Rrahu brutalisht fëmijën e tij, ja si e pësoi babai ‘monstër’
Një baba është arrestuar nga policia e Arabisë Saudite pas bërjes publike të një video ku ai e rreh vajzën e tij të vogël, për arsye që nuk mundte të ecte. Yousif Alqutai, nga Palestina është filmuar duke  e rrahur vajzën e tij në mënyrë brutale vetëm sepse ajo... Më shumë
Dukeshin pleq të qetë, por trafikonin miliona
Një çift britanikësh janë dënuar me tetë vite burg pasi u shpallën fajtorë për trafikimin e 1.2 milionë eurove kokainë nëpër Evropë, teksa udhëtonin me kryqëzor pushimesh. Tre gjykatësit në Lisbonë të Portugalisë i dënuan Roxher Klark, 72-vjeç, dhe gruan 71-vjeçare, Su, me tetë vite burg për akuzën e... Më shumë
Horoskopi Ditor 26 Shtator 2019

Horoskopi Ditor 26 Shtator 2019

Kureshtje 27 September, 2019, 8:26

Horoskopi Ditor 26 Shtator 2019 Dashi 21 Mars – 19 Prill Tregohuni të kujdesshëm në raportet ndërpersonale. Këto ditë do të jenë vërtetë kaotike sa i takon dashurisë dhe ndjenjave. Me gjasë do të përballeni me situata që ju krijojnë shqetësim, ndaj tregohuni të kujdesshëm. Demi 20 Prill –... Më shumë
Qeskat e çajit po konsiderohen të rrezikshme. Mësoni arsyen pse
Grimcat plastike mund të jenë duke ndotur çajin tuaj, paralajmërojnë shkencëtarët, pasi zbulojnë se qeskat plastike të tij lëshojnë miliarda copëza të vogla plastike kur zhyten në ujë. Qeskat plastike të çajit – në vend të letrave tradicionale – janë bërë çdoherë e më të përdorshme. Sidoqoftë, plastika degradohet... Më shumë
Ka tri dhoma gjumi, shtëpia shitet për vetëm një euro – mjafton të futeni brenda dhe ta kuptoni pse e ka një çmim të tillë
Një shtëpi është në shitje për vetëm 1 euro në qytetin e dytë më të madh në Mbretërinë e Bashkuar, por e cila fsheh diçka të tmerrshme brenda saj. Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, shtëpia me tre dhoma gjumi në Acocks Green, Birmingham, “krenohet” me një verandë origjinale, gardh... Më shumë
Gabimi tragjik në spital! Mjeku kryen abortin tek gruaja e gabuar
Kishte shkuar në spital për të marrë disa vitamina për shtatzëninë, por kur doli prej tij, nuk e kishte fëmijën që mbante në bark. Një mjek në Korenë e Jugut, praktikoi abortin tek gruaja e gabuar, duke e ngatërruar me një paciente tjetër. Viktima e gabimit dramatik ishte gjashtë... Më shumë
Shkenca: Ngrënia e vezëve për mëngjes shton rritjen e funksionit të trurit
Ekziston një polemikë e vazhdueshme në lidhje me përfitimet dhe rreziqet shëndetësore të vezëve ndërmjet shkencëtarëve. Sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës, të rriturit nuk duhet të konsumojnë më shumë se 300 miligramë kolesterol përgjatë një dite. Një vezë e madhe posedon përreth 186 miligramë të kolesterolit, gjersa një e... Më shumë
8 arsye për të pasur fëmijë kur jeni më e vjetër
Fëmijët janë një shtesë e madhe për jetën e një personi pavarësisht çdo moshe. Megjithatë, edhe pse shumica e jetës së njerëzve është e zënë, kostoja e jetesës bëhet më e lartë dhe mundësitë e karrierës për gratë janë çdo herë e më shumë në dispozicion – një numër... Më shumë
Horoskopi ditor, e enjte 26 shtator 2019
DASHI21. mars – 20. prill Jeta juaj ne çift do marre mbrojtjen nga Venusi gjate kësaj dite. Ai do ua ndriçojë mendimet dhe do e beje ambientin me te ngrohte se me pare. Beqaret rrezikojnë te bien pre e disa gënjeshtrave nga dikush dhe do lëndohen. Nga dëshira për... Më shumë
Ndiheni të plogësht në një ditë me shi? Ja çfarë duhet të bëni për të ngritur humorin tuaj
Në vendin tonë reshjet e shiut janë të pranishme thuajse në çdo periudhë të vitit. Për këtë arsye ne duhet të mësohemi të përshtatemi dhe ti duam ditët me shi . Në këtë artikull po ju tregojmë disa arsye që do ju bëjnë të mendoni se ditët me shi... Më shumë