I riu hedh nga ballkoni djalin 5 vjeç, arrestohet
Një 24-vjeçar amerikan u arrestua, nën akuzën e tentativës së vrasjes asi ka hedhur nga ballkoni i qendrës tregtare “Minnesota’s Mall”, një fëmijë 5 vjeç. BBC bën me dije se në pranga përfundoi Emmanuel Deshaën Aranda. Shefi i policisë lokale, Jeff Potts tha se i dyshuari ishte banor i... Më shumë
Terroristë të ushqimit: Do hedhim helm në kafe dhe ëmbëlsira! Mes tyre Lavazza dhe Barilla
Do helmohen ushqimet nëse nuk paguhen 300 mijë euro në një llogari elektronike brenda 20 majit. Është ky kërcënimi i bërë në letër me zarf për gjashtë kompani të njohura italiane, që prodhojnë kafe dhe ëmbëlsira, shoqëruar edhe me pluhur të dyshimtë brenda. Letrat të nisura që të gjitha... Më shumë
Rreth 900 të vdekur nga cikloni në Afrikë
Qindra mijëra njerëz kanë nevojë për ushqim, ujë dhe strehim pasi Cikloni Idai goditi Mozambikun, Zimbabven dhe Malavin. Që nga e diela e kaluar të paktën 847 njerëz janë raportuar të vrarë nga stuhia, dhe nga përmbytjet që shkaktuan shumë dëme. Në vijim keni disa shifra rreth dëmeve dhe... Më shumë
Nusja, dhëndri dhe shtatë persona të tjerë plagosen pasi ranë nga ballkoni
Nusja dhe dhëndri ishin midis nëntë njerëzve të plagosur pasi ranë nga një ballkon në ditën e tyre të dasmës, dje në Belgjikë, transmeton Klan Kosova. Ata u dërguan menjëherë në spital. Tre prej të ftuarve janë në gjendje serioze, raportojnë mediat, transmeton Klan Kosova. Të sapomartuarit iu shpëtuan... Më shumë
Kërcënohet me vrasje kongresistja e mbuluar amerikane
Një person 55 vjeçar nga New Yorku është arrestuar një natë më parë në SHBA. I dyshuari e ka kërcënuar me vrasje kongresisten amerikane, Ilhan Omar. Personi i quajtur, Patrick Carlineo mund të përballet me 10 vite burg apo gjobë prej 250 mijë dollarësh për këtë akuzë, ka thënë... Më shumë
Turqia goditet nga termeti
Një tërmet i magnitudës 5.2 tronditi Turqinë lindore të enjten, thanë autoritetet. Autoriteti për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tha në një deklaratë se tërmeti goditi provincën lindore Elazig dje në orën 08:31 të mëngjesit sipas kohës lokale. Epiqendra e tërmetit ishte distrikti Sivrice, fshati jugor Elazig, prej... Më shumë
Krisin grushtat në Stamboll, përkrahësit e Erdogan futen në dhomën e fletëvotimeve
Kandidati i opozitës turke për Bashkinë e Stambollit ka kërkuar marrjen e mandatit të kryebashkiakut. Ekrem Imamoglu e ka cilësuar procesin e rinumërimit ilegal dhe ka akuzuar presidentin Erdoan se me ndikimin e tij po shkel mbi vullnetin e popullit. Simpatizuesit e AKP-së tentojnë të futen në vendin ku... Më shumë
Vdiq pasi mori topin, zbulohet shkaku i vdekjes së 7-vjeçarit
Zbulohet shkaku i vdekjes së të miturit shtatëvjeçar, Harvey Tyrrell, nga Harold Wood, i cili ndërroi jetë pasi mori topin në afërsi të një bari në Station Road, Romford. Ngjarja ka ndodhur pasditen e 11 shtatorit dhe i mituri u shpall i vdekur vetëm një orë pasi ishte transportuar... Më shumë
Autobusi në flakë, digjen të gjallë 20 pasagjerë
Një autobus 2 katësh u përfshi nga flakët e zjarrit teksa po transportonte pasagjerë në kryeqytetin e Perusë. Nga kjo ngjarje, të paktën 20 persona vdiqën si dhe 8 persona të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e zjarrit që përfshiu autobusin. Bëhet e ditur se autobusi u përfshi... Më shumë
Burri dhunon barbarisht gruan, pasi nuk pranoi të kërcente për të dhe shokun e tij!
Një grua është dhunuar barbarisht nga bashkëshorti i saj, pasi kishte refuzuar të kërcente për të dhe kolegun e tij. Mian Faisal, nga Paksitani e kishte zhveshur lakuriq gruan dhe më pas e kishte dhunuar, duke i rruajtur edhe kokën. Ishte vetë gruaja Asma Aziz, e cila publikoi një... Më shumë