Pakënaqësia rritet e bashkë me të edhe dyshimi. Tentativa diletante për puç në Turqi ka dështuar, tërbimi i presidentit Erdogan ndaj kundërshtarëve të tij po bëhet gjithnjë e më i ashpër. Në ditët pas Erdogani nuk po njeh as masë e as ekuilibër. E përderisa ai po godet ashpër... Më shumë
Mënyrat më të lehta se si mund të merrni vizë për në Kanada
Kanadaja është ende vendi më i preferuar në Tokë për emigrantët. Për aq kohë sa ju jeni një person i aftë dhe i gatshëm për të mësuar, punëdhënësit do ju marrin në biznesin e tyre dhe në fund, ju lejoheni të hyni në Kanada. Vendi ofron mundësi të panumërta... Më shumë
Ky është babai që vrau vajzën 19 dhe gruan 51 vjeçare (FOTO)
Lance Hart , 58 vjeçar,  ka vrarë sot gruan e tij dhe vajzën. Charlotte, 19 dhe nëna e saj 51 vjeçare, Claire u qëlluan në një pishinë në Angli nga Lance, i cili më pas vrau edhe veten, shkruan Indeksonline. Më poshtë mund të shihni fotot e ngjarjes. Më shumë
Publikohet transkripti i koordinatoreve të puçit përmes WhatsApp-it
Oficerët e ushtrisë turke të lidhur me organizatën terroriste FETO/PDY gjatë një përpjekjeje për grusht shteti të dështuar, të premten janë koordinuar përmes grupit në aplikacionin WhatsApp në celular ndërsa Prokuroria në Ankara në analizën e telefonave celularë të puçistëve të arrestuar ka dekoduar të gjitha mesazhet që kanë... Më shumë
100 persona bëhen për spital nga ky liqen (FOTO)
Një algë toksike, që ka lulëzuar kohët e fundit, ka mbuluar 90% të liqenit Utah në SHBA dhe ajo po bëhet më e vogël në përmasa, por më e rrezikshme. Qelizat Cyanobacteria çlirojnë nivele të larta toksike, duke e bërë ujin vdekjeprurës. Më shumë se 100 njerëz  që janë... Më shumë
Zhduken edhe 14 anije luftarake turke dhe admirali i marinës
Së paku 14 anije të Flotës luftarake turke edhe më tej gjenden në det të hapur dhe me ato nuk po mund të vendoset kontakti, kurse autoritetet turke frikësohen se ato po drejtohet nga një komandant puçist i cili dëshiron të largohet në një vend tjetër. Një burim i... Më shumë
Nëndetëset e frikshme britanike dhe një deklaratë tronditëse e Theresa May! (FOTO)
Parlamenti britanik ka marrë sot kërkesën për të shpenzuar rreth 30 miliardë paundë për të modifikuar nëndetëset bërthamore Trident. Britania e Madhe ka aktualisht 4 nëndetëse të tilla. Ato u blenë në qeverisjen e Margaret Thatcher nga SHBA. Nëndetëset Trident janë të pajisura me raketa bërthamore dhe mund të... Më shumë
Rrëfimi i motoristit hero që tentoi të parandalojë sulmin në Nicë
Motoçiklisti Alexander Migues, i cili tentoi të ndalonte kamionistin, Mohamed Bouhlel, që të mos ecte me shpejtësi mbi turmën e njerëzve mbrëmjen e së enjtes në Nicë të Francës, ka treguar për herë të parë momentet që u lëshua mbi terroristin Migues i cili është cilësuar si hero, u... Më shumë
Momenti kur helikopteri i rebelëve shpërthen pranë pallatit të Erdogan
Ky është momenti kur një helikopter i puçistëve shpërthen pranë pallatit presidencial në Ankara. Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin e shpërthimit. Rebelët bënë disa tentativa për të vrarë Erdogan, por dështuan. KLIKO KËTU  Më shumë
Shokuese, shikoni si e masakron një burrë në rrugë qeni pitbull (VIDEO)
Ky është momenti shokues kur një qen i rracës pitbull sulmon brutalisht një burrë gjysmë të zhveshur në rrugë. Kalimtarët e shokuar tentojnë të ndërhyjnë, por qeni u turret edhe atyre duke shkaktuar panik dhe kaos.  Ngjarja  ka ndodhur në Kinë.  LEXO EDHE: Dhunohet e mitura në Klinë, arrestohet një... Më shumë