Si ta dini kur keni rënë në dashuri?
Nëse ju mendoni se ju keni takuar një “speciale” tuaj dhe për tambajtur, pyesin rreth saj gjatë gjithë ditës, por ju ende nuk duket të jeni i sigurt për ndjenjat tuaja, në këto situata ndjekni këshillat e dhëna më poshtë. Këto do të ju ndihmojnë të kuptoni se nëse... Më shumë
Kosi parandalon rritjen e presionit të gjakut
Kosi është çelsi për të parandaluar rritjen e presionit të gjakut. konkluzionet ishin pjesë e një studimi të bërë tek femrat, për shkak se ato konsumojnë më shumë kos se meshkujt. Studimi doli në konluzionin se gratë që konsumonin kos të paktën 5 herë në javë e kishin parandaluar... Më shumë
Disa shenja që jeni shumë të stresuar dhe keni nevojë për pushim
Që në kohërat e njerëve të shpellave, ne zhvilluam një përgjigje natyrale ndaj stresit që na ndihmoi shumë. Pasi që mirreshim me kafshë të egra, duhet të ishim të shpejt dhe të gatshem për të luftuar në çdo çast. Por edhe pse këtë nuk duhet ta bëjmë më, ende... Më shumë
Dhjetë vendet e mahnitshme të cilat janë shëndrruar në parajsë
Ka vende që janë të mrekullueshme me bukurinë e tyre gjatë gjithë vitit. Por, kur të vijë pranvera, ato bëhen hyjnore, dhe të mbushura me ngjyra. Ndonjëherë është e vështirë të dallohet nëse ato janë të vërteta./sovrani.info Më poshtë do të ju tregojmë disa prej tyre: Istanbul, Turkey Plovdiv, Bulgaria... Më shumë
Si fëmijë, të gjithë ne kemi ëndërruar të kemi një shtëpi me tipare si të kukullave si p.sh. Enët e vogla, gota çaj, ushqime të ndryshme, vazo me lule dhe kështu me radhë. Por si të rritemi, imagjinata jonë fillon të përqendrohet në fantazitë e tjera. Por, ndonjëherë madje edhe të rriturit... Më shumë
Shkencëtarët besojnë që e kanë gjetur një mënyrë që ta drejtojnë sistemin imunitar në mënyrë që të ‘vritet ’ kanceri. Hulumtuesit e Universitetit College në Londër, kanë zhvilluar në mënyrë për të gjetur shenjat unike brenda një tumori  – “thembrën e Akilit ” tek kanceri – që lejon trupin... Më shumë
Tetë shenja që do ta tradhtoni të dashurin
Në qoftë se do t’i njihni këto sinjale, me siguri jeni në rrugë që t’i kaloni kufijtë. Mirëpo, nëse reagoni me kohë, mund të pengoni kaosin. Kur është e gatshme femra të tradhtojë partnerin e vet, më së shumti e bën për shkak të seksit. Aferat ndodhin për arsye... Më shumë
Këto janë gënjeshtrat më të shpeshta të femrave dhe meshkujve
Hulumtimi ka treguar që meshkujt mesatarisht gënjejnë tri herë më shumë se femrat. HushHush.com ka vendosur të depërtojë pak më thellë në problematikën e gënjimit dhe të marrë vesh se kush gënjen më shumë dhe më shpesh, meshkujt apo femrat. Rezultati është humbës për gjininë mashkullore, sepse përgjigjet e... Më shumë
Zbulohet lidhja e numrit të nishaneve me kancerin e lëkurës
Ekspertët e shëndetësisë kanë paralajmëruar se pjesa më e madhe e njerëzve të diagnostikuar me formën vdekjeprurëse të kancerit në lëkurë kanë më shumë se 20 nishane në trup. Sipas tyre ky zbulim është i rëndësishëm pasi ndryshimi i nishaneve, apo nishanet jo të rregullt, besohet të jenë shenja... Më shumë
Shkencëtarët kanë zbuluar ‘thembrën e Akilit’ të kancerit. Zbulimi mund t’i hapë rrugën trajtimeve për rastet e pashpresa, në të cilat sëmundja është përhapur në tërë trupin, transmeton Gazeta Express. Shkencëtarët kanë zbuluar se të gjitha qelizat e kancerit bartin nga një ‘flamur’, i cili mund të vërehet brenda... Më shumë