Turistët pushtojnë Kubën, vizitorë të shumtë në Havana në muajin janar
Industria e turizmit në Kubë po përjeton një bum të vërtet në muajin e parë të vitit 2016, një vit pas rivendosjes së marrdhënieve mes dy vendeve. Amerikanët kanë pushtuar lagjet më të famshme kubaneze, në Havanën e vjetër por mes turistëve të shumtë janë edhe kanadezët por edhe... Më shumë
Çfarë ndodh me trurin kur zbulon një sekret
Nga përvoja jetësore e dini se një sekret është thjeshtë një informacion që bënë bujë po të përhapet. Por a keni analizuar ndonjëherë se çfarë ndodhë me trurin tuaj, kur dëgjoni një sekret çfarëdo qoftë ai? Sipas shkencëtarëve diçka e tillë po përshkruhet si gjë e vështirë për t’u... Më shumë
Mjaltë dhe qumësht kundër pagjumësisë
Të kesh një funksionim të mirë të trupit dhe mirqeniës së përgjithshme duhet të bëni gjumë të mirë. Njerëzit që kanë probleme me pagjumësinë duhet të përdorin një përzierje natyrale e cila do ju ndihmoje të zgjidhni problemin tij. Kjo përzierje bëhet me qumësht dhe mjaltë. Mjalti stimulon lirimin... Më shumë
Propozime mode për dimër: Ngrohtë, komoditet dhe elegancë!
Kur është fjala për gardërobën, rrobat e dimrit për shumicën janë të preferuara – të ngrohta, të buta, të leshta dhe komode! Xhemperët me ngjyra, dezenë dhe gjatësi të ndryshme janë pjesë kryesore të rrobave të gardërobës gjatë ditëve të ftohta. Mund të kombinohen me gete të trasha, fermerka... Më shumë
Përfitimet shëndetësore nga çaji i hibiskusit
Hibiskusi (Hibiscus sabdariffa) është një bimë për të cilën thuhet se i ofron disa përfitime shëndetësore, besohet ta ketë origjinën në Afrikë. Hibiskusi shpesh përdoret për të bërë çajëra bimore (të njohura edhe si “infuzione” ose “çajëra lulebliri”). Edhe pse disa studime shkencore i kanë testuar përfitimet shëndetësore të... Më shumë
Kolltuku që fryhet në ajër brenda sekondave, i lehtë për t’u përdorur
Kolltuk mjaftë inovativ dhe i nevojshëm për secilin do nga ne. Mund të bartet lehtë, nuk zë shumë vend dhe shumë praktik. https://www.facebook.com/interestingengineering/videos/1024678887601815/ Më shumë
Nëse fjalëkalimi i Facebook-ut tuaj është në këtë listë, ndërrojeni menjëherë (FOTO)
Kompania për menaxhimin e fjalëkalimeve SplashData e ka publikuar listën e saj vjetore me fjalëkalimet më të zakonshme të vitit 2015. Ju  sjellim për ju këtë listë, dhe nëse e keni një nga këta fjalëkalime atëherë është koha ta ndërroni atë. 1) 123456 2) password 3) 12345678 4) qwerty... Më shumë
20 qytetet që kanë ndryshuar shumë
Bota po ndryshon shumë shpejt, edhe kur shkoni në vendin tuaj të lindjes çdo herë vëreni diçka që nuk është shumë familjare me atë që keni lënë . Është shumë interesante të shohësh kaq shumë ndryshime. Sigurisht se së shpejti ndërtesat moderne që shohim sot do të mbesin pjesë... Më shumë
Monumente arkitekturore dhe mrekulli të botës që shihen nga kënde të ndryshme (FOTO)
Ne mendojmë se monumente të ndryshme arkitekturore dhe mrekullitë e botës duken të njëjta në jetën e vërtetë si ata që e bëjnë në kartolina apo në revista . Megjithatë, në qoftë se bëjmë një vështrim nga një kënd tjetër , ne shohim se ato duken krejtësisht të ndryshme... Më shumë
6 këshilla nga Bukowski se si ta jetoni një jetë të mrekullueshme
Charles Bukowski është ndër autorët më famëkeq që ka njohur historia ndonjëherë. Ai nuk është ndonjë ‘guru’ i mirë, mirëpo nuk mund ta mohojmë që e ka jetuar një jetë plotësisht të shfrenuar pasi që ashtu ka dashur dhe asnjëherë nuk i kanë interesuar mendimet e të tjerëve. Pavarësisht... Më shumë