmirëson vizionin. Njerëzit filluan ta përdorin atë masivisht pas dëshmive të rezultateve pozitive, pasi kjo... Më shumë
Pesë këshilla për të pasur fëmijët në formë
Mjekët pediatër dhe nutricionistë paralajmërojnë se fëmijët në botë dhe ku nuk përjashtohen fëmijët shqiptarë hanë keq dhe lëvizin shumë pak. Prindërit mund të bëjnë shumë: këtu janë 5 këshilla anti-obezitet nga specialistët më të mirë botërorë. – Fëmijët gjithmonë dhe më të shëndoshë, të lidhur gjithnjë e më... Më shumë
Një pogradecare fiton bursë nga Google
Në vendin tonë ka shumë të rinj të cilët arrijnë të kenë rezultate shumë të mira në studimet e tyre. Disa kalojnë pa u vënë re, të tjerë i shmangen protagonizmit. Ata mund të jenë shembuj të mirë për shumë bashkëmoshatarë të tyre që duan të shkollohen dhe përgatiten... Më shumë
KOASH: Po dhunohen kishat për fotomodele e reklama
Sakrilegj i dukshëm dhe fyerje e ndjenjës fetare. Kështu i konsideron Kisha Ortodokse Autoqefale Shqiptare reklamat e modeleve të ndryshme, apo fustaneve të nusërisë që bëhen brenda ambienteve fetare ortodokse, aq më shumë në ato asete fetare që nuk i janë kthyer ende kishës. Në përfundim të një mbledhjeje,... Më shumë
Shqetësimet në shtatzëni

Shqetësimet në shtatzëni

Kureshtje 16 March, 2016, 13:39

Disa janë çrregullime të vogla dhe të parrezikshme, tipike e nënave shtatzëna, të tjerat janë rreziqe reale për shëndetin e foshnjës. Çfarë kanë të përbashkët? Armën për ti luftuar, dietën. -Disa shqetësime të vogla janë normale gjatë shtatzanisë, dhe duhet të trajtohen me qetësi dhe vetëdije se bëhet fjalë... Më shumë
Pse pijet e gazuara janë të dëmshme
Pijet me gaz edhe pse të shijshme janë të dëmshme për shëndetin. Mos i konsumoni ato nëse dëshironi të qëndroni në formë dhe të shëndetshëm. Sipas studimeve këto janë 5 arsyet që tregojnë se konsumimi i pijeve me gaz është i dëmshëm: Dëmton dhëmbët Kur ju konsumoni pije me... Më shumë
Ilaçi natyral që shëron problemet me frymëmarrje
Secili prej nesh në një moment të caktuar të jetës ka hasur në probleme me mushkëritë. Ka shumë probleme të ndryshme mirëpo më të zakonshmet janë bronhiti, asma dhe llojet e ndryshme të të kollave. Problemet e mushkërive mund të shkaktohen nga infeksione të ndryshme apo nga gjendje tjera,... Më shumë
Qeni dhe huti u bënë shokë të ngushtë, s’ka më që i ndanë (FOTO)
Është e vështirë për tu imagjinuar që një qen dhe një hut mund të bëhen shokë të ngushtë. Por këto dyshime hiqen kur t’i shihni fotografitë e Ingo dhe hutit të quajtur Poldi. Fotografitë janë të bëra nga fotografi profesionist Tanya Brandt, nga Gjermania. Lajmi.net i sjell për ju... Më shumë