Momenti kur helikopteri i rebelëve shpërthen pranë pallatit të Erdogan
Ky është momenti kur një helikopter i puçistëve shpërthen pranë pallatit presidencial në Ankara. Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin e shpërthimit. Rebelët bënë disa tentativa për të vrarë Erdogan, por dështuan. KLIKO KËTU  Më shumë
Shokuese, shikoni si e masakron një burrë në rrugë qeni pitbull (VIDEO)
Ky është momenti shokues kur një qen i rracës pitbull sulmon brutalisht një burrë gjysmë të zhveshur në rrugë. Kalimtarët e shokuar tentojnë të ndërhyjnë, por qeni u turret edhe atyre duke shkaktuar panik dhe kaos.  Ngjarja  ka ndodhur në Kinë.  LEXO EDHE: Dhunohet e mitura në Klinë, arrestohet një... Më shumë
Komandanti turk: U pendova, por ishte vonë!
Kanë dalur në dritë detaje të reja nga përpjekja për grusht shtet në Turqi. Komandanti rajonal i Xhandarmërisë në Konya, gjeneral brigade Timurgjan Ermish, i cili është arrestuar, ka arsyetuar se nuk ka qenë i njoftuar më parë se kjo ka qenë një përpjekje për grusht shtet. U informova më vonë,... Më shumë
Kryeministri turk, Binli Yildirim ka thënë se Turqia nuk do të motivohet nga dëshira për hakmarrje ndaj organizatoreve të grusht shtetit, dhe do ti rikthehet sundimit të ligjit. “Turqia do i rikthehet sundimit të ligjit dhe nuk do të motivohet nga dëshira për hakmarrje në ndjekjen e të dyshuarve... Më shumë