Turqia goditet nga termeti
Një tërmet i magnitudës 5.2 tronditi Turqinë lindore të enjten, thanë autoritetet. Autoriteti për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tha në një deklaratë se tërmeti goditi provincën lindore Elazig dje në orën 08:31 të mëngjesit sipas kohës lokale. Epiqendra e tërmetit ishte distrikti Sivrice, fshati jugor Elazig, prej... Më shumë
Krisin grushtat në Stamboll, përkrahësit e Erdogan futen në dhomën e fletëvotimeve
Kandidati i opozitës turke për Bashkinë e Stambollit ka kërkuar marrjen e mandatit të kryebashkiakut. Ekrem Imamoglu e ka cilësuar procesin e rinumërimit ilegal dhe ka akuzuar presidentin Erdoan se me ndikimin e tij po shkel mbi vullnetin e popullit. Simpatizuesit e AKP-së tentojnë të futen në vendin ku... Më shumë
Vdiq pasi mori topin, zbulohet shkaku i vdekjes së 7-vjeçarit
Zbulohet shkaku i vdekjes së të miturit shtatëvjeçar, Harvey Tyrrell, nga Harold Wood, i cili ndërroi jetë pasi mori topin në afërsi të një bari në Station Road, Romford. Ngjarja ka ndodhur pasditen e 11 shtatorit dhe i mituri u shpall i vdekur vetëm një orë pasi ishte transportuar... Më shumë
Autobusi në flakë, digjen të gjallë 20 pasagjerë
Një autobus 2 katësh u përfshi nga flakët e zjarrit teksa po transportonte pasagjerë në kryeqytetin e Perusë. Nga kjo ngjarje, të paktën 20 persona vdiqën si dhe 8 persona të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e zjarrit që përfshiu autobusin. Bëhet e ditur se autobusi u përfshi... Më shumë
Burri dhunon barbarisht gruan, pasi nuk pranoi të kërcente për të dhe shokun e tij!
Një grua është dhunuar barbarisht nga bashkëshorti i saj, pasi kishte refuzuar të kërcente për të dhe kolegun e tij. Mian Faisal, nga Paksitani e kishte zhveshur lakuriq gruan dhe më pas e kishte dhunuar, duke i rruajtur edhe kokën. Ishte vetë gruaja Asma Aziz, e cila publikoi një... Më shumë
Njihuni me mashtruesen, që u bë miliardere pa asnjë qindrakë në xhep
Anna Sorokin, 28 vjeç, edhe pse nuk kishte asnjë dyshkë në xhep, prej vitit 2013, deri në 2017, arriti të bëjë një jetë super luksoze në SHBA, nën shoqërinë e elitave të Nju Jorkut. Kjo, duke qenë se ajo pretendonte se ishte trashëgimtare e një pasurie të madhe dhe... Më shumë
Prangoset mësuesja 31 vjeçare, abuzonte seksualisht me nxënësin e saj 13 vjeçar
Mësuesja seks me nxënësin 13-vjeç, kanë edhe një fëmijë 5 muajsh. Autoritetet italiane kanë vënë në pranga një mësuese 31 vjeçare në Prato. Mësuesja akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një nxënës minoren 13 vjeçar, me të cilin ka dhe një djalë 5 muajsh. Ngjarja ka tronditur opinionin... Më shumë
Mbyten rreth 100 persona. Zbulohet arsyeja e përmbysjes së tragetit
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Mosul të Irakut ku rreth 100 persona janë mbytur si pasojë e përmbysjes së një trageti. Ngjarja ka ndodhur ditën e enjte, mirëpo sipas raportimeve të fundit trageti i cili po kalonte lumin Tigër ishte i mbushur me familje të... Më shumë
Vritet me thikë në Zvicër një shtatë vjeçar nga Kosova
Në rrugën St. Galler-Ring të Bazelit në Zvicër, sot rreth orës 12:30 është vrarë me thikë një 7 vjeçar, që siç merret vesh është kosovar me prejardhje nga komuna e Lipjanit. Sipas medieve zvicerane, djali ishte duke shkuar në shtëpi, pas përfundimit të mësimit, kur edhe është qëlluar me... Më shumë
Tërmeti i fortë shkund Turqinë
Një tërmet i fortë me magnitudë 5.5 goditi qytetin Denizli në perëndim të Turqisë mëngjesin e sotëm. Sipas autoriteteve vendase, tërmeti ra në një thellësi prej 11.3 kilometra nën tokë. Lëkundjet sizmike u pasuan nga dy goditje të tjera, të cilat u regjistruan me magnitudë 4.8 dhe 4.5. Tërmeti... Më shumë