Në qoftë se 2016 është viti që ju do të martoheni, është koha të planifikoni të gjitha detajet e paraqitjes suaj. Stilimi i flokëve është ndoshta në krye të listës për ditën e madhe. Edhe flokët kanë nevojë për vëmendje dhe për këtë është e rëndësishme të provoni tipologjinë... Më shumë
Eliminuesi natyral i stresit

Eliminuesi natyral i stresit

Kureshtje 3 February, 2016, 20:23

Ritmi i jetës na e dikton stresin dhe tensionimet, por, mos mendoni se gjërat duhet të jenë kështu si janë, sepse ekziston shërimi natyral, që ju ndihmon ta hiqni ankthet dhe depresionin, e edhe stresin. Kjo bimë është dafina. Kjo bimë e lirë mund t’ju ndihmojë të hiqni qafe... Më shumë
Bill Clinton dikur president i Amerikës, tani mund të bëhet për herë të parë në historinë amerikane “zotëriu i parë” i vendi. Gruaja e tij, Hillary Clinton, ish Sekretarja e Shtetit Amerikan, mund të bëhet Presidente e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në nëntor të këtij viti. Nëse ajo... Më shumë
Pija natyrale për të lehtësuar dhimbjet
Ka shumë lloje dhimbjesh që mund t’ju shqetësojnë për shkak të shëndetit të keq, ushqimit jo të mirë dhe rutinës jo të shëndetshme. Gjithkush ka  dhimbje të ndryshme  në një fazë të jetës ndërsa disa njerëz mund të jenë të shqetësuar nga aknet, lëndimet e lehta dhe aksidente të... Më shumë
Aroma e trëndafilit forcon kujtesën
Sipas studimeve të zhvilluara së fundmi bëhet e ditur se vendosja e trëndafilave në dhomën e gjumit ndikon shumë pozitivisht në kujtesë. Pasi nuhasim për pak çaste aromën e trëndafilit na forcohet kujtesa dhe parandalohet harresa, transmeton Zëri. Fjetja nën aromën e trëndafilit ndikon në regjistrimin më të shpejtë... Më shumë
Veset që shkaktojnë rrudha

Veset që shkaktojnë rrudha

Kureshtje 3 February, 2016, 19:10

Zbuloni cilat vese të përditshme janë të rrezikshme për lëkurën tonë. Dietat E dini që dietat shkaktojnë rrudha, sepse dobësimi dhe shëndeti shkaktojnë probleme në lëkurën tuaj. Mos pastrimi i make-up Duhet ta pastroni dhe hidratoni fytyrën në mbrëmje, mos flini kurrë me make-up. Duhani Duhani shton rrudhat në... Më shumë
Kjo është mënyra më e mirë për të përshpejtuar rritjen e flokëve
Ata që kanë aplikuar këtë metodë pohojnë se kanë pasur rezultat pas një muaji. Flokët e shëndetshme dhe me shkëlqim janë diçka që secila femër e dëshiron. Nëse dëshironi flokë të drejta, të dendura, të gjata dhe me shkëlqim, kemi një kurën e duhur për këtë. Metoda me qepë... Më shumë
Nëntë hile si të kemi një make up perfekt
Sovrani.info ka siguruar nëntë foto të cilat do të ndihmojnë femrat që të kryejnë makeup-in më të lehtë dhe më mirë. Më shumë
Në këtë qytet janë të ndaluar celularët
Imagjinoni sikur t’ju duhej të bënit plane për një mbrëmje jashtë me miqtë duke shkuar më këmbë te shtëpia e tyre dhe t’i flisnit personalisht. Sado e pabesueshme t’ju duket, kjo është norma në Grin Benk (Green Bank), në Virxhinian Perëndimore, ku 143 banorët e tij nuk mund të... Më shumë
Thinja në moshë të re, ja çfarë fshihet pas tyre
Thinjat shihen pothuajse gjithmonë si shenja të moshës. Por jo gjithmonë, flokët e bardhë flasin për plakje. Flokët thinjen kur folikulat e tyre prodhojnë më pak melaninë, pigmenti që i jep ngjyrën flokut, shkruan noa. Zakonisht thinjat e para nisin të shfaqen pas të 30-ave, por disa femra/meshkuj mund... Më shumë