6 këshilla të dëmshme në çift, nuk miratohen as nga psikologët
Psikologë të ndryshëm kanë përzgjedhur këshillat e gabuara për lidhjen në çift, që njerëzit i ndajnë me njëri-tjetrin, të cilat nuk bëjnë asnjë dobi në dashuri 1. Mos flini kurrë të zemëruar Pranojeni: çiftet grinden. Ndonjëherë këto grindje ndodhin në mëngjes, kur ka shumë kohë për t’i zgjidhur përpara... Më shumë
27 të famshmit që kanë punuar fillimisht në McDonald’s
Lista e të famshmëve që kanë punuar në McDonald’s. Secili do ta fillojë punën diku, por disa njerëz të famshëm dhe të suksesshëm e kanë filluar punën e tyre pikërisht në McDonald’s. Shumica e tyre që kanë punuar në McDonald’s e konsiderojnë një eksperiencë të mirë që u ka mësuar... Më shumë
Dhimbja në kraharor, shenjë për probleme me zemrën
Sëmundja e artereve koronare ose sëmundja iskemike e zemrës është forma më e shpeshtë e sëmundjes kardiovaskulare. Në shumicën e rasteve paraqitet si simptomë e dhimbjes në kraharor, që shpesh është e lokalizuar para eshtrës së kafazit të kraharorit dhe e cila vazhdon drejt supeve, dorës së majtë, kurrizit,... Më shumë
9 shenjat që tregojnë nëse keni rënë në dashuri
Pa marrë parasysh nëse dëshironi ta pranoni, ose jo për shkak të faktit se jeni lënduar më herët dhe nuk e ndjeni vetën të sigurt, të biesh në dashuri është një ndjenjë e mrekullueshme. Është njëra nga streset më pozitive dhe të dashura që mundet dikush mund t’i ketë... Më shumë
26 arsye pse duhet të ulemi në ulësen nga dritarja në aeroplan
A keni planifikuar që së shpejti  të udhëtoni me aeroplan? Janë  shumë arsye pse duhet të kërkoni ulësen nga dritarja por më e rëndësishmja është pamja spektakulare. Bota jonë e bukur duket shumë më e mirë se që e keni imagjinuar nga lart.   Më shumë
Shfrytëzimi i rrjeteve sociale gjatë ditës, ndikon në pagjumësi
Ja një arsye shtesë, pse duhet të mbyllni ato aplikacione, të largoheni nga telefoni i mençur dhe të bëni diçka më produktive. Sipas një hulumtimi, nëse kontrollohet gatë tërë ditës Facebook, Instagram dhe SnapChat, ndikon shumë keq në gjumë. Hulumtuesit nga Universiteti Pittsburgh, i kanë ekzaminuar 1,788 të rritur,... Më shumë
6 gjëra të çuditshme që nuk i keni ditur për bebet
A mendoni se dini gjithçka rreth fëmijës suaj. Më poshtë, i sjellim për ju disa fakte të çuditshme që me siguri nuk i keni ditur për bebet në përgjithësi. 1) Bebet e njohin zërin e nënës së tyre qysh në momentin e parë që lindin 2) Bebet nuk qajnë... Më shumë
Ky çift 98 vjeçarësh rikrijuan ditën e tyre të martesës 70 më vonë
Cao Yuehua dheWang Deyi, një qift nga Kina së fundmi kanë vendosur të rikrijojnë martesën e tyre në përvjetorin e 70-të të martesës duke shkuar po në të njejtin vend ku ishin edhe 70 vjet më parë. Katër fëmijët e tyre i ndihmuan ata të gjenin të njejtin fustan... Më shumë
Në rrjetet sociale janë shpërndarë shumë fotografi të fotografes, Keterina Plotnikova, e cila ka vënë në fokus të saj pyjet, kafshët por edhe njeriun duke kapur këto imazhe që ngjajnë me ato që përshkruhen në shumë përralla. Plotnikova ka vendosur që të kap disa momente të dashurisë së mahnitshme... Më shumë
Emrat e vërtetë të yjeve të Hollywoodit
Shumica e yjeve të Hollywoodit nuk përdorin emrat e tyre të vërtetë dhe rrallë kush i njeh ata në bazë të tyre. Sovrani.info ka gjetur 10 yje dhe emrat e tyre të vërtetë. Katheryn Elizabeth Hudson- Katy Perry Natalie Hershlag-Natalie Portman Destiny Hope Cyrus- Miley Ray Cyrus Elizabeth Grant- Lana Del Rey... Më shumë