Zbuloni shkaktarin e vërtetë pse teshtini! Ka diçka më shumë për tu thënë…
Kjo nuk mund të tingëllojë si fillim premtues për një romancë, por një teshtimë mund të jetë shenjë se dikush është tërhequr nga ju. Mjekët kanë zbuluar një gjendje të çuditshme mjekësore ku njerëzit teshtijnë çdo herë që mendojnë për seksin ose kanë një orgazëm. Kjo gjendje si burrat... Më shumë
Bën mrekulli, ja përse duhet të hani çdo ditë banane me lëkurë të errët
Bananja është cilësuar si një prej frutave më të dobishëm për trupin tonë. Ajo ka veti të larta ushqimore dhe nëse konsumoni dy banane në ditë do të keni shumë energji. Por do të ishte mirë të konsumonit banane, të cilat e kanë lëkurën me njolla të errëta. E... Më shumë
Vdes nëntë vjeçarja pasi kishte ngrënë akullore
Nxënësja britanike 9 vjeçare, vdiq pasi hëngri akullore në Costa Del Sol në Spanjë Vajza po qëndronte me familjen e saj në hotelin “Club La Costa” në qytetin spanjoll të Mijas. Vajza vdiq të hënën pasi vuajti nga një reaksion i rëndë alergjik Një vajzë nëntë vjeçare britanike ka... Më shumë
Femrat beqare janë më të lumturat
Pavarësisht se si ndiheni për këtë fakt, është e vërtetë se numri i femrave beqare është në rritje. Megjithatë, është e vështirë të konstatohet nëse vet duan të qëndrojnë beqare ose nëse janë të lumtura vërtet, transmeton Telegrafi. Ndoshta pabarazia demografike apo bota moderne thjesht nuk u ofron opsion... Më shumë
Studimi i ri e zbulon sekretin për një jetë të gjatë
Përgjatë viteve, ekspertët kanë zbuluar se rritja e jetëgjatësisë mund të arrihet përmes ushqimit të shëndetshëm, ushtrimeve fizike dhe mos pirjes së duhanit. Por, një studim i ri tani ka zbuluar një faktor tjetër kyç për jetëgjatësinë. Një rreth i gjerë shoqëror duket se i mban pensionistët aktivë dhe... Më shumë
Kushtet që duhet të plotësojë i dashuri i vajzës
Një 21-vjeçare ka ndarë në rrjetet sociale një listë me 10 kushte që duhet të plotësojë i dashuri sipas gjyshit të saj. Amie McHugh nga Skocia thotë se listën me kushte ia dërgoi në Whatsapp gjyshi i saj William. Ndër kërkesat që gjyshi ka për çdo djalë që do... Më shumë
Meshkuj, ja si mund ti tërhiqni femrat me hudhër !
Si burrat ashtu edhe gratë në përgjegjësi i bezdis era e hudhrës. Por, një studim i ri ka zbuluar se pavarësisht së pakëndshme, hudhra i bën burrat më tërheqës për gratë. Në fakt, hudhra ka veti të shumta pozitive për organizmin e njeriut, por së fundi me sa duket... Më shumë
Ndodhi në Kosovë, fqinjët s’ia kthejnë borxhin, dyqanxhiu i bënë publike !
Një pronar i një dyqani diku në Kosovë, e ka gjetur një mënyrë të veçantë me ua kërkua borxhet fqinjëve. Në dritaret e shitores, ai i ka shkruar të gjithë emrat e borxhlinjve si dhe shumën e parave që ata i detyrohen. Fotografia që po qarkullon në facebook, shfaq... Më shumë
Horoskopi ditor/ Lajme të këqija! Tre nga shenjat e horoskopit, ditën e sotme do të kenë…
Dashi Entuziazmi juaj është një gëzim që duhet mbajtur. Vazhdoni drejt përpara dhe bëni më të mirën prej ditës suaj. Pothuajse gjithçka që ju bëni funksionon në mënyrën e dëshiruar. Demi Një person është duke ju kundërshtuar sot. Tani thjesht nuk ka ndonjë mënyrë për të shmangur këtë bisedë.... Më shumë
Është si Barbie, por kurrë nuk ka dal nga shtëpia
Bota mund të jetë një vend i rrezikshëm, sidomos për vajzat, por duket se prindërit rusë kanë shkuar shumë larg kur bëhet fjalë për mbrojtjen e tyre. Angelica Kenova pothuajse kurrë nuk del nga shtëpia e saj, edhe kur kjo ndodh ajo është çdoherë e shoqëruar gjithmonë nga truprojet.... Më shumë