Urat prej guri më të mahnitshme

Urat prej guri më të mahnitshme

Kureshtje 18 February, 2016, 14:30

Në botë ekzistojnë shumë ura, që janë të larta, të gjata, të frikshme… e mbi të gjitha të bukura. Dhe, kur jemi të bukuria, duhet thënë se urat prej guri janë të pakrahasueshme. Andaj, në vijim ju sjellim disa prej urave më të mahnitshme prej guri që i ka... Më shumë
Reçetë popullore për rritjen e hemoglobinës
Zvogëlimi i nivelit të hemoglobinës në gjak, pavarësisht numrit të eritrociteve, e redukton kapacitetin e gjakut për të përcjellë oksigjen dhe sjell në anemi. Në mjeksinë popullore ekzistojnë më shumë receta për rriten e hemoglobinës në gjak. Njërin prej tyre, e rekomandojnë edhe vetë mjekët dhe është i jashtëzakonshëm... Më shumë
RIKTHENI SHKËLQIMIN E STOLIVE TUAJA VETËM ME DISA HAPA
A jeni zhgënjyer nga sotlitë tuaja prej argjendi të cilat me kohën e kanë humbur shkëlqimin. Më poshtë mund të kuptoni përbërësit të cilët do të rikthejnë shëklqimin e satolive tuaja, me vetëm pak punë dhe kujdes. Përbërësit: Një enë të cilën mund ta mbuloni me letër alumini. 1... Më shumë
Një hulumtim i bërë së fundi ka zbuluar se cilat janë pyetjet më të vështira me të cilat janë ballafaquar kandidatët gjatë intervistave për punë në kompani të ndryshme në botë. Po të ishit akullore, cili lloj i akullorës do të ishit, dhe përse? Besoni ose jo, kjo është... Më shumë
Çfarë do të ndodhte nëse toka përthithet nga një vrimë e zezë
Vrimat e zeza mbeten të rrethuara me mister, pavarësisht avancimit të shkencës dhe teknologjisë, që ka bërë të mundur njohjen e kozmosit. Por një fizikan britanik, transmeton Shekulli, jep tre skenarë të mundshëm lidhur me atë që mund të ndodhte nëse Toka përthithet nga një vrimë e zezë. Kevin... Më shumë
Sekreti për largimin e celulitit

Sekreti për largimin e celulitit

Kureshtje 18 February, 2016, 13:41

Celuliti nuk varet nga mosha por është një çështje që vështirë mund të përballet. Ky artikull paraqet një sekret brazilian që shpejt largon celulitin tuaj. Kjo metodë e fshehtë është përdorur nga shumë dermatologë. Në vazhdim ju paraqesim këtë metodë natyrale. Sekreti qëndron në kafeinë. Kafeina ndihmon në uljen... Më shumë
Lidhjet janë të komplikuara- përndryshe avokatët e divorceve, këshilluesit e lidhjeve dhe faqet online për takime do falimentonin. Shoku yt më i mirë mund të bëhet i dashuri yt, dhe partnerja jote me dekada mund të bëhet një ditë e huaj. Por, një ekip shkencëtarësh thonë se dashuria nuk... Më shumë

Fakte për antilopët

Kureshtje 18 February, 2016, 13:24

Shtatë fakte për antilopët: Antilopët janë grup i madh dhe i ndryshëm i familjes së lopëve ( Bovidae ). Ato jetojnë në Afrikë, Azi, Lindjen e Mesme dhe Amerikën e Veriut. Antilopët mund të gjenden në kullosa, male, shkretëtira dhe ligatina. Ka 90 lloje të ndryshme të antilopëve. Njëzetepesë... Më shumë
Ja pse nuk duhet t’i lani kurrë xhinset
Pastrimi i rrobave është i pashmangshëm, por falë disa njerëzve sikurse drejtori dhe presidenti i Levis, Chip Bergh kjo gjë do të bëhet më e lehtë. Sipas tij, ju nuk duhet të lani asnjëherë xhinset kurrë, transmeton arbresh.info. Derisa kjo gjë mund të shkaktojë zhurma të neverisë nga ata... Më shumë
Pesë aeroplanët më të mëdhenj në planet
Aeroplanët më të mëdhenj në botë deri në ditën e sotme, të cilët janë objekte shumë të mëdha fluturuese me të vërtetë mbesëlënëse! Çmimi i parë me të drejtë i takon objektit fulutues ukrainas Antonov An-225 Mriya për të cilin është pranuar se është aktualisht aeroplani më i madh... Më shumë