Kjo grua merr 4 000 dollar në muaj vetëm duke treguar këmbët
Gëeneth Lee fiton 4 000 dollar në muaj vetëm duke postuar foto të këmbëve të saj në Instagram duke marrë mijëra pëlqime prej ndjekësve në këtë rrjet social. Ajo hedh foto të ndryshme të këmbëve duke bërë masazh apo duke u kujdesur për to dhe çuditërisht ka interes nga... Më shumë
‘Porsche’ rikthehet fuqishëm, kjo është vetura që sjellë
Porsche po bënë që brezi 991 dhe ai 911 të rikthejë emrin legjendar Speedster. Megjithatë, vetura e fundit që do të vijë nga radhët e brezit 991 me emërtimin Speedster do të jetë pa çati, si dhe do posedojë një motor 4.0-litërsh. Ai do jetë i aftë të prodhojë... Më shumë
Djali i ri piu ‘marihuanë’ sintetike, ja çfarë ndodhi me trupin e tij
Një nxënës i shkollës së mesme nga New Jersye, u shtrua në spital pasi mori një dozë të konsiderueshme të substancës narkotike të mariuanës, e cila ishte e sintetizuar.   Kjo lloj substance, që njihet si K2, ka efekte anësore të dëmshme, por jo që çojnë në ndonjë lëndim... Më shumë
I jep të pijë acid të fejuarës, e lë të vdes në sy të djalit 5 vjeç
E detyroi të fejuarën që të pinte helm në sy të djalit të saj. Alexander Larin, 33 vjeç, helmoi gruan me të cilën do të martohej, Olga Ryadchikova, 42 vjeçe, në sy të djalit të saj 5 vjeç, i cili pa agoninë e tmerrshme të nënës. Gruaja fillimisht ra... Më shumë
Nuk mund ta lini duhanin? Mjafton të nuhatni aroma të këndshme
Lënia e duhanit është diçka e vështirë. Shumë e vështirë. Megjithatë, një studim i ri ka zbuluar një mënyrë të re për t’ju ndihmuar në këtë proces – dhe nuk përfshin asnjë medikament! Sipas hulumtimeve, mjafton të nuhatni aroma të kënaqshme – siç është çokollata, vanilja apo mente –... Më shumë
WhatsApp po e rregullon problemin e bezdisshëm me bisedat e arkivuara
Rrjeti social WhatsApp, më në fund do të ndërmerr diçka, për t’i dhënë fund problemit të bezdisshëm dhe të vazhdueshëm, të bisedave që ndodhen në arkiv. Shfrytëzuesve, po iu shfaqen papritmas bisedat e arkivuara, kur dikush po shkruan ndonjë mesazh të ri, transmeton Telegrafi. Kjo nënkupton se ndonjë bisedë... Më shumë
“Mami, më dhemb qafa kur lahem”, zbulimi i frikshëm për fëmijën
I ishte ankuar të ëmës se ndjente një dhimbje të çuditshme në qafë, gjatë kohës që lante flokët. Tashmë vogëlushi McKenzie John, 8 vjeç, lufton për të mbijetuar, pasi u diagnostikua me një kancer të rrallë. Në muajin janar pas vizitës mjeku i interpretoi simptomat si infeksion viral, por... Më shumë
Drejtori e përdhunoi, nxënësja e denoncoi, ai e dogji mbi çatinë e shkollës
Përdhunoi një nxënësen e shkollës, por ajo e denoncoi dhe ai u hakmorr fatalisht. Një vajzë 18-vjeçare u përdhunua nga drejtori i shkollës së saj në Bangladesh, Siraj-ud-Daula. Vajza, Nusrat Jahan Femi, e denoncoi në polici përdhunuesin, por ai nuk e priti aspak mirë veprimin e saj, duke e... Më shumë
Aktori i humorit vdes në skenë, publiku vazhdon e qesh
Një ironi e hidhur e fatit për një aktor humori, i cili gjeti vdekjen në skenë mes të qeshurave të publikut, të cilët menduan se bëhej fjalë për një rol. Vetën pak minuta më parë, aktori dhe shoqmani britanik me origjinë italiane, Ian Cognito, kishte bërë një batutë sikur... Më shumë
E pështynë, e shanë, e rrahën me kamxhik vajzën para mijëra njerëzve, për këtë arsye
Në shumë vende myslimane nëpër botë, të bësh marrëdhënie seksuale pa qenë e martuar është krim, dhe dënohet në mënyrë brutale. Një vajzë në Indonezi, për këtë arsye është goditur me kamxhik në publik. Vajza myslimane, emri i të cilës nuk është bërë i njohur ka kryer marrëdhënie seksuale... Më shumë