E bëjmë të gjithë! Ky është veprimi që vret më shumë se kanceri
Më shumë se kanceri dhe sëmundjet kardiovaskulare, njerëzit rrezikojnë vdekjen prej mënyrës së keqe të ngrënies. Është kjo ajo që thotë një studim i “Global Burden of Disease”, i publikuar në revistën shkencore ‘Lancet’, ku u analizua konsumi i 15 kategorive ushqimesh, bishtaja, fibra, drithëra integrale, produkte me omega-3,... Më shumë
Burri thyen organin gjenital dy herë brenda pesë muajve, doktorët i kërkojnë…
Një 41-vjeçar ka thyer dy herë penisin e tij brenda pesë muajve. Kjo i ka ndodhur atij për shkak të një gjendjeje shëndetësore, Sindroma e Ehler Danlos, një çrregullim gjenetik që mund të shkaktojë lëvizshmëria e shpejtë. 41-vjeçari i pa identifikuar ka kërkuar ndihmë mjekësore për lëndimin e rëndë... Më shumë
Foshnja e sapolindur hidhet në lumë nga babai, nuk gjendet trupi! Prindërit janë 16 dhe 13 vjeç
Prej tre ditësh vijojnë kërkimet intensive, por pa rezultat. Efektivë të policisë dhe shërbimit zjarrfikës po kërkojnë trupin e një foshnje të sapolindur, të hedhur në lumë nga babai. Ndërkohë dalin detaje shokuese lidhur me çështje në fjalë, pasi prindërit e foshnjës janë dy të mitur me moshë 16... Më shumë
E pabesueshme, 24-vjeçari martohet me 81-vjeçaren për këtë arsye
Po hetohet rasti Zyrtarët ukrainasë janë duke e hetuar një rast, një 24-vjeçar u martua me kushërirën e tij 81-vjeçare me aftësi të kufizuara për t’i ikur shërbimit ushtarak. Alexander Kondratyuk, 24-vjeçar, pretendohet se u martua me kushërirën e tij, e cila është 57 vjet më e moshuar, për... Më shumë
Facebook-u ka filluar të fshehë numrin e pëlqimeve në postime
Facebook ka filluar të fshehë numrin e “pëlqimeve” për postimet në Australi. Përdoruesit e llogarive në të gjithë vendin, gjithashtu do të bllokohen nga shikimi i numrit të reagimeve dhe shikimeve të videove në postimet e përdoruesve të tjerë. “Ne nuk duam që Facebook të ndjehet si një garë”,... Më shumë
U fsheh në pyll për 24 vjet duke menduar se kishte vrarë gruan dhe vajzën
Nikolai Gromov 24 vjet jetoi në pyll, duke u feshur pasi besonte se kishte vrarë gruan dhe vajzën e tij, pas një debati që kishte një natë me gruan, shkruan Gazeta Metro. Më shumë se 2 dekada më parë, i dehur, Nikolai Gromov pati një zënkë me gruan e... Më shumë
Zbuloni sa kushton aksesori ‘trend’ që ka çmendur vajzat e famshme [FOTO]
Nuk ndodh shpesh që një aksesor i thjeshtë të kthehet në artikullin më “in” të sezonit të cilin e shihni kudo, në çdo ambient dhe tek të gjitha vajzat e famshme. Jemi duke folur për rripin e belit, atë të propozuar nga Gucci dhe Alessandro Michele, drejtori kreativ i... Më shumë
Të trajnuar nga amerikanët: Kjo është njësia më ‘e egër’ e Policisë së Kosovës
Njësia “FIT ” e Policisë së Kosovës është njësia më e përgaditur për aksione të ndryshme e cila është trajnuar nga amerikanët. Njësia Speciale Intervenuese FIT (NJSI), kryen operacionet e sigurisë në raste të veçanta dhe zgjidhjen e situatave me të cilat nuk mund të përballohen shërbimet e tjera të policisë, shkruan... Më shumë
Nëse shihni këtë pajisje në një dhomë hoteli, njoftojeni policinë
Kjo pajisje shërben për të regjistruar momentet private të personave që akomodohen në hotel ose që përdorin tualet publik Disa kriminelë perversë po shkëmbejnë varëset e rrobave me të tjera, të modifikuara, që përmbajnë kamera të vogla. Mesa duket, ka më shumë gjasa që kjo pajisje të gjendet në... Më shumë
Momenti kur dhëndrri ndalon dasmën: Zemra ime i përket edhe dikujt tjetër
Teksa po bëheshin betimet, një moment i papritur ishte kur dhëndri ndaloi ceremoninë për të bërë një deklaratë të veçantë. Jefferson, tha se kishte për të bërë një rrëfim pasi zemra e tij i përkiste edhe dikujt tjetër, shkruan Gazeta Metro. Deklarata e një dhëndrit ka përlotur dasmorët gjate... Më shumë