Doni të kaloni verën në Amerikë? Ja programet e reja që publikon ambasada e SHBA-së
Ambasada Amerikane ka publikuar një njoftim të rëndësishëm për të kaluar një verë ndryshe. Ajo fton studentët shqiptarë të bëhen pjesë e një programi veror për punësim dhe udhëtim përreth Shteteve të Bashkuara. Ja mundësia e re: “Programi Veror i Punësimit dhe Udhëtimit është një program i mrekullueshëm për... Më shumë
Kush punon më gjatë, ka më pak produktivitet
Evropianët që punojnë më gjatë, a arrijnë më shumë? Përgjigja është jo, sipas një studimi të kryer nga kongresi britanik i sindikatave. Duke krahasuar të dhënat nga ekonomitë e konsoliduara të Bashkimit Evropian në 2018, studimi doli në përfundimin se ndërsa punonjësit me kohë të plotë në Britaninë e... Më shumë
Horoskopi ditor

Horoskopi ditor

Kureshtje 18 April, 2019, 8:01

Parashikimi i horoskopit për ditën e sotme: Dashi Jeni të karikuar me energji, e cila duhet kanalizuar në drejtimin e duhur, pasi në të kundërt mund të ketë probleme. Keni shumë projekte të cilat kërkojnë që të çohen përpara, por duhet të bëni përzgjedhje. Demi Çështjet ekonomike dhe profesionale... Më shumë
Burri që krijoi lidhje shpirtërore me robotin, planifikon të martohet me të
Një person, i cili ka krijuar lidhje shpirtërore me një robot, ka zbuluar se po planifikojnë të martohen së shpejti.   Joey Morris, pasi u dashurua kokë e këmbë me ‘RoboTroll’ përpara dy vitesh, ka vendosur të martohet me të, transmeton lajmi.net. Morris, 29-vjeçar, përpara robotit dashuronte një llambë,... Më shumë
Iku beqaria! Këto janë dy shenjat e horoskopit që do të gjejnë dashurinë e vërtetë këtë pranverë
Sipas legjendave çdo person ka një shpirt binjak të cilin do ta takojë herët a vonë, megjithatë, jo të gjithë e kanë këtë fat dhe shpesh është shumë e vështirë për të gjetur partnerin e duhur. Por asgjë nuk u shpëton yjeve, sidomos kur bëhet fjalë për çështjet e... Më shumë
Eliminojeni dhjamin e barkut vetëm më këto 10 pije që mund t’i përgatisni vetë
Depozitat e dhjamit në zonën e barkut janë diçka që askush nuk i dëshiron, por pavarësisht pamjes, yndyra e barkut gjithashtu paraqet rreziqe serioze për shëndetin sepse grumbullohet rreth organeve abdominale . Megjithatë, edhe pse eliminimi e yndyrës belly mund të jetë një sfidë mjaft, është e mundur dhe... Më shumë
10 pyetjet që djemtë kanë turp t’u bëjnë vajzave
Përkundër faktit që shumë gra mendojnë se sjellja e tyre është mjaft e hapur dhe e arritshme, shumë njerëz përpiqen të kuptojnë kuptimin e gjërave të caktuara që bëjnë gratë. Grimi, apo shkuarja në tualet me shoqet janë veprime femërore që duken konfuze për burrat. Pse gratë shpenzojnë aq... Më shumë
Tronditëse : Babai u vra nga djali i tij duke luajtur një lojë
Malcolm Callender, pësoi plagë të rënda kur koka e tij goditi betonin pas një goditje që mori nga djali i tij adoleshent në një lojë lufte. Ai u certifikua i vdekur nga mjekët  pasi arriti në spital në departamentin e viktimave. Detektivët fillimisht e hetuan vdekjen e tij  si... Më shumë
Prindër kujdes, ky veprim po i bën fëmijët tuaj të rriten në mënyrën e gabuar
Në ditët e sotme të rriturit shpesh janë të zënë me punë dhe jashtë orarit zyrtar të saj. Koha që kalojnë duke folur për punën dhe pasi ora 4 e gjysëm e orarit ka mbaruar është e madhe. Përdorimi i celularit në këto raste është i pashmangshëm dhe kjo... Më shumë
Zgjedh kafshën që të pëlqen më shumë dhe lexo mesazhin që ka për ty
1.Koala Cilësitë thelbësore të personalitetit tënd janë dashuria për barazi, drejtësia dhe neutraliteti. Ndihesh mirë kur je vetëm. Ndonjëherë i jep jetës një sens izolimi dhe boshllëku, por në të vërtetë nuk është kështu. E megjithatë, çuditërisht, të pëlqen kur krijohet pak kaos në jetën tënde. Karakterizohesh nga këto... Më shumë