Lehtësoni kollitjen në mënyrë natyrale
Kur ndieni acarimin e fytit, shkoni në kuzhinën tuaj që në mënyrë të lehtë të përgatisni një ilaç shumë natyral. Disa ilaçe mund të dëmtojnë, në veçanti fëmijët, prandaj ndonjëherë është më mirë që në mënyrë të pavarur të përgatisni ilaç natyral, i cili do të ndihmojë. Megjithatë, mos... Më shumë
Ujë me xhenxhefil: shkrini yndyrnat rreth stomakut në mënyrë të shpejtë dhe të lehtë
A e keni vërejtur se xhenxhefili është pjesë e patjetërsueshme e çdo recete për dobësim? Kjo në fakt nuk është e çuditshme: xhenxhefili djeg yndyrnat dhe shkakton ndjenjë ngopje, kështu që nuk ndjejmë nevojë për të ngrënë diçka ndërmjet kohës së ushqimit të ardhshëm, përcjell Femina.al. Një mënyrë e... Më shumë
Shkencëtarët turq prodhojnë implantin e kafkës nëpërmjet printerit 3D
Në Turqi është prodhuar implanti i eshtrave të kafkës përmes printerit tredimensional. Testimit i implantit të kafkës poroze, që prodhohet me porosi nga Universiteti “Suleyman Demirel” i Spartës, ka dhënë rezultate të suksesshme tek delet. Teknologjia 3D është shfaqur së fundmi me prodhimin e një implanti. Në Universitetin “Suleyman... Më shumë
Gabimi që po bëni duke larë fytyrën
Pastrimi i fytyrës në mëngjes dhe në mbrëmje është pjesa më bazike e çdo rutine të kujdesit ndaj lëkurës. Por nëse po e kryeni këtë detyrë gjatë dushit, ju nuk po i bëni aq shumë favor dukjes tuaj. Përderisa shumica prej nesh e dimë se të lash fytyrën poshtë... Më shumë
Ilaç popullor kundër zbokthit, largojeni përgjithmonë
Keni probleme me flokët dhe zbokthi nuk ju lë rehat gjate gjithë kohës, ja ilaçi popullor për zhdukjen zbokthit. Përbërësit e nevojshëm: 10ml ( dy lugë kafeje) ekstrakt nga trumza 10 ml ( dy lugë kafeje) ekstrakt të rozmarinës ½ gote ujë të distiluar ½ gote uthull molle Të... Më shumë
Maskë me mandarina: shpëtim për lëkurë të thatë
Maska mund të aplikohet një herë në javë me qëllim që të pasuroni rutinën tuaj për kujdes të lëkurës dhe të siguroni hidratim për të cilin keni shumë nevojë, sidomos në stinën e dimrit. Dimri është sezoni i agrumeve dhe përveç asaj se janë të shkëlqyeshëm për shëndetin, janë... Më shumë
Dieta me karrota, humbni 3 kg për 3 ditë
Kjo dietë duhet mbajtur për 3 ditë dhe nuk rekomandohet vazhdimi i saj. Nëse dëshironi ta aplikoni dy herë, bëni pauzë në mes të zbatimit të të dy serive. Karrotat janë një ndër perimet më të dobishme. Ato përmbajnë shumë beta-karoten, vitamina si PP, C, E, K, vitamina nga... Më shumë
10 përfitimet nga vaji i bajames

10 përfitimet nga vaji i bajames

Kureshtje 19 February, 2016, 17:38

Për shumë kënd që deri tani e ka konsideruar vajin e bajames një produkt me origjinë bimore, të vlefshëm vetëm për bukurinë, ky produkt është gjithashtu edhe një kurë për mirëqenien dhe shëndetin tonë. Ideal për lëkurën dhe flokët, falë përdorimit edhe si produkt ushqimor, vaji i bajames është... Më shumë
7 mendimet që i ka çdo mashkull kur e takon vajzën e duhur
Mediat sociale e kanë bërë të mundur komunikim dhe lidhjen me mijëra e mijëra njerëz, të cilët janë të lidhur me mijëra të tjerë. A është me të vërtetë e mundur të gjejmë personin e duhur për ne? Ndoshta, ndoshta jo. Çfarë dimë është se është e mundur të... Më shumë
Ja si të krijoni një sobë natyrale që zgjatë gjithë natën (Video)
Nëse jeni të dhënë pas kampingjeve, kjo video është për ju. Nëse ndonjëherë e gjeni veten të bllokuar diku pa një burim ngrohjeje dhe vetëm me një tigan, ju do t’i jeni mirënjohës kësaj shpikje apo sobe natyrore të drurit. Ju gjithashtu mund ta krijoni këtë ‘sobë’ natyrore për... Më shumë